Filips Pulmans. Putekļu grāmata. Otrā daļa. Slepenā kopiena

Par autora grāmatu.

The Book of Dust. Volume Two: The Secret Commonwealth

Ir pagājuši divdesmit gadi kopš grāmatā “Putekļu grāmata. La Belle Sauvage” attēlotajiem notikumiem.

Durvis uz citām pasaulēm – katrā ziņā tā pagaidām šķiet – ir slēgtas, Lira Sudrabmēle vairs nav bērns, bet jauna sieviete, kura mācās Oksfordā Svētās Sofijas koledžā, tomēr ap viņu atkal negaidot savijas intrigas.

Liras dēmons Panteleimons kļūst par nežēlīgas slepkavības aculiecinieku, un mirstošais vīrietis uztic viņam noslēpumu, kas atbalso Liras un Panteleimona pagātnes notikumus.

Jo dziļāk Lira iesaistās neizprotamos un bīstamos notikumos un jo vairāk atsvešinās no sava dēmona, jo rūpīgāk viņai jāizvērtē viss dzīvē pieredzētais. Lira un Panteleimons dodas tālu ārpus Oksfordas robežām – pāri Eiropai uz Levanti, meklējo dēmonu apsēsto pilsētu un tuksnesi, kurā rodama patiesība par Putekļiem.

Briesmas, kurām viņiem jāstājas pretī, liks apšaubīt gan līdzšinējo skatījumu uz pasauli un apkārtējiem, gan pašiem sevi…

“Triloģijas “Putekļu grāmata” otrā daļa “Slepenā kopiena” ir nepārspējama atgriešanās Liras pasaulē, kas pilna ar maģiju, ar dažādu tautu folkloras tēlainību, ar fantāziju, uz kādu spējīgs vienīgi Filips Pulmans.”

Hypable

No angļu valodas tulkojusi Santa Brauča.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/187770-puteklu_gramata_otra_dala_slepena_kopiena.html

Agrāk iznākusi.

Putekļu grāmata. La Belle Sauvage

The Book of Dust. Volume one: La Belle Sauvage

Malkolms Polsteds ir vienpadsmitgadīgs zēns, viesnīcnieku dēls, kas dzīvo citā pasaulē. Šī pasaule gan ir stipri līdzīga mūsējai, tomēr arī lielā mērā atšķirīga. Tajā katram cilvēkam ir savs dēmons dzīvnieka veidolā, ar kuru viņš ir nedalāms veselums. Tur notiek nesamierināmas cīņas starp pretišķīgiem spēkiem, un šo cīņu pamatā ir pētījumi par noslēpumainajām Visuma daļiņām – Putekļiem.

Kad Malkolma dzimto Oksfordu pārņem nepieredzēti plūdi, zēns glābjas savā mazajā kanoe kopā ar piecpadsmitgadīgo virtuves izpalīdzi Alisi un mazo Liru, kurai ir būtiska loma liktenīgā raganu pareģojumā.

Vai bērniem izdosies paglābties no negantajiem plūdiem un vajātājiem? Un vai viņi tiks kaut nedaudz tuvāk noslēpuma atrisinājumam?

No angļu valodas tulkojusi Santa Brauča.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/158101-puteklu_gramata_la_belle_sauvage.html

Droši vien iznāks arī triloģijas trešā grāmata, taču – cena ir tuvu pie 25 eiro.