HDD tipa atmiņu pieprasījums pēdējā gada laikā krities par vairāk nekā 30%

20.07.2022

Cietā diska diskdziņu (HDD), kā tos dēvē latviski, tirgus piedzīvojis kārtējo kritumu, kas pēdējā gadā laikā bijis pat vairāk nekā 30% liels, kas, protams, nav tik liels pārsteigums, jo tirgus arvien vairāk pārslēdzas uz SSD tipa atmiņām.

Vecajā HDD tirgū šobrīd vairs palikuši tikai trīs lielie spēlētāji – SeagateToshiba un WDC. Joprojām gan šo cieto disku pieprasījums ir stabils, taču gadu no gada tas sāk samazināties visos tirgos un produktu veidos. Ar to domāts HDD pieprasījums gan uzņēmumu datoriem, gan personālajiem. Taču tik un tā, pagājušajā gadā biznesa segmentā tika pārdoti 19 miljoni HDD tipa atmiņu.

Personālo datoru tirgū attiecīgi pārdoti 13 miljoni 3.5 collu cietie diski, kas ir par 30% mazāk nekā vēl gadu iepriekš, bet 2.5 collu cietie diski realizēti 11 miljonus reižu, kas ir pat 40% kritums. Šie dati gan ir par šī gada otro ceturksni, līdz ar to ļoti precīzi. Šobrīd HDD tipa cietie diski tiek vairāk izmantoti datu kopiju uzturēšanai, jo datoros tiek izmantotas SSD tipa atmiņas. Vismazākais piedāvājuma kritums bijis Seagate, kura apjomi kritušies aptuveni par 30%, bet vissmagāk skarta Toshiba, kuras HDD pieprasījums krities aptuveni par 40%.

Zinot attiecīgos zīmolus, kur viens viņu produkts kļūst mazāk populārs, to viņi var kompensēt ar citu pārdošanas apjoma pieaugumu. Tā kā nevarētu teikt, ka šis ir finansiāls zaudējums, bet vairāk tīri skaitlisks kritums uz novecojušu tehnoloģiju. 

https://kursors.lv/2022/07/20/hdd-tipa-atminu-pieprasijums-pedeja-gada-laika-krities-par-vairak-neka-30/