Fransuā Baranžē. Pasaules valdnieks

François Baranger. Dominium mundi

Fransuā Baranžē ir daudzšķautņains mākslinieks: komiksu rakstnieks, grāmatu ilustrators (krievu lasītājam ir zināmi viņa krāšņie darbi pēc Hovarda Lavkrafta romāniem "Ktulhu aicinājums" un "Neprāta grēdas"), datorspēļu dizainers.

Viņš ir daudz strādājis kino kā konceptuālists (“Persijas princis”, “Harijs Poters un nāves dāvesti”, “Titānu kauja”, “Skaistule un briesmonis”). 2013. gadā viņš uzrakstīja lasītāju un kritiķu ar sajūsmu uzņemto zinātniskās fantastikas romānu “Dominium Mundi”. 2017. gadā tam sekoja trilleris “Domino efekts”.

2202. gads: uz planētas Zeme rodas jauna kristiešu impērija pēc asiņainā kara, kas pārņēma visus kontinentus. Urbāns IX, visvarenais pāvests, pasaules valdnieks, ar dzelžainu roku valda tautas, kas atgriezušās pie viduslaiku dzīvesveida. Pēc viņa pavēles kosmosa kuģis tiek nosūtīts uz Kentaura zvaigznāju, cerot iekarot cilvēcei jaunas teritorijas. Jaundzimušie kolonizatori ir pārsteigti, uz vienas no planētām atklājot nezināmu civilizāciju - atamīdus. Bet šis atklājums nobāl salīdzinājumā ar vēl satriecošāku atradumu: oriģinālo Kristus kapu! Zemes sūtņi, nesatricināmas ticības vadīti, cenšas to iegūt savā īpašumā, taču cieš graujošu sakāvi. Atbildot uz to, pāvests Urbans aprīko milzīgo kosmosa kuģi „Svētais Mihails”, kas spēj pārvadāt miljonu cilvēku. Templiešu bruņinieki Tankreds un Alberiks piedalās krusta karā uz jauno Jeruzalemi. Vai zemes iedzīvotāji atradīs kontaktu ar atamīdiem vai noslaucīs viņu civilizāciju no planētas? Vai vēsture var atkārtoties?

https://merion.lv/products/3754322