Garets L. Pauels. Kara ogles

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

Gareth L. Powell. Embers of War

Es neesmu mašīna; Es esmu radījums, kurā sajaucies cilvēks un dzīvnieks ... Es esmu saistīts ar pterozauriem, ar senajiem vilkiem un vanagiem. " Tā domā par sevi "Niknais suns" - starpgalaktiku smagais "plēsēju" klases kreiseris, kas sākotnēji izveidots iznīcināšanai un slepkavībai, bet atšķirībā no savvaļas senčiem "audzējis" sirdsapziņu. Pēc nesenā asiņainā kara beigām, kas iznīcināja Pelapatarnu - planētu ar unikālu biosfēru un domājošiem džungļiem - "" Niknā suņa" komanda kapteiņa Sallijas Konstances vadībā ir humānā misijā. Saņēmis uzdevumu palīdzēt līnijpārvadātājam, kurš avarēja dīvainā apstākļu sakritībā, kapteinis ir spiests uzņemt uz klāja divus aģentus, kuri kādreiz piederēja abām karojošajām frakcijām. Viņus ļoti interesē viens no avarējušā lainera pasažieriem ... Drīz parastā glābšanas operācija pārvēršas par bīstamu reidu. Kara ogles joprojām gruzd, un pietiek ar vienu nepareizu soli, lai tās vēlreiz uzspridzinātu. Vai "Niknajam sunim" izdosies nodzēst konfliktu, kas varētu aptvert visu galaktiku?

https://fantlab.ru/work997532

Autora mājaslapa.

https://www.garethlpowell.com/

Biogrāfija.

Gareth L. Powell raksta zinātnisko fantastiku par parastajiem varoņiem ārkārtas situācijās.

Viņš dzimis Bristolē 1970. gadā un joprojām dzīvo netālu. Viņš sāka rakstīt skolā, un viņam bija paveicies saskaitīt Diānu Vinnu Džounsu un Helēnu Dunmore par agrīnajām mentorēm. Pēc vairākām nelielām preses publikācijām viņš 2006. gadā pārdeva savu pirmo profesionālo īso stāstu žurnālam Interzone. 2010. gadā parādījās īsromāns Silversands, un gadu vēlāk tam sekoja viņa pirmais pilnmetrāžas romāns Atcerēšanās.

Kopš tā laika viņš ir uzrakstījis vēl astoņus romānus, tostarp Kara emblēmas triloģiju un četru grāmatu sēriju Ack-Ack Macaque, kā arī kaut kā atradis laiku, lai izveidotu divus īso stāstu krājumus, literatūras ceļvedi Par rakstīšanu un novellām. Ragged Alice un Light Chaser (kopā ar Peteru F. Hamiltonu).

Viņa romāni divas reizes ir ieguvuši Lielbritānijas zinātniskās fantastikas asociācijas balvu par labāko romānu un ir bijuši gan Locus balvas ASV, gan Seiun balvas Japānā finālisti. Viņš ir arī pirmais cilvēks, kuram tajā pašā gadā BSFA balvas kategorijā Labākais romāns, Labākā īsā daiļliteratūra un Labākā daiļliteratūra ir iekļauti individuālie darbi.

Viņa darbs tiek publicēts franču, vācu, čehu, horvātu, itāļu, krievu, spāņu un japāņu valodā, un visos profesionālajos jautājumos viņu pārstāv Aleksandrs Kočrans no literārās aģentūras C&W.

https://www.garethlpowell.com/about/

Balvas

Won

2018 BSFA Award – Best Novel – Embers of War

2013 BSFA Award – Best Novel – Ack-Ack Macaque

Shortlisted

2020 Locus Awards – Best SF Novel – Fleet of Knives

2020 BSFA Awards – Best Novel – Fleet of Knives

2020 BSFA Awards – Best Shorter Fiction – Ragged Alice

2020 BSFA Awards – Best Non-fiction – About Writing

2020 Subjective Chaos Awards – Best SF Novel – Fleet of Knives

2019 Locus Awards – Best SF Novel – Embers of War

2016 Seiun Awards – Best Translated Novel – Ack-Ack Macaque

2015 BSFA Awards – Best Short Fiction – ‘Ride The Blue Horse’

Honourable Mentions

2015 The Year’s Best Science Fiction: Thirty-third Annual Collection, edited by Gardner Dozois for ‘Rise The Blue Horse’

2014 The Year’s Best Science Fiction: Thirty-second Annual Collection, edited by Gardner Dozois for ‘Red Lights And Rain’

2014 The Year’s Best Science Fiction: Thirty-second Annual Collection, edited by Gardner Dozois for ‘This Is How You Die’

2012 The Year’s Best Science Fiction: Thirtieth Annual Collection, edited by Gardner Dozois for ‘Another Apocalypse’

2012 The Year’s Best Science Fiction: Thirtieth Annual Collection, edited by Gardner Dozois for ‘Railroad Angel’

2010 The Year’s Best Science Fiction: Twenty-eighth Annual Collection, edited by Gardner Dozois for ‘Fallout’

Bibliogrāfija

Novels

THE EMBERS OF WAR SERIES

Embers of War

Fleet of Knives

Light of Impossible Stars

*

THE ACK-ACK MACAQUE SERIES

Ack-Ack Macaque

Hive Monkey

The Recollection

Macaque Attack

*

Silversands

*

Novellas

Ragged Alice

*

Nonfiction

About Writing: A Field Guide for Aspiring Authors

*

Collections

Entropic Angel & Other Stories

The Last Reef & Other Stories

*

https://www.garethlpowell.com/about/