"Hobita" uzņemšana varētu sākties februārī

hobitsPīters Džeksons. Foto: AFP/LETA

LETA
2010. g. 18. oktobrī

Darbs pie Dž.R.R.Tolkīna darba "Hobits jeb turp un atpakaļ" ekranizācijas "The Hobbit" ("Hobits") varētu sākties jau nākamā gada februārī, ja izdosies atrisināt galveno šķērsli filmēšanas uzsākšanai.

Kā atklājušas informētas personas, finanšu grūtībās nonākusī kinostudija MGM cenšas atrast citus naudas avotus, un viena no iespējām ir piesaistīt vēl vienu studiju, kas uzņemtos filmas izplatīšanu ārvalstu tirgū. Ja tas neizdosies, trūkstošos līdzekļus aizdos otrs filmas līdzfinansētājs "Warner Bros.", taču tādā gadījumā MGM vajadzēs atteikties no daļas savu izplatīšanas tiesību.

 

 

Lai arī finansiālās problēmas ir gandrīz atrisinātas, filmēšanu sākt traucē konflikts starp filmas producentiem un Jaunzēlandes aktieru arodbiedrību saistītā Austrālijas Mediju izklaides un mākslas aliansi (MEAA). Kā norādījis topošās filmas producents un režisors Pīters Džeksons (Peter Jackson), konflikta dēļ filma var tikt slēgta vai arī tās uzņemšana var tikt pārvietota ārpus Jaunzēlandes.

Mēģinājumi uzņemt triloģijas "Lord of the Rings" ("Gredzenu pavēlnieks") priekšstāstu sākās jau pirms pieciem gadiem, taču to apdraudēja tiesas darbi ar Tolkīna mantiniekiem un citi tehniskas dabas šķēršļi.

Oriģinālu lasiet šeit