Gārts Nikss. Karalistes atslēgas

Garth Nix.

Gārts Ričards Nikss (dzimis 1963. gada 19. jūlijā) ir austrāliešu rakstnieks, kurš specializējas bērnu un jauniešu fantāzijas romānos, īpaši seriālos „Vecā karaliste”, „Septītais tornis” un „Karalistes atslēgas”. Viņam bieži tiek jautāts, vai viņa vārds ir pseidonīms, un viņš atbildēja: "Laikam cilvēki man jautā, jo tas izklausās kā ideāls vārds fantāzijas rakstītājam. Tomēr tas ir mans īstais vārds.

Nikss dzimis Melburnā un uzaudzis Kanberā. Viņš apmeklēja Tērnera pamatskolu, Linehamas vidusskolu un Diksona koledžu. Mācoties Diksona koledžā, Nikss pievienojās Austrālijas armijas rezervei. Pēc tam, kad viņš strādāja Austrālijas valdībā, viņš ceļoja pa Eiropu, pēc tam atgriezās Austrālijā 1983. gadā un ieguva bakalaura grādu profesionālajā rakstniecībā Kanberas Universitātē. Pēc absolvēšanas viņš strādāja Kanberas grāmatnīcā, bet 1987. gadā pārcēlās uz Sidneju, kur strādāja izdevniecības jomā. Viņš bija tirdzniecības pārstāvis un publicists, pirms kļuva par HarperCollins vecāko redaktoru. 1993. gadā viņš sāka tālākus ceļojumus pa Āziju, Tuvajiem Austrumiem un Austrumeiropu, pirms kļuva par mārketinga konsultantu, nodibinot savu uzņēmumu Gotley Nix Evans Pty Ltd. No 1999. līdz 2002. gadam viņš strādāja par literāro aģentu uzņēmumā Curtis Brown (Austrālija) Pty Ltd. pirms kļūšanas par pilnas slodzes autoru.

Papildus savam fantāzijas romānu rakstnieka darbam Nikss ir uzrakstījis vairākus scenārijus un rakstus par lomu spēles laukumu, tostarp tos par “Dungeons & Dragons” un “Traveller”. Tie ir publicēti saistītās publikācijās, piemēram, “White Dwarf”, “Multiverse” un “Breakout!”. Viņš ir arī rakstījis gadījumu izpēti, rakstus un ziņas informācijas tehnoloģiju jomā, un viņa darbi ir publicēti tādās publikācijās kā “Computerworld” un “PCWorld”.

Nikss šobrīd dzīvo Sidnejā kopā ar sievu Annu Makfārleinu, izdevēju, un viņu dēliem Tomasu un Edvardu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Garth_Nix

Karalistes atslēgas, 1.

Kad ģimene pārceļas uz dzīvi citā pilsētā, pirmā reize vienmēr ir grūta: jauna skola, jauni klasesbiedri, jaunas mājas. Artūrs necerēja, ka viss noritēs gludi. Taču viņš noteikti negaidīja, ka brīnumi sāksies jau pirmajā dienā. Un ka viņam, Artūram, būs jādodas uz noslēpumaino namu, ko varēja redzēt tikai viņš, uzveikt vareno Pirmdienas kungu, kļūt par Karalistes likumīgo mantinieku un pirmās no septiņām atslēgām īpašnieku... Nē, Artūrs nemaz nebija varonis un nemeklēja piedzīvojumus. Sagadījās, ka viņš bija vienīgais, kurš varēja nākt palīgā.

Gārta Niksa grāmatas jau sen ir novērtējuši jaunie lasītāji visā pasaulē. Tomēr arī pieaugušajiem patīk tos lasīt. Un nav nekāds brīnums, jo viņa fantāziju pasaules vienmēr ir unikālas, un piedzīvojumi, kas piemeklē varoņus, vienmēr ir negaidīti. „Pirmdienas kungs” ir pirmā grāmata no sērijas “Keys to the Kingdom”.

https://azbooka.ru/books/klyuchi-ot-korolevstva-kniga-1-mister-ponedelnik

Eņģelis-mags

Kopš bērnības Liliata pārsteidza ikonu veidotājus ar savām neparastajām prasmēm: viņa viegli izsauca visspēcīgākos eņģeļus, un viņi vienmēr uzklausīja viņas lūgumus. Gadu gaitā meitenes spēks tikai auga, dzimtajā Istarā no viņas tika gaidīti lieli darbi. Taču pēkšņs epidēmijas uzliesmojums un zvēru briesmoņu iebrukums piespieda Liliatu bēgt uz kaimiņvalsti. Viņa patvērās Svētās Margaretas sarkofāgā un vairāk nekā gadsimtu iegrima maģiskā sapnī. Mainījās paaudzes, tronī kāpa jauni valdnieki, bet Liliata palika tā pati – un kādu dienu viņa pamodās no sapņa kā jauna un skaista. Tagad meitenei noteikti ir jāatgriežas dzimtajā zemē, jo tikai viņa zina noslēpumainās epidēmijas cēloni un var atdzīvināt kādreiz plaukstošo valstību. Bet vai tas ir tā patiesais mērķis?

Četri jaunieši kļūst par neapzinātiem bīstama ceļojuma dalībniekiem: medicīnas students Simeons, kardināla sekretārs Anrī, topošā karalienes musketiere Agnese un ikonu veidotāja un eņģeļu maģijas pazinēja Doroteja. Viņi ir savādi saistīti viens ar otru, bet nezina, kāpēc. Atbildes uz visiem viņu jautājumiem atradīsiet iztukšotajās Istaras zemēs...

https://azbooka.ru/books/angel-mag

Londonas grāmattirgotāji-kreiļi

1983 gads. Londona, bet nepavisam ne Londona, ko daudzi zina un atceras. Sjūzena Arkšova ar tikai vecu lasītavas biļeti, sudraba cigarešu maciņu ar pusizdzēstu ģerboni un papīru ar tēva vārdu (visticamāk, uzrakstīts nepareizi), dodas uz Londonu meklēt vecākus. Šeit viņa satiek Merlinu un viņa māsu Vivjenu, lielas kreiļu (karotāju) un labroču (intelektuāļu) grāmattirgotāju ģimenes pārstāvjus, kuri ar maģijas palīdzību aizsargā Jauno pasauli no mītiskās Senās pasaules iebrukumiem. Kreiļa Merlina un labroce Vivjena aktīvi iesaistās Sjūzenas tēva meklējumos, uzskatot, ka viņa pazušana dīvainā kārtā saistīta ar viņu mātes slepkavību. Kas vai kas bija Sjūzenas tēvs? Tas ir jānoskaidro pēc iespējas ātrāk, jo Senā pasaule sāk bīstamu iebrukumu Jaunajā...

https://azbooka.ru/books/levorukie-knigotorgovtsy-londona

Amazon.

https://www.amazon.com/s?i=stripbooks&rh=p_27%3AGart+Niks&s=relevancerank&text=Gart+Niks&ref=dp_byline_sr_book_1