Google IO 2022 laikā paziņoja par jauno Android 13 – ko sagaidīt?

12. Mai, 2022

Google IO 2022 tehnoloģiju konferences laikā tika oficiāli paziņots par jauno Android 13 Tiramisu. Tika demonstrēti uzlabojumi operētājsistēmas dizainā, parādīti paziņojumu uzlabojumi un daudzas citas detaļas.

Uzņēmums Google šogad, izstrādājot jauno operētājsistēmas versiju, īpašu uzmanību ir vērsis drošībai. Jaunākā Android 13 publiskā beta versija jau ir pieejama Pixel 6 viedtālruņiem. Ikviens, kurš vēlas apskatīt, vai viņa ierīce ir piemērota jaunajai beta operētājsistēmas versijai, to var apskatīt Google izveidotajā oficiālajā tīmekļa vietnē.

Pasākumā tika paziņots arī Pixel 7 un 7 Pro jaunajiem viedtālruņiem. Tehnoloģiju gigants paziņoja, ka šie viedtālruņi, kad būs pieejami, tiks izlaisti ar jauno Android 13.

Jaunas funkcijas

Jaunā Android operētājsistēmas versija aprīkota ar vairākām jaunām funkcijām. Ir uzlabots tās dizains, kas pielāgos, piemēram, uz aizbloķēta ekrāna esošā mūzikas pārvaldības bloka krāsu izvēlētajam operētājsistēmas dizainam, kā arī liela uzmanība pievērsta drošībai.

Izstrādātāji uzlabojuši arī brīdinājumus par zemestrīcēm, izmantojot pilnekrāna brīdinājumus, lai labāk aprakstītu situāciju un ieteikumus, kā droši rīkoties.

Google arī paziņoja, ka Android 13 tiek pielāgots planšetdatoriem un salokāmām ierīcēm, kas varētu sniegt mājienu par Pixel Fold.

Google Wallet

Google Wallet tiks pārveidots par Google Pay kontu, kurā tiks glabātas maksājumu kartes, kā arī pasākumu biļetes, stāvvietas, vakcinācijas apliecības, veselības apdrošināšanas kartes, lidojumu biļetes un daudz kas cits. Uzņēmums 2022. gadā plāno ieviest arī iespēju pievienot digitālo autovadītāja apliecību. Šī funkcija sākumā gan paredzēta tikai ASV iedzīvotājiem, bet visticamāk, ka, ja būs veiksmīga, tāpat kā daudzas citas, nedaudz vēlāk parādīsies arī citos reģionos.

Kādas ierīces atbalstīs jauno Android 13?

Google katru gadu izlaiž jaunu Pixel telefonu, kas parasti nāk klajā ar jaunāko Android versiju. Google Pixel 6 un 6 Pro atbalsta Android 13 publisko beta versiju, tāpēc tie gandrīz noteikti darbosies ar jauno operētājsistēmas versiju.

Vairāk nekā divdesmit Google lietotņu tiek optimizētas planšetdatoriem, tāpēc Android 13 ir pirmā galvenā versija, kas pieejama planšetdatoriem, kā arī salokāmām ierīcēm un tālruņiem.

Izlaišana

Pasākuma ietvaros netika paziņots konkrēts datums, kad jaunā operētājsistēma tiks izlaista. Ir zināms, ka tā būs pieejama jaunajos Google Pixel viedtālruņos, kas tiks izlaisti 2022. gada beigās.

https://notepad.lv/google-io-2022-laika-pazinoja-par-jauno-android-13-ko-sagaidit/