Helena Gerbera. Ziemeļeiropas mīti

Šī grāmata pieejami un spilgti stāsta par Ziemeļeiropas tautu svarīgākajiem mītiem, sāgām un leģendām. Jūs uzzināsiet visu par vācu un skandināvu eposa dieviem un varoņiem. Autore veiksmīgi apvieno ar informāciju bagātu stāstījumu ar aizraujošu ekskursiju angļu un vācu dzejas vēsturē, kas ir nesaraujami saistīta ar pagānu laikmeta mantojumu.

https://www.ozon.ru/product/mify-severnoy-evropy-168464601

Hélène Adeline Guerber (1859–1929), pazīstams arī kā H.A. Guerber bija amerikāņu autore daudzām grāmatām, no kurām lielākā daļa bija mītu, leģendu, folkloras, lugu, episkās dzejas, operu un vēstures rosīgi pārstāstījumi. Viņa bija arī skolotāja.

Lai arī vairākas Guerber grāmatas joprojām ir iespiestas, sīkāka informācija par viņas dzīvi ir maz. Trīs vai četros biogrāfiskos avotos no 1900. gadu sākuma viņai ir ieraksti, taču, izņemot viņu sarakstīto grāmatu uzskaitījumu, šie avoti gandrīz nesniedz faktus par viņas dzīvi. Šos grāmatu avotus papildina divi īsi paziņojumi par nāvi, seši tautas skaitīšanas ieraksti (pieci federālie un 1892. gada Ņujorkas štats) un viņas piemiņa vietnē findagrave.com. Pat trūcīgā informācija dažkārt ir pretrunīga. Lai arī Helēna Gerbera savas dzīves laikā izdeva vairāk nekā divus desmitus grāmatu, viņa kā cilvēks ir gandrīz aizmirsta. [Es neatradu arī nevienu viņas foto. – t. p.]

https://en.wikipedia.org/wiki/H._A._Guerber

Hélène Adeline Guerber (1859–1929), labāk pazīstams kā H.A. Gerbere bija britu vēsturniece, kas vislabāk pazīstama ar rakstītajām ģermāņu mitoloģijas vēsturēm. Viņas pazīstamākais darbs ir mīti no Ziemeļeiropas: From the Eddas and Sagas (George G. Harrap and Co. Ltd., London, 1908). Citas Gerberas vēstures ir Grieķijas un Romas mīti (Londona, Džordžs G Haraps un Co, 1908), Reinas leģendas (AS Barnes & Co., Ņujorka, 1895; jaunais izdevums 1905), Vāgnera operas stāsti, Eposa grāmata, Senās pasaules stāsts, Grieķu stāsts, Romiešu stāsts, Viduslaiku leģendas, Renesanses un reformācijas stāsts, Trīspadsmit koloniju stāsts un Stāsts par Lielo Republiku.

https://librivox.org/author/10198?primary_key=10198&search_category=author&search_page=1&search_form=get_results