Garets L. Pauells. Kara ogles

Par autora grāmatām un viņu pašu nedaudz

Gareth L. Powell. Embers of War, romāns no tāda paša nosaukuma cikla.

Es neesmu mašīna. Es esmu radījums, kurā sajaucies cilvēks un dzīvnieks ... Es esmu saistīts ar pterozauriem, ar senajiem vilkiem un vanagiem. " Tā domā par sevi "Niknais suns" - starpgalaktiku smagais "plēsēju" klases kreiseris, kas sākotnēji izveidots iznīcināšanai un slepkavībai, bet atšķirībā no savvaļas senčiem "audzējis" sirdsapziņu. Pēc nesenā asiņainā kara beigām, kas iznīcināja Pelapatarnu - planētu ar unikālu biosfēru un domājošiem džungļiem - "" Niknā suņa" komanda kapteiņa Sallijas Konstances vadībā ir humānā misijā. Saņēmis uzdevumu palīdzēt līnijpārvadātājam, kurš avarēja dīvainā apstākļu sakritībā, kapteinis ir spiests uzņemt uz klāja divus aģentus, kuri kādreiz piederēja abām karojošajām frakcijām. Viņus ļoti interesē viens no avarējušā lainera pasažieriem ... Drīz parastā glābšanas operācija pārvēršas par bīstamu reidu. Kara ogles joprojām gruzd, un pietiek ar vienu nepareizu soli, lai tās vēlreiz uzspridzinātu. Vai "Niknajam sunim" izdosies nodzēst konfliktu, kas varētu aptvert visu galaktiku?

https://fantlab.ru/work997532

Nažu arsenāls. Fleet of Knives

Reklamāciju palāta aicina bijušo karakuģi "Trouble Dog" un viņa neveiksmīgo komandu izpētīt briesmu signālu no cilvēku zvaigžņu kuģa "Lucis Gost". Viņa apkalpe pameta savu sakropļoto kuģi un patvērās uz pamesta paaudžu, pirmgaismas ātruma kuģa, kuru pirms desmit tūkstošiem gadu palaida svešzemju rase. Bet milzīgajam kuģim ir savi nāvējošie noslēpumi.

Izārstetā kara noziedzniece Ona Sudaka tiek nodota bošaušanas vienībai par viņas darbībām Arhipelāga karā. Taču pēdējā brīdī viņa tiek kontrabandas ceļā izvesta no maksimālās drošības cietuma. Marmora Armada viņu izsauc kā novērotāju un sakarnieci. Armadas kuģi izplatās visā cilvēku Kopībā, piespiežot ievērot mieru par katru cenu. Citplanētieši necietīs pretestību, un visi, kas tam nepiekrīt, tiek sastapti ar neatvairāmu un nepiedodamu spēku. Vēlāk viņas kuģis pārtver Reklamāciju palātas ziņojumus un nolemj, ka "Trouble Dog" ir vardarbības potenciāls, kas ir jāneitralizē.

Dodoties glābt "Lucis Gost" komandu, "Trouble Dog" apkalpe nonāk iesprostota starp svešām haosa radībām, no vienas puses, un Marble Armada spēku, no otras puses.

https://fantlab.ru/work997533

Neiespējamo zvaigžņu gaisma. Light of Impossible Stars

Trūkstot degvielai un Dunču flotes vajātam, saprātīgais kreiseris "Dusmīgais suns" seko takai, kas ved viņu uz izlaušanos - kosmosa zonu, kurā realitāte pati par sevi kļūst nestabila. Ko gan viens vecs sasists kuģis var iebilst neuzvaramai armādei, kad apkārt sabrūk cilvēku civilizācija?

Tikmēr Kordēlija un viņas pusbrālis vāc artefaktus ārpuszemes civilizācijas pilsētā. Kad Kordēlija savā galvā sāk dzirdēt drupu dziesmu, ap viņu sāk notikt dīvainas lietas. Kāpēc tehnoloģiju paraugi tiek atstāti viņu pašu ierīcēs tik neizskaidrojami pievilcīgi, un kā tas var palīdzēt "Dusmīgajam sunim"?

https://fantlab.ru/work997534

Par autoru.

Garets Lins Pauels (Gareth Lyn Powell, dzimis 1970) ir britu zinātniskās fantastikas autors. Viņš ir vairāku romānu, tostarp Silversands, The Recollection, Ack-Ack Macaque, Hive Monkey, Macaque Attack un Embers of War autors. Divas reizes viņš ir ieguvis BSFA balvu kā labākais romāns, par Ack-Ack Macaque 2013. gadā un Embers of War 2019.

Ack-Ack Macaque ir finālists arī the 2016 Seiun Award kā labākais, tulkotais garais darbs.

Gareta īsie stāsti ir parādījušies daudzos žurnālos un antoloģijās, tostarp Interzone, Solaris Rising 3 un The Year’s Best Science Fiction, un viņa stāsts “Ride The Blue Horse” iekļuva 2015. gada BSFA balvas sarakstā. Daudzi viņa īsākie darbi ir apkopoti krājumos The Last Reef (2008) un Entropic Angel (2017)

Garets, dzimis un audzis Rietumos, studēja humanitārās zinātnes un radošo rakstīšanu Glamorganas universitātē (tagad Dienvidvelsas Universitāte). Viņš ir lasījis vieslekcijas par radošo rakstīšanu Bath Spa universitātē, Aberistvitas universitātē un Bekingemas Jaunajā universitātē, kā arī rakstījis virkni ne-fantastikas rakstu par zinātnisko fantastiku izdevumam The Irish Times.

Viņa pirmos četrus romānus Ēriks Brauns izdevumā The Guardian atzinīgi novērtēja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gareth_L._Powell