Filipa Gregorija. Laumu bērns

Par autori

Filipa Gregorija ir britu rakstniese un scenāriste. Slavenā darba "Vēl viena no Boleinu ģimenes" autore. Novelistu asociācijas balvas laureāte (2002).

Rakstnieces biogrāfija

Filipa Gregorija dzimusi 1954. gada 9. janvārī Nairobi (Kenija). Viņas tēvs bija East African Airways pilots, bet māte - radio diktore. Divus gadus pēc meitas dzimšanas ģimene pārcēlās uz Angliju. Pēc skolas topošā rakstniece saņēma diplomus Saseksas universitātē un pēc tam no Edinburgas universitātes, kur arī aizstāvēja doktora disertāciju par 18. gadsimta literatūru. Pēc apmācības viņa pasniedza vairākās Lielbritānijas augstskolās, strādāja radio un televīzijā. 1994. gadā viņai tika piešķirts Kingstonas Universitātes padomnieces tituls.

Tagad Filipa Gregorija dzīvo kopā ar savu vīru fermā netālu no Stokesley (Ziemeļjorkšīrā). Rakstniece izbauda izjādes, dārzkopību un slēpošanu. Brīvo laiku viņa velta labdarībai.

Literārās pieredzes uzkrāšana

Filipa savu literāro karjeru sāka, rakstot darbus bērniem. Bet popularitāte viņai radās, pateicoties vēsturiskiem romāniem par Anglijas karaļu un karalieņu galmu. Viņas debijas romāns “Weydekr” (1987) guva pasaules slavu. Tā kļuva par pirmo nosaukuma triloģijas daļu par vairāku Lacey ģimenes paaudžu dzīvi. Panākumi iedvesmoja rakstnieci radīt jaunus ciklus:

"Tjūdori";

"Tumsas ordenis";

"Sārto un balto rožu karš".

Daži no rakstnieka darbiem tika apbalvoti un nofilmēti. 1998. gadā viņa uzrakstīja miniseriāla "Pienācīgs darbs" scenāriju, pamatojoties uz viņas romānu ar tādu pašu nosaukumu. Iestudējumam bija milzīgi panākumi, un Gregorijs nopelnīja BAFTA-TV nomināciju. Tieši pēc desmit gadiem tika izlaista filma "Vēl viena no Boleinu dzimtas", kurā piedalījās Holivudas zvaigznes Skārleta Johansone, Natālija Portmane un Ēriks Bana.

https://www.litres.ru/filippa-gregori/ob-avtore/

Laumu bērns. (Samainītais), 1

Changeling

Pirmais darbs aizraujošajā un noskaņām bagātajā jaunajā sērijā jauniešiem no vēsturisko romānu karalienes!

Filipa Gregorija jau bija vispāratzīta vēsturniece un rakstniece, kad sevī atklāja interesi par Tjūdoru periodu un uzrakstīja starptautisko bestselleru “Otra Boleinu meita”, pēc kura motīviem tika uzņemta nozīmīga filma ar tādām zvaigznēm kā Natālija Portmane un Skārleta Johansone. F. Gregorija ir sarakstījusi vairākus romānus, kuri ieguvuši bestsellera statusu un kuru darbība norisinās Tjūdoru periodā, kā arī romānu ciklu “Brālēnu karš” (The Cousins’ War), pēc kura motīviem tiks uzņemts lielbudžeta televīzijas seriāls.

Šī grāmata ir pirmā jaunajā romānu ciklā “Tumsas ordenis”, kura darbība norisinās viduslaiku Eiropā.

Ir 1453. gads, un visas zīmes liecina – tuvojas pasaules gals...

Glītajam jauneklim Lukam Vero, kurš apsūdzēts ķecerībā un izslēgts no klostera, tiek uzdots izmeklēt noslēpumainus un baisus notikumus, kuri liecina par pasaules gala tuvošanos.

Klosterī, kuru vada septiņpadsmitgadīgā abate Izolde, mūķenes moka dīvainas vīzijas, staigāšana miegā, asiņojošas brūces...

Aci pret aci sastopoties ar viduslaiku lielākajām bailēm – melno maģiju, vilkačiem, ārprātu –, Luka un Izolde uzsāk patiesības meklējumus. Viņi cenšas saprast arī paši savu likteni un atklāt Tumsas ordeņa noslēpumus.

No angļu valodas tulkojusi Santa Brauča.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/83287-laumu_berns_1.html

Vētras nesēji, 2

Stormbringers

Ir 1453. gads. Konstantinopole ir kritusi, un visas zīmes liecina - tuvojas pasaules gals...

Pāvesta slepenā ordeņa izmeklētājs, glītais jauneklis Luka Vero kopā ar saviem ceļabiedriem – uzticamo Freizi, brāli Pēteri un abām daiļajām meitenēm Izoldi un Išraku – nonāk nelielā zvejnieku pilsētiņā Pikolo, kurā sastop bērnu krusta kara dalībniekus un viņu vadoni Johanu.

Šķiet, pret ceļotājiem ir sazvērējušies gan dabas spēki, gan cilvēku maldi un aizspriedumi... Meiteņu draudzību un Lukas un Izoldes tikko uzplaukušo mīlestību gaida nopietni pārbaudījumi.

"Vētras nesēji" ir vēsturisko romānu karalienes Filipas Gregorijas otrais darbs jauniešiem aizraujošajā sērijā "Tumsas ordenis".

No angļu valodas tulkojusi Daina Grūbe.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/94255-vetras_neseji_2.html

Muļķu zelts, 3

Fools Gold

Vēsturisko romānu autore Filipa Gregorija, kura pelnīti tiek dēvēta par vēsturisko romānu karalieni, radījusi trīs brīnišķīgus, elpu aizraujošus romānus jauniešiem. Nule kā iznācis jaunākais sērijas "Tumsas ordenis" romāns "Muļķu zelts", kas turpina iemīļoto varoņu Lukas, Izoldes, Freizes un Išrakas patiesības meklējumus, cenšoties saprast paši savu likteni un atklāt Tumsas ordeņa noslēpumus.

Trešajā sērijas grāmatā "Muļķu zelts" darbība joprojām risinās 1453. gadā. Lukam Vero un viņa draugiem jāatklāj patiesība par noslēpumaino angļu zelta monētu ieplūšanu Venēcijas tirgū. Draugi sastopas ar patiesi neizprotamām maģijas un alķīmijas briesmām, jo spēki, kuriem viņi spiesti stāties pretī, nav no šīs pasaules...

No angļu valodas tulkojusi Daina Grūbe.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/87584-mulku_zelts_3.html

Par trešo daļu.

https://www.didziskukainis.lv/blogs-raksti/params/post/529963/filipa-gregorija-mulku-zelts-serija-jauniesiem-tumsas-ordenis

Dark Tracks (Order of Darkness #4)

Luca un Izolde turpina izmeklēšanu par Tumsas ordeni ceturtajā grāmatā Tumsas ordeņa sērijā no # 1 New York Times bestselleru autores Filipas Gregorijas.

https://www.goodreads.com/book/show/17926067-dark-tracks