Hollija Bleka. Kā Elfheimas karalis iemācījās ienīst stāstus.

Autores grāmatas apraksts un ieskats viņas biogrāfijā.

Holly Black. How the King of Elfhame Learned to Hate Stories.

Rovinas Kajas (Rovina Cai) ilustrācijas.

Pirms viņš kļuva par nežēlīgu princi un ļaunu karali, viņš bija zēns ar akmens sirdi.

Holly Black sniedz unikālu ieskatu noslēpumainā Augstākā karaļa Kardana bērnībā. Uzziniet, kas notika pirms nežēlīgā prinča un kas notika pēc filmas "Nekā karaliene". Un arī izlasiet slavenās triloģijas „Gaisa cilvēki” ikoniskās ainas, kas stāstītas Kardāna vārdā. Perfekti ilustrēts izdevums. Rovina Kai ir pasaulē atzīta māksliniece un Hugo balvas ieguvēja.

Laipni lūdzam burvīgajā Elvenheimas pasaulē!

https://www.litres.ru/holli-blek/kak-korol-elfheyma-nauchilsya-nenavidet-istorii/

Par autori.

Hollija Bleka ir mūsdienu amerikāņu rakstniece, populāru darbu autore fantāzijas žanrā, maģiskā reālisma meistare.

Īsa biogrāfija

Hollija Ridženbaha dzimusi 1971. gada 10. novembrī Ņūdžersijā, ASV. Topošā rakstniece kopā ar māsu mīlēja klausīties pasakas, ko māte viņiem stāstīja. Vecāku mājā bija daudz grāmatu, un Hollija jau no agras bērnības mīlēja lasīt. Būdama skolniece, viņa sāka rakstīt stāstus, dzejoļus un lugas. Tajā laikā Hollija uzrakstīja savu pirmo zinātniskās fantastikas romānu, kuru sauca par "Sudraba laikmeta bruņiniekiem".

Pēc skolas beigšanas meitene kopā ar draugu Teo Bleku iestājās Ņūdžersijas koledžā. Viņa ieguva bakalaura grādu angļu literatūrā 1994. gadā un pēc tam devās uz skolu Rūdžera universitātē, nolemjot kļūt par bibliotekāri. Tad Hollija strādāja nepilnu slodzi, rediģējot rakstus medicīnas publikācijām. 1999. gadā viņa un Teo, kas kļuva par slavenu tīmekļa dizaineru un ilustratoru, apprecējās. Hollija Bleka tagad ar ģimeni dzīvo Masačūsetā, Amherstas pilsētā.

Radošais ceļš

Laiku pa laikam rakstniece tika publicēta žurnālā "8d", kas veltīts lomu spēlēm. Viņas pirmais fantāzijas romāns jaunai auditorijai Enchanted, sākotnēji ar nosaukumu Tithe: A Modern Faerie Tale, 2002. gadā tika izlaists Simona un Šustera izdevniecībā. Lasītāji un kritiķi ļoti labi runāja par grāmatu, un drīz Hollija izlaida vēl vairākus darbus, kas izvietoti tajā pašā Visumā, kur dzīvo feiri. "Drosmīgie" iznāca 2005. gadā, romāns "Apņēmīgais" - 2007. gadā.

Hollija Bleka sadarbojas ar Andrē Nortoni, bijušo kolēģi žurnālā 8d. Viņas kopā izdeva fantāzijas romānu sēriju bērniem ar nosaukumu “Spaidervikas hronikas ", kurā ietilpa grāmatas:

"Noslēpumains atradums"; "Gaišreģu akmens"; “Tantes Lūsindas noslēpums”; "Dzelzs koks"; "Mulgarata dusmas".

Sērija ieguva milzīgu popularitāti, un pēc kāda laika Holija un Andrē izdeva vairākas pavadošās grāmatas, kuru lappusēs viņi sīkāk pastāstīja par savu izgudroto pasauli:

“Artūra Spidervika ceļvedis fantastiskajā pasaulē ap jums”, “Artūra Spidervika piezīmju grāmatiņa fantastiskiem novērojumiem”, “Elfu barošana un kopšana”, kā arī “Niksi dziesmas: Ārpus Spaidervika hronikām”. 2008. gadā tika izlaista Marka Votersa spēlfilma "Spiderwick: The Chronicles".

Holijas Blekas darbos iekļauti citi romāni, kas arī notiek pasaulē, kur ir vieta maģijai. Viņa ir sēriju "Sasodītie", "Debesu cilvēki", "Mūsdienu pasakas" un "Magisterium" autore. Rakstnieks labprāt piedalās autoru projektos un laiku pa laikam publicē darbus citu autoru visumos. Piemēram, viņas kontā ir grāmata par Doctor Who un Maleficent. Holly Black ir strādājusi arī kopā ar Cassandra Clare, Ellie Kushner un Kelly Link.

Literārās karjeras laikā rakstniece ir ieguvusi vairākas prestižas balvas, tostarp Andrē Nortones balvu par sasniegumiem pusaudžu literatūrā, mitopoētisko balvu, Locus balvu un citas.

https://www.litres.ru/holli-blek/ob-avtore/

Ilustratores mājaslapa.

Esmu ārštata ilustratore no Melburnas, Austrālijā.

Man patīk radīt spokainus, poētiskus tēlus un uzskatu, ka viena no vērtīgākajām lietām, ko ilustrators var piedāvāt, ir viņu unikālā un personiskā perspektīva. Esmu rūpīgi izstrādājis savu atšķirīgo stilu, lai to atspoguļotu.

Klienti, ar kuriem man bija prieks strādāt, ietver; Tor.com, The Folio Society, DC Comics, Hasbro un daudzi citi izdevēji. Manu darbu ir atzinušas tādas organizācijas kā Ilustratoru biedrība, Spectrum Fantastic Art un Austrālijas Bērnu grāmatu padome.

Es vienmēr esmu izaicinājums, un es labprāt sadarbojos ar interesantiem projektiem neatkarīgi no pieteikuma, tāpēc, lūdzu, sazinieties!

https://www.rovinacai.com/about/