Hjū Hovijs. Elevatora cikls

Hjū Krokers Hovijs (Hugh Crocker Howey) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas rakstnieks, pazīstams ar savu postapokaliptisko seriālu "Silo".

Dzimis 1975. gada 23. jūnijā Šarlotē, Ziemeļkarolīnā. Pirmos mēģinājumus uzrakstīt savu romānu Hjū veica skolā, kur, cita starpā, spēlēja šahu un futbolu. Pēc absolvēšanas viņš pelnīja iztiku, remontējot datorus. Interesējies par šo biznesu, Hjū Hovijs pārcēlās uz Čārlstonu un devās uz koledžu. Vēlēdamies ietaupīt naudu mājokļa iegādei, Hjū nopirka nelielu jahtu un gandrīz nogalināja sevi un draugu, braucot ar to no Baltimoras.

Pēc pirmā kursa pabeigšanas Hjū pacēla enkuru un devās uz dienvidiem. Pārdzīvojis vairākas viesuļvētras un iztērējis pēdējo naudu masta remontam, Hjū Hovijs atgriezās ASV un ieguva darbu par izklaides jahtu kapteini nelielā uzņēmumā. Jaunais darbs ļāva Hjū izpētīt visu Austrumkrastu un Karību jūras reģionu, aizvedot viņu visur no Barbadosas līdz Čikāgai. Hjū strādāja uz laivām Ņujorkā, Bahamu salās un pat Kanādā. Kādā no saviem braucieniem Hjū satika savu nākamo sievu, nolēma apmesties uz dzīvi, izkāpa krastā un nopirka māju.

Iedzīvojies vienā vietā, Hjū Hovijs atkal sāka rakstīt. Viņa pirmie stāsti aprakstīja varoņa piedzīvojumus, par kuriem viņš bija domājis kādu laiku. Tie bija romāni par meiteni, vārdā Mollija Fide, un Hjū vērsās pie savas sievas, lai meklētu iedvesmu darbam. Diemžēl sērija neatrada izdevēju, tāpēc autors nolēma to izdot pats, organizējot savu personīgo izdevniecību “Broad Reach Publishing”.

"Elevatora" sērijas pirmais stāsts "Halstons" tika publicēts 2011. gada jūlijā. Sākotnēji Hjū to plānoja kā vienu stāstu, viņš pat aizmirsa to pieminēt savā vietnē. Hjū to neiesniedza nevienam izdevējam, jo ​​saprata, ka īss stāsts nav lielajiem izdevējiem piemērots formāts, un sāka to patstāvīgi pārdot Amazon interneta veikalā. Lasītājiem tik ļoti patika šerifa Holstona stāsts, ka Hovijs sāka rakstīt vairāk.

Šobrīd ciklā ir ap desmitiem darbu. Turklāt pirmie pieci, kas parasti tiek izdoti kopīgi, veido pilnīgu stāstu, kā arī trīs nākamie, kas kļuva par cikla priekšvēstnesi.

Sērija ir guvusi milzīgus panākumus lasītāju vidū, un Hjū piesaistīja lielāko izdevēju un filmu nozares pārstāvju uzmanību. Omnibuss, kurā bija pirmie pieci stāsti, ilgu laiku pavadīja simts populārāko darbu sarakstā Amazon un sasniedza pirmo rindu bestselleru sarakstā sadaļā “Zinātniskā fantastika”. 2023. gadā plānota seriāla adaptācija filmai miniseriāla formātā.

2015. gada vidū Hjū Hovijs pameta savas mājas Floridā un pārcēlās uz Sentfransisa līci Dienvidāfrikā. Viņš lika uzbūvēt buru katamarānu, uz kura plāno dzīvot un kuģot pa okeāniem, turpinot rakstīt.

Mājaslapa.

https://hughhowey.com/

Lasītāju portālā.

https://www.goodreads.com/author/show/3064305.Hugh_Howey

Par autora triloģiju "Elevators", iznākusi arī latviešu valodā lapā ir bijuši raksti. Oriģinālā "Silo", krievu tulkojumā "Bunkurs".

Hugh Howey. Wool (stāsts)

Hugh Howey. Wool 2 (garstāsts)

Hugh Howey. Wool 3 (garstāsts)

Hugh Howey. Wool 4: The Unraveling (romāns)

Hugh Howey. Wool 5: The Stranded (romāns)

Ir bijis raksts LFFB mājas lapā:

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/iespejams-nakama-fantastikas-klasika-hju-hovijs-vilna