Galaktikas sazvērestība pret Zemi.

Skaotu fiziķis Dunkans Forgans no Sentendrūsas Universitātes sniedza savus argumentus tam, ka Piena Ceļā vairākas augsti attīstītas civilizācijas stājušās sazvērestībā, veidojot galaktikas kliķu kopības, kur Zemei pašreizējā momentā ieeja ir aizliegta. Šai lietai veltīts pētījums ir publicēts saitā arXiv.org, par to īsumā ziņo izdevums "New Scientist".

Forgana aprēķini parāda, ka kliķes nav saistītas viena ar otru, jo ir izsvaidītas gigantiskos attālumos pa galaktiku. Lai potenciālie biedri varētu iestāties sabiedrībā, tiem ir jāevolucionē 250 tūkstošus gadu. Tā kā cilvēces kā sugas vēsture ilgst tikai apmēram 200 tūkstošus gadu, Zemes cilvēku attīstības līmenis izrādās nepietiekams, lai saietos ar citām civilizācijām.

 

 

Tam, lai Piena Ceļā eksistētu vienota galaktiska grupa, tajā ietilpstošo civilizāciju vēsturei būtu jābūt vairāku miljonu gadu garai. Šajā gadījumā Zemes cilvēku attīstības līmenis, lai par mums zinātu citās pasaulēs, arī ir par niecīgu.

Zinātnieka pētījums bija motivēts ar vēlēšanos apstiprināt vienu no iespējamiem Fermī paradoksa risinājumiem, kas ieslēgts apgalvojumā, ka Zemes cilvēkiem būtu jāredz citplanētieši, ja tie eksistētu. Viens no paradoksa risinājumiem ir tāds, ka pastāv augsti attīstītu civilizāciju sazvērestība, tādu ideju izvirza arī austrāliešu zinātnieks Ronalds Breisvells. Līdzīgi uzskati bija arī padomju zinātniekam Konstantīnam Ciolkovskim.

http://reired.ru/galacticclub/