Herberts Velss. Mūsu pasaules nākotne: izaugsme vai bojāeja?

Grāmatā iekļauti divi mūsdienās pārsteidzoši aktuāli H.Velsa publicistiskie darbi - "Jaunā pasaules kārtība" (1940) un "Saprāts savilkto grožu galā" (1945). Rakstnieks un domātājs, kurš tikās ar pasaules valdniekiem - V.I. Ļeņins, I.V. Staļins, F.D. Rūzvelts - un šausmās par jauno pasaules karu, Velss nolēma dot cilvēcei savu liberālo pestīšanas un labklājības recepti, kā arī glābt pasauli no liktenīgām kļūdām.

Šī recepte, kurā valsts suverenitātes likvidēšana ir vissvarīgākā, lieliski iekļaujas pašreizējās Lielās atiestatīšanas darba kārtībā, ko izstrādājuši "naudas īpašnieki" un nesen paziņojis Davosas Pasaules ekonomikas foruma prezidents Klauss Švābs. Uz diezgan sirsnīgā, "klasiskā" intelektuālā Velsa parauga lasītājs ieraudzīs Rietumu mentalitātes dziļo specifiku, kuras labie nodomi nav bruģējuši ceļu uz "gaišu nākotni". Un pats Velss savā jaunākajā darbā "Saprāts savilkto grožu galā" paredzēja pasaules nāvi, nevis labklājību, un pat lūdza sev šo epitāfiju: “Es jūs brīdināju! Jūs sasodīti muļķi!"

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/804051/

Herberts Džordžs Velss (1866−1946), Angļu rakstnieks. Dzimis 1866. gada 21. septembrī Bromlijā, Londonas priekšpilsētā. Viņa tēvs bija veikalnieks un profesionāls kriketists, māte - mājkalpotāja. Izglītojies klasiskajā skolā Midh;erstā un King's College, Londonas universitātē. Pēc māceklības pie manufaktūras tirgotāja un darba aptiekā viņš bija skolotājs skolā, eksakto zinātņu skolotājs un T.H.Hakslija palīgs, 1893. gadā profesionāli ķērās pie žurnālistikas. Savas radošās dzīves laikā Velss uzrakstīja apmēram 40 romānu un daudzus stāstu sējumus, vairāk nekā duci polemisku darbu par filozofiskām problēmām un apmēram tikpat daudz darbu par sabiedrības pārstrukturēšanu, divas pasaules vēstures grāmatas, aptuveni 30 sējumus ar politiskiem jautājumiem un sociālās prognozes, vairāk nekā 30 brošūras par tēmām par Fabiāna biedrību, ieročiem, nacionālismu, mieru pasaulē, 3 grāmatas bērniem un autobiogrāfiju.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/12316/