Grindevalda noziegumi: Džuda Lovs pret Džoniju Depu

Uz ekrāniem atgriežas Ņuts Salamanders un viņa fantastiskās radības. [Nezin kāpēc latviski viņa vārds ir Tritons. Vispār nezin kāpēc ir "latviskoti" romānu varoņu un jēdzienu vārdi. Te grēko arī krievu teksti, t.p.]

Pirms diviem gadiem mēs iemīlējām filmu "Fantastiskās būtnes un kur tās meklēt" par jau pazīstamo, maģisko pasauli, ko izdomāja Džoanna Roulinga, par košajiem personāžiem un, protams par nifleriem (neatceros, kā to tulkoja latviski, krieviski ir ņuhļa, kaut kas ar ošanu saistīts, reāls prototips ir ehidnas mazulis. Skatīt attēlu!).

 https://www.forumcinemas.lv/event/301998/title/fantastisk%C4%81s_b%C5%ABtnes_-_un_kur_t%C4%81s_mekl%C4%93t/

Otrā lente ieved mūs omulīgā, atmosfēras pilnā, gaišajā pirmajā daļā, taču ir gaidāmas asiņainas kaujas un pati ilgi gaidītākā maģiskās pasaules cīņa: starp Albusu Dambldoru (Baltusu Dumidoru - tā latviski, tikai nezinu - kāpēc?) un viņa bijušo draugu un cienīgu pretinieku Gellertu Grindevaldu.

Pirmajā "Fantastisko būtņu" daļā magozoologs Ņuts Salamanders (Edijs Redmeins) saduras ar tumšo burvi Grindevaldu (Džonijs Deps) un spēj to pieveikt. Vispār galveno varoni vairāk uztrauc maģiskie zvēri, ko viņš nemitīgi aprūpē, taču Dumidora (Džuda Lovs) draugu liktenis ir tāds: vai nu būt par viņa palīgiem labo pusē, vai arī kļūt par ļaundariem. Vai tad jūs ticat, ka Ņuts, ko augsti vērtē pats Dumidors, nejauši pirmajā filmā nokļūst notikumu epicentrā un tomēr iesēdina Grindevaldu aiz maģiskajiem režģiem?

Grindevalds organizē grandiozu bēgšanu un sāk vākt līdzskrējējus, stāstot viņiem pasakas par jauno pasauli, kur visi būs laimīgi un visiem atradīsies piemērota vieta: gan burvjiem, gan vientiešiem. Tikai parasto cilvēku loma šajā pasaulē būs - kļūt par augstākās, maģiskās rases kalpiem.

Grindevalds māk sagūstīt sirdis, solot vieniem laimi - citiem atzīšanu, trešiem - vienkārši glaimo. Lielā mērā viņa izturēšanās ir līdzīga Dumidora manierēm, kurš manipulē ar cilvēkiem, ne sliktāk par savu pretinieku. Jā, nākamais Cūkkārpas direktors mums ir patīkams kā cilvēks, jo viņš ir asprātīgs un drīzāk rosina savu atbalstītāju gaišās puses. Taču Dumidors ir tāds pats varu mīlošs mags, kurš ved savus tuvākos uz uzvaru, kā Grinvedalds. Spēle pa īstam vēl nav sākusies: filma kalpo kā ekspozīcija pirms trešās daļas, kas solās būt pati saspringtākā.

Divi spēlmaņi ir līdzīgi viens otram - Grindevalds un Dumidors - visa filma izstāda savas figūras uz laukuma. Abi cīnās par Kridensa (Ezra Millers) dvēseli - viņš ir nelaimīgs pusaudzis-bārenis, varens burvis, kurš tikai vēlas atrast savu vietu pasaulē. Abi pieļauj kļūdas, zaudē sabiedrotos un atrod jaunus.

Uz šo politisko (un ideoloģisko) cīņu fona arvien kosāk iezīmējas Ņuta Salamandera figūra. Viņš ir neprātīgs zinātnieks, viņam ir paradums ieraut galvu plecos un stostīties katras kaut nedaudz svarīgas sarunas laikā. Taču viņš māk cīnīties, ne tikai par visas cilvēces laimi (kā to dara Dumidors un Grindevalds, kaut arī redz šo laimi savādāk), bet arī par konkrētiem cilvēkiem un būtnēm sev apkārt. Esmu pārliecināta, ka viņš vēl pārsteigs trešajā daļā.

Režisors Dēvids Jeits ir uzdevis skatītājiem daudzas mīklas un pat atklājis dažus noslēpumus divarpus stundās, kad uz ekrāna iet filma. Taču pašu lielāko pārsteigumu ir atstājis finālā. Tikai viens vārds "Oho!"

P. S. Mēs zinām, ka jūs visvairāk uztrauc viens jautājums. Atbildēsim uz to: Baltuss Dumidorsa Džudas Lova izpildījumā ir - ideāls.

Eksmo.ru redaktore Halimata Tekejeva.

https://eksmo.ru/ekranizacii/prestupleniya-grin-de-valda-dzhud-lou-protiv-dzhonni-deppa-ID15438956/?utm_source=push&utm_medium=links&utm_campaign=news&utm_term=20181115

Par filmu latviski.

https://www.forumcinemas.lv/event/302536/title/fantastisk%C4%81s_b%C5%ABtnes_grindelvalda_noziegumi/