Higurashi no Naku Koro ni

2006. – 2007. Gadi, 2 sezonas. Kad cikādes raud. Režisors Chiaki Kon.

Sākumā bija spēle. https://en.wikipedia.org/wiki/Higurashi_When_They_Cry

2005. gada sākumā tika apstiprināts nākamās spēles adaptācijas projekts anime sērijas veidā. Frontier Works producents Mika Nomura noorganizēja ražošanu Studio Deen animācijas studijā, un Chiaki Kon tika iecelts par ražošanas direktoru, kuram šis darbs bija debija līdzīgā lomā. Scenārija rakstīšana tika uzticēta Tomomi Mochizuki (vēlāk to aizstāja Toshifumi Kawase, personāžu dizainu izstrādāja Kyute Sakai. Ryukishi07 tika piesaistīts arī darbam, lai pārraudzītu filmas adaptācijas kopējo progresu. Pēc spēles izstrādātāja domām, viņš saprata, ka animācijai pārsteidzoši atšķiras no vizuālā romāna un precīzi nodot oriģinālo avotu ir gandrīz neiespējami, taču studijai bija nepieciešams pēc iespējas vairāk sekot oriģinālam. Lai pielāgotu sižetu, viss materiāls, kas sākumā publicēts 07th Expansion Higurashi no Naku Koro ni tika uzņemtas 2005. gada rudenī: četras jautājumu nodaļas, kā arī Meakashi-hen un Tsumihoroboshi-hen. un ainas, no kurām Kawase balstījās uz scenāriju, atlasīja Ryukishi07 kopā ar Močizuki. Kyuta Sakai atzīmēja, ka tad, kad nododot vizuālo stilu, īpaša uzmanība tika pievērsta ainām, kas saistītas ar slepkavībām un raksturu nenormālu uzvedību, kuras tika izstrādātas detalizētāk nekā pārējais materiāls. Aktieru sastāva pamatā bija balss aktieri, kas iepriekš izvēlēti radio šova ierakstīšanai. Oficiālais paziņojums par gaidāmo ekranizāciju tika publicēts 2005. gada 8. augustā.

Seriāls, kas sastāvēja no 25 epizodēm, sākās 2006. gada 4. aprīlī Kansai Television, Chiba TV un Television Saitama un ilga līdz tā paša gada 26. septembrim. Anime pirmās sezonas translācijas beigās Higurashi no Naku Koro ni iekļuva simts skatītāko TV sēriju visā vēsturē, pēc Asahi Television datiem, rangā ieņemot 61. vietu. No 2006. gada augusta līdz 2007. gada 21. martam pirmās sezonas epizodes tika izlaistas DVD formātā.

2007. gada aprīlī tika paziņots, ka, pateicoties pirmās sezonas popularitātei, anime sērija tajā gadā turpināsies ar nosaukumu Higurashi no Naku Koro ni Kai. 2. sezonas pamatā ir Tsumihoroboshi-hen pēcvārds, vizuālā romāna Minagoroshi-hen un Matsuribayashi-hen nodaļas, kā arī jauna stāsta arka - Yakusamashi-hen (jap. 厄 醒 し 編 Yakusamashi-hen, nodaļa par Negaisa laiku), kas nebija oriģinālajā avotā un citās adaptācijās. Sērijas otrā sezona 2007. gada 6. jūlijā sākās tajos pašos TV kanālos, bet 20. septembrī raidījumi pēc raidorganizatoru iniciatīvas tika pārtraukti saistībā ar apsūdzībām par iespējamu slepkavību provocēšanu darbā. 1. oktobrī raidījums tika atsākts un turpinājās līdz 17. decembrim - kopumā otrās sezonas translācijas laikā tika rādītas 24 epizodes. Otrā sezona tika izdota DVD 2008. gadā standarta, ierobežotā un fanu izdevumos ar bonusa saturu. Kopumā tika pārdoti vairāk nekā 400 tūkstoši dažādu disku kopiju ar sērijas ierakstu.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Higurashi_no_Naku_Koro_ni

Viki lapa.

https://whentheycry.fandom.com/wiki/Ayakashisenshi-hen