Hiromu Arakava. Tērauda alķīmiķis

Hiromu Arakava (荒 川 弘 Arakawa Hiromu, dzimusi 1973. gada 8. maijā), īstajā vārdā Hiromi Arakava (荒 川 弘 美),) irjapāņu mangaka. Viņa vislabāk pazīstama kā Fullmetal Alchemist manga autore, kas kļuva par hitu gan Japānā, gan starptautiskā mērogā. Viņa ir vislabāk pazīstama arī ar filmas „Pasaka par Arslanu” mangas adaptāciju.

Arakava Hiromu dzimusi 1973. gada 8. maijā Tokati, Hokaido, Japānā. Hiromu uzauga kopā ar trim vecākajām māsām un jaunāko brāli vecāku saimniecībā. Pusaudža gados viņa palīdzēja vecākiem, un brīvajā laikā kopā ar māsām spēlēja laukos. Šī iemesla dēļ lauki viņas mangā bieži tiek attēloti. Bērnībā Hiromu bija bezrūpīgs bērns, kurš sapņoja uzzināt, kas atrodas ārpus saimniecībām. Visu manga žanru lasīšana un apkopošana vienmēr ir bijusi viens no viņas iecienītākajiem hobijiem; mīlestības ietekme uz Kinnikuman mangu izraisīja sapni par perfektu manga. Interesanti, ka bērnībā viņai patika lasīt žurnālus "Shonen Jump" un "Shonen Gangan", kuri vēlāk publicēja viņas mangu "Gin no Saji".

Pēc lauksaimniecības skolas beigšanas Hiromu apsolīja 7 gadus palīdzēt vecākiem pārvaldīt ģimenes saimniecību, ja viņa varētu regulāri apmeklēt eļļas gleznošanas nodarbības pilsētā. Vēlāk Hiromu nolēma pārcelties uz Tokiju, lai īstenotu savu sapni kļūt par mangas mākslinieci. Pirms aiziešanas viņa solīja vecākiem, ka atgriezīsies mājās tikai tad, kad varēs nopelnīt iztiku, zīmējot mangu pati. Viņas pirmais darbs sākās ar "Doujinsu", ko viņai palīdzēja paveikt draugi, un nākamo darbu "Juushin Enbu" viņa radīja kopā ar draugiem Shishi un Zhang Fei Long. Tajā pašā laikā Džans kļuva par prototipu vienai no mangas varonēm, kā plānoja Hiromu.

Hiromu Arakavas pirmais darbs, ko viņai izdevās pārdot, bija žurnālam "Gamest" "4 paneļu teātris" (4koma) manga, kurā viņa attēloja spēļu parodijas. Starp citu, tolaik mangaka izmantoja pseidonīmu Edmunds Arakava. Vēlāk viņa tika pieņemta darbā pie slavenās mangas "Mahoujin Guru Guru" autora Hiroyuki Eto par palīgu. Mangakas paša karjera sākās ar "Klaiņojošo suņu" mangas publicēšanu žurnālā "Monthly Shonen Gangan". Šis darbs ieguva balvu 9. caremonijā 21st Century Shonen Gangan.

Tas pats žurnāls 2000. gadā publicēja viņas nākamās mangas 'Shanghai Youma Kikai"  nodaļu (Yo 妖魔鬼怪 "Šanhajas dēmoni"). 2001. gada jūlijā izdevumā "Monthly Shonen Gangan" tika publicēta "Fullmetal Alchemist" pirmā nodaļa. Šī manga padarīja viņu slavenu: 2004. gadā "Fullmetal Alchemist" ieguva Shogakukan balvu kā labākais kategorijā Shonen. Manga izlaišana beidzās 2010. gadā, pēc tā sižeta tika filmētas divas anime sērijas un divas pilnmetrāžas animācijas filmas.

2011. gadā žurnāls "Nikkei Entertainment" publicēja mūsu laika komerciāli veiksmīgāko manga mākslinieku reitingu. Arakava rangā ierindojās astotajā vietā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B0,_%D0%A5%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BC%D1%83

Tērauda alķīmiķis.

"Fullmetal Alchemist" ir Hiromu Arakavas manga. Manga tika publicēta katru mēnesi no 2001. gada augusta līdz 2010. gada jūnijam žurnālā "Shonen Gangan", kas pieder "Square Enix". Mangā ir 108 nodaļas, kas publicētas 27 sējumos. 2011. gadā izdevniecība "Comics-Art" paziņoja par manga licencēšanu Krievijā. Pirmā sējuma izdevums krievu valodā tika publicēts 2012. gada 26. janvārī. Izdevniecība "Azbuka-Atticus". 2018. gada 31. decembrī paziņoja par mangas atkārtotu izdošanu.

Anime adaptāciju, kuras pamatā ir manga, filmēja "Studio Bones", veidojot 51 sērijas anime, kas Japānā tika demonstrēta no 2003. gada 4. oktobra līdz 2004. gada 2. oktobrim. Turpinājums “Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shambhala”, kuras producents ir šī pati studija, Japānas kinoteātros redzams kopš 2005. gada 23. jūlija. 2009. gada 5. aprīlī tika izlaista otrā mangas adaptācija anime, "Fullmetal Alchemist: Brotherhood", kas atšķirībā no pirmās bija daudz tuvāka oriģinālam. 2011. gadā tika izlaista otrā filma "Fullmetal Alchemist: Sacred Star of Milos". 2003. gada filmas adaptāciju lokalizēja "Mega-Anime", un Krievijā tā tika demonstrēta kanālos STS, 2x2 un Sony Sci-Fi. 2009. gada filmu adaptācija tika lokalizēta arī Krievijā, bet jau studijā SV-Dubl un tika demonstrēta TV kanālā FAN. Gan manga, gan abas anime adaptācijas ir guvušas plašu atzinību un slavu: tās labi uzņēma gan kritiķi, gan skatītāji.

Sižets notiek Amestrisas valstī, kur alķīmija tiek plaši atzīta par precīzu zinātni. "Fullmetal Alchemist" pasaule savā apkārtnē ir līdzīga industriālās revolūcijas laikmetam. Abi galvenie varoņi, brāļi Edvards un Alfonss Elriki, nespēdami ar alķīmijas palīdzību atdzīvināt mirušo māti, meklē leģendāro Filozofa akmeni, lai atdotu Edvardam roku un kāju, kā arī Alfonsa ķermeni, kas zaudēts neveiksmīgas transmutācijas laikā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%D0%B0%D0%BB%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%BA