Fiona Higinsa. Melnie noslēpumi.

Britu rakstniece Fiona E. Higinsa (angl. Fiona E. Higgins, publicējas kā F. E. Higgins) ir dzimusi Anglijā, taču bērnību un jaunību ir pavadījusi Īrijā. Uzaugusi, iepazīstot šīs valsts drūmās leģendas, viņa uz visu dzīvi iemīļo to maģisko pasauli. Fiona ir izmēģinājusi sevi dažādās profesijās – līdz 2000. gadam ir bijusi skolotāja vienā no Londonas sākumskolām, pēc tam nodarbojās ar biznesu, taču, pēc pašas Higinsas vārdiem, rakstnieka darbs viņai vienmēr ir bijis mīļš un viņa sapņojusi par to. Vēl skolā, Īrijā viņa visu laiku rakstījusi dzejoļus, stāstus un dziesmas, un vienmēr ir gribējusi padarīt to par savu profesiju, gribējusi kļūt par autoru, kas publicējas, raksta grāmatas, kas pa īstam ir cilvēkiem vajadzīgas. Neskatoties uz to, ka rakstīt viņa nekad nav pārtraukusi un ir pat publicējusi vairākus žurnālu rakstus, tas nav viņai bijis pietiekoši, beigās viņa atmet visas pūles, apgūt kādu citu profesiju, un Fiona pilnīgi velta sevi rakstnieka darbam.

 

 

Higinsai jau bija uzrakstīti vairāki stāsti un pat viens romāns, taču tos nopublicēt nekādi neizdavās, vienai ielauzties grāmatu izdošanas biznesā ir ļoti sarežģīts uzdevums, taču beidzot rodas “Melnā noslēpumu grāmata”, kopā ar to, arī jauns aģents, kā arī plašas perspektīvas publicēties lielā izdevniecībā. Grāmata ierauga dienas gaismu 2007. gada sākumā un ar šo mirkli sākas jaunās autores slava: Sunday Times izvēlas šo gotisko romānu par “nedēļas grāmatu”, kritiķu atsauksmes ir visai jūsmīgas: ievelkoša stāstījuma maniere, oriģināls, aizraujošs sižets, kas aizķer jau ar pirmajām lapaspusēm un neatlaiž līdz grāmatas beigām – neviens nepalika vienaldzīgs. Grāmata kļūst par bestselleru un iekļūst daudzu literāro prēmiju īsajos sarakstos. Momentāli to pārtulko 14 valodās.

Tā Fiona Higinsa kļūst par īstu, pirmā lieluma rakstnieci, uzlecošu zvaigzni. Viņa ir sarakstījusi jau četras grāmatas, tagad dzīvo Kentā, nelielā ciematiņā, senlaicīgā XV gadsimta mājā, audzina mazo meitiņu un, protams, raksta jaunu romānu!

Rakstnieces saits: http://www.fehiggins.com/.

Bibliogrāfija.

Seriāls “Tales from the Sinister City”:

2007 - 1. The Black Book of Secrets – Melnā noslēpumu grāmata.

2008 - 2. The Bone Magician – Vārdotājs.

2009 - 3. The Eyeball Collector

2010 - 4. The Lunatic's Curse

http://lib.rus.ec/a/14352

http://rus.delfi.lv/news/entertainment/books/article.php?id=24639077

http://www.krupaspb.ru/books/novinki/index.html?nov_id=954