Hitlera čempionāts

Tātad - galda spēle „Hitlers” (oriģināls )

Spēle palīdzēs atsvaidzināt Jūsu vēstures zināšanas, veicinās tolerances līmeņa celšanu; interesanta ne tikai vēsturniekiem kā arī citiem antisemītiem. Ieteicama ģimenes svinībām, masu pasākumiem (ebreju kapsētu apmeklējumiem) u.c.grman soldiers play cards

 Spēlei nepieciešams:

  • Kāršu spēļu kava (52 kārtis)
  • Glāze – ieteicams alus kauss
  • X glāzes (x = spēlētāju skaits)
  • Pudele stipra alkohola
  • Dzēriens pašam
  • Galds
  • Jautra kompānija

 Nolieciet kausu galda vidū. Izkārtojiet ap to kārtis (ar muguriņām uz augšu) svastikas veidā. Centieties izveidot kāškrustu maksimāli precīzi. Ja kāršu kavā ir džokeris – piezīmējiet tam attiecīgās ūsas un nolieciet zem kausa. Pēc tam sasēdieties ap galdu un rindas kārtībā atveriet pa vienai kārtij no jebkura svastikas gala.

Kāršu nozīme ir šāda:

 

Dūzis

Hitlera kauss

Ielejiet ceturtdaļu sava dzēriena, kuru dzerat šobrīd, kopējā kausā.

Divnieki

Izlaist gājienu

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, kā arī nākamais aiz viņa, izlaiž gājienu.

Pīķa divnieks

Hitlera kārts

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, kļūst par Hitleru. Visi citi spēlētāji spēles laikā sauc viņu „Hitlers” vai lieto uzrunas formu „Manu fīrer” (šo kārti nevar atcelt, skatīt piem. „Kalpi”). Šīs kārts īpašnieks var spēles gaitā vienu reizi izteikt pavēli jebkuram spēlētājam.

Sarkanie trijnieki

atkāpšanās ar trijām divīzijām

Jāizdzer trīs malki no Jūsu glāzes

Melnie trijnieki

uzbrukums ar trijām divīzijām

Izvēlieties spēlētāju, kuram jāizdzer trīs malki no savas glāzes.

Sarkanie četrinieki

atkāpšanās ar četrām divīzijām

Jāizdzer četri malki no Jūsu glāzes.

Melnie četrinieki

uzbrukums ar četrām divīzijām

Izvēlieties spēlētāju, kuram jāizdzer četri malki no savas glāzes.

Pīķa piecinieks

uzbrukums Polijai

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, atstāj to sev un var pielietot jebkurā brīdi spēles gaitā. Lai pielietotu, spēlētājam jāiesaucas „uzbrukums Polijai” un jāpieskaras pie grīdas. Pārējiem spēlētājiem jādara tas pats. Pēdējais, kurš pieskaras grīdai, izdzer glāzi.

Sešinieki

tematiskā kārts

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, izdomā jebkādu tēmu, piemēram, tanka modeli. Viņš nosauc un pārējie rindas kārtībā sauc objektu no tās pašas kategorijas. Kurš nevar nosaukt – izdzer glāzi. Kārts īpašnieks risina strīdīgos jautājumus un skaita laiku, kurā jādod atbilde.

Septītnieki

īkšķa kārts

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, atstāj to sev un var pielietot jebkurā brīdi spēles gaitā. Viņam ir jāizdara kaut kas īpašs ar savu īkšķa palīdzību (virs galda). Pārējiem spēlētājiem jādara tas pats. Pēdējais izdzer glāzi.

Astotnieki

pagrieziens

Mainām spēles virzienu.

Pīķa devītnieks

zig hail!

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, izveic romiešu sveicienu (pa labi vai pa kreisi) un auro „zig hail”, atbilstoši mainās (vai nemainās) spēles virziens. Tas turpinās, līdz kāds no spēlētājiem aizmirst ieauroties  - un izdzer glāzi. Viegli nav.

Sarkanie desmitnieki

imunitāte

Atbrīvo no jebkuras pavēles/noteikuma izpildīšanas izņemot pēdējo. Var izmantot tikai vienu reizi. Var apmainīt pret citu kārti.

Melnie desmitnieki

tualetes kārts

Spēles laikā tikai šis kārts īpašnieks drīkst doties uz tualeti. Var izmantot tikai vienu reizi. Var apmainīt pret citu kārti.

Kalpi

noteikumu kārts

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, izdomā jaunu spēles noteikumu.

Dāma

gestapo izmeklētājs

Spēlētājs, kurš izvelk šo kārti, kļūst par izmeklētāju. Izmeklētājs var uzdot jautājumu spēlētājam un ja saņem atbildi – spēlētājs izdzer glāzi. Ja atbilde ir „atej nost” - izmeklētājs izdzer glāzi. Var izmantot tikai vienu reizi.

Karalis

līdz dibenam

... un nekavējoties iedzer.

Tuvojoties finišam, spēlētāju izskats var sākt mainīties.

WWII german soldiers playing cards

Kad visas kārtis ir atvērtas notiek HOLOKAUSTS. Nākamais aiz tā, kurš atver pēdējo kārti, izdzer visu kausu. Vienīgā iespēja izbēgt no holokausta – izmantot Hitlera kārti un nodot šo pienākumu citam spēlētājam. To sauc par „Holokausta noliegumu”.

Ieteicamā spēlēšanas vieta – vasaras kafejnīcas terase ar skatu uz 9. maija parādi.

WWI german soldiers play cards

Ir diezgan skaidrs ar ko tas viss beigsies.

Dead body do not play cards

Tiesa - daži netoleranti pilsoņi izrāda neiecietību un protestē.

Spēle patiesībā ir matrica, kurā var ievietot jebkuras vērtības, kas saistītas savā starpā ar kādu tēmu.

  „Staļina čempionāts”.

russian soldiers play cards

Sauciens – paldies par laimīgo bērnību, žests - goda atdošana, figūra - zvaigzne, piecinieks – uzbrukums Latvijai, dāma – NKVD/KGB izmeklētājs, uzrunas forma – tautu tēvs, holokausts - perestroika.

 „IT čempionāts”.

IT čempionāta kārtis

Zīme - @ simbols (mļā – sākt var tikai no viena gala), sauciens – zip fail/kill all humans, žests – nu nezinu, piecinieks – spams, imunitāte – ugunssiena, dāma – audits, uzruna – Bils Geits/Linus Torvalds, holokausts – rebūts/apgreids.

Kā arī šāda variācija - uguns aplis

 Rakstiet savas iterācijas.