Filipīnās atklāta jauna ķirzaku suga

 2010. gada 7. aprīlī.

 Atklājumu ir izdarījuši amerikāņu pētnieki no Kanzasas universitātes (University of Kansas) Filipīnu rajonā ar nosaukumu Sjeramadre (Sierra Madre).

Protams, atrast jaunu ķirzakas sugu vispār ir reta veiksme katram zinātniekam. Taču šī ķirzaka no Filipīnām sagādāja lielu pārsteigumu. Izrādījās īsts pūķis. Tās izmēri sasniedz 180 cm — pieauguša vīrieša garumu.

Ārēji ķirzaka ir visai līdzīga leģendārajam «Komodo salas pūķim» - tikpat lielam, asinskāram plēsoņam. Taču jaunatklātais gigants nav gaļēdājs. Tas pārtiek no vietējiem augļiem. Tātad cilvēkam nav bīstams.

 

 

Daudzas pasaules avīzes un arī informācijas aģentūras, paziņojot par zinātnei nezināma, milzu pūķa atklāšanu, ieintriģēti ziņoja, ka tam esot divi milzīgi penisi. Nu, it kā pūķis nav muļķis un vienlaikus lieto abus. Dažs labs pat šo intīmo informāciju pacentās ielikt virsrakstā. Tā teikt, noķerts pūķis ar diviem penisiem. Protams... grūti noturēties, lai šādu informāciju neizceltu. Taču ļaudis, kas kaut mazliet kaut ko zina no ķirzaku bioloģijas, pateiks, ka ļoti daudzām ķirzakām dzimumorgāns ir it kā dubultots. Parasta lieta šiem dzīvniekiem. Neparastākais ir tieši pūķa izmēri, nevis viņa reproduktīvie orgāni.

Oriģinālais raksts ir šeit:

http://kp.ru/daily/24469/629072/

Turpat arī var papriecāties par pašu ķirzaku, tās augstākminēto orgānu foto gan tur nav.

[ Var likties apbrīnojumi, ka vēl tagad iespējams atklāt tik lielus, zinātnei nepazīstamus dzīvniekus. Taču arī šeit nekādu brīnumu nav. Ne jau visos tropu mežu nostūros zinātnieki ir bijuši, turklāt bieži vien vietējie iedzīvotāji šos zvērus labi pazīst — tikai viņiem nav ne jausmas par to, ka zinātnei tie nav pazīstami — t.p.]