'Hobits' – 15. filma, kas nopelnījusi miljardu

image001DELFI Izklaide | 05. marts 2013

Foto: Publicitātes foto

Režisora Pītera Džeksona filma Hobits: negaidīts ceļojums (The Hobbit: An Unexpected Journey) pasaules kino nomā nopelnījusi jau vairāk nekā miljardu ASV dolāru, kļūstot par 15. filmu kino vēsturē, kam izdevies šāds sasniegums.

Kā vēsta izdevums The Hollywood Reporter, ASV un Kanādā filma Hobits nopelnījusi 300 miljonus dolāru, bet nedaudz vairāk par 700 miljoniem - citās valstīs. Šādu rezultātu filma sasniegusi mazāk nekā trīs mēnešu laikā kopš pirmizrādes.

 

 

Hobits: negaidīts ceļojums ir pirmā daļa no plānotās triloģijas par šo radījumu, un tās darbība risinās pirms notikumiem Gredzenu pavēlnieka sāgā. Otrās daļas (The Desolation of Smaug) pirmizrāde paredzēta šī gada 13. decembrī, bet sāga noslēgsies ar filmu There and Back Again, kas startēs 2014. gada 17. decembrī.

Tādējādi Hobits ir kļuvis par piecpadsmito filmu pasaules kinematogrāfa vēsturē, kas nopelnījusi vismaz vienu miljardu dolāru. Tiesa, vēl vairākas filmas nopelnījušas līdzīgu summu, un, ja Hobits kinoteātros ieņems vēl 100 miljonus, tas nonāks pelnošāko filmu topa astotajā vietā.

Šajā filmu sarakstā, protams, lielākoties figurē dažādu kino sāgu atsevišķas filmas, lai gan ir arī ar citām filmām nesaistīti kino darbi, piemēram, Alise Brīnumzemē un Titāniks.

Pasaules kino vēsturē tikai divas filmas ir nopelnījušas vairāk par diviem miljardiem dolāru, un abas ir Džeimsa Kamerona režisētas - otrajā vietā ar 2,185 miljardiem ir Titāniks, bet pirmajā vietā ar 2,782 miljardiem - Avatars.

Oriģinālu lasiet šeit