Fantastika 1920. gados. Francija - Britānija.

Iepazīstināšana ar dažiem autoriem un dažu viņu grāmatu apraksti.

Renē Trots de Baržī. Bijušo laiku zemē

René TROTET DE BARGIS La Mission de quatre savants

1925. gads

Četri zinātnieki, Eiropas zinātnes zieds, devās drosmīgā ekspedīcijā ... Viņu ceļš ir dziļi Beļģijas Kongo drūmajos purvos, uz nezināmu zemi, kur dzīvo augu un mīkstmiešu īpatņi, kas sen jau ir izmiruši Zemes citās vietās. Bet ekspedīcijai būs traģiskas beigas. Jauns ceļotājs un piedzīvojumu meklētājs Leons Berans steidzas meklēt pazudušos zinātniekus. Ar kādiem nedzirdētiem piedzīvojumiem viņš sastapsies nezināmās Āfrikas savvaļā? Aizraujošais R. T. de Baržī romāns ir cienīgs A. Konana Doila “Zudušās pasaules” tradīciju turpinājums. Grāmata "Pagātnes zemē" sērijā "Polaris" atver vairākas publikācijas par darbiem, kas pieder pie "pazudušo pasauļu" žanra - veca un mūžam jauna fantastiskas un piedzīvojumu literatūras žanra.

Labākā recenzija

Diezgan interesanta, atmosfēras pilna grāmata. Šī, protams, nav Konana Doila iemīļotā "Zudusī pasaule", bet piedzīvojumu un sen pazudušo pasaules meklējumu atmosfēra šajā romānā ir saglabāta. Grāmatu bija interesanti lasīt. Tas nav vilkts, nav pārslogots ar detalizētiem, iepriekš detalizētiem dinozauru, alu cilvēku un citu pirmatnējo mežu iemītnieku aprakstiem. Varoņi ir dzīvi, ar savām vājībām un varonībām. Viņi lielākoties runā pompozā, literārā stilā, bet tās ir visas šādas literatūras izmaksas pirms simts gadiem. Katrā ziņā tagad šis stāsts būtu izstiepts vēl 500 lappuses.Un tā - viss ir skaidrs, ģeniāls, kodolīgs, atmosfērisks un valdzinošs. Un tas ir arī ļoti pamācoši, jo romāna galvenais secinājums ir tāds, ka neatkarīgi no tā, kur nokļūst mūsdienu cilvēks - uz svešas planētas vai neapstrādātā mežā - negaidi no viņa labu! Visu sabojās, ienesīs nesaskaņas un svārstības un galu galā visu pazudinās ...

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1000760985-v-strane-minuvshego-rene-trot-de-barzhi

Par autoru neizdevās atrast nekādu informāciju pat franču failos.

Henrijs Raiders Hegards. Hou-Hou jeb Briesmonis

"Hou-Hou jeb Briesmonis" - viens no 14 (raksts kaut ko jauc?) Henrija Raidera Hegarda (1856-1925) romāniem par angļu mednieka Alana Kvotermeina piedzīvojumiem. "Tas, kurš nesnauž naktī", kā viņu sauca Dienvidāfrikas pamatiedzīvotāji. Šoreiz Alans un viņa biedrs Hanss uzsāka Zulu šamaņa uzdevumu iegūt šamānam rituāliem nepieciešamā retā vīziju koka lapas, kā arī uzzināt divpadsmit pēdu augsta briesmoņa ar nagiem un sarkani-rudu, pinkainu bārdu Hou-Hou noslēpumu ...

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/155558/

Par autoru.

Haggard Henry Rider

Henrijs Raiders Hegards (1856. gada 22. jūnijs - 1925. gada 14. maijs) - angļu rakstnieks, jurists, Anglijas lauksaimniecības reformas dalībnieks. Viņš veidoja savus piedzīvojumu romānus krāsainajās Āfrikas ainavās; viņa darbos ir redzama arī Konstantinopole, Meksika un Senā Ēģipte. Hegardu var uzskatīt par fantāzijas žanra pionieri: viņa stāsti par noslēpumainajām pazudušajām pasaulēm kļuva plaši izplatīti 20. gadsimta otrajā pusē. Visslavenākais rakstnieka darbs ir romāns "Ķēniņa Zālamana raktuves" (1885).

Hegards dzimis Bradenhamā, Norfolkā, un bija astotais no desmit skrīvera Viljama Hegarda un viņa sievas Ellas, rakstnieces un dzejnieces, bērniem. 1875. gadā pēc tēva uzstājības Henrijs devās uz Dienvidāfriku, lai strādātu par Natalas provinces angļu gubernatora Henrija Bulvera sekretāru. Iepazīšanās ar šo valsti pagrieza Hegardu kājām gaisā un noteica viņa tālāko radošo likteni. Uzturoties Āfrikā, Hegards detalizēti pētīja vietējo zulusu iedzīvotāju kultūru, daudz ceļoja pa valsti un bija pārsteigts par pārsteidzošajām ainavām - tas viss tika atspoguļots viņa romānos. 1879. gadā Hegards atkāpās no amata un pameta Āfriku. Bet tikai apprecēšanās ar savas dzīves mīlestību - Liliju Džeksoni – viņam lika atgriezties valstī, kas viņu iekaroja kā fermeri. Tomēr jau 1884. gadā Hegards uz visiem laikiem pameta Āfriku un apmetās uz dzīvi Anglijā: bija jurists, aktīvs politiķis (1895. gadā vēlēšanās kandidēja uz parlamentu) un turpināja rakstīt romānus.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/19468/

Alana Kvotermeina piedzīvojumu pilna bibliogrāfija

Pats Hegards ir 15 grāmatu autors: romāni un stāstu krājumi par Alanu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Allan_Quatermain