Evija Zandberga, Dace Znotiņa. Rubīna lapsas medības

Fotomākslas studente Aura ir šķietami parasta meitene. Ieradusies Londonā, lai meklētu pazudušo vectēvu, viņa nejauši sastop modeli Rafaelu. Arī blondajam puisim piemīt savs noslēpums – turklāt viņam ir dots īpašs uzdevums, kura neizpildes gadījumā sekas būs postošas.

Kā var palīdzēt viena vienīga asara?

Vai jūtas ir vērtējamas augstāk par pienākumu?

Kāda loma ir rubīna lapsai, un vai to izdosies nomedīt?

Atbildes Aura un Rafaels pūlēsies atrast gan pilsētas ielās, parkos un baznīcu drupās, gan bezpajumtnieku mitekļos un pamestos metro tuneļos. Neviens no viņiem nenojauš, kurp aizvedīs šis ceļš un ka tajā nāksies gan piedzīvot kļūdas un vilšanos, gan iepazīt patiesu draudzību un mīlestību.

“Gudra, viltīga un neatvairāmi valdzinoša – šī grāmata pati ir kā lapsa, kas aizved neparedzamos piedzīvojumu līkločos. Lappusēs satiekas ierastā, ērtā ikdiena un sena maģija, bīstami noslēpumi, dziļi personiski mērķi un visam pāri – mums katram tik pazīstamā vēlme piederēt un iederēties… taču tas nekad nav tik vienkārši, kā gribētos. Un, kopā ar Auru un Rafaelu minot mīklu, kas ar katru soli pretī atrisinājumam kļūst tikai sarežģītāka, arvien rodas jautājums: vai asinis tiešām ir biezākas par ūdeni?”

Laura Dreiže, rakstniece

““Rubīna lapsas medības” ir spēcīga debija Latvijas fantāzijas lauciņā. Autores sevi piesaka pārliecinoši un skaļi. Darbs ir vērienīgs, un ideja – oriģināla. Galvenā varone Aura atgādina mums, cik svarīga ir ģimene, tomēr vairāk fascinē Rafaels ar savu sarežģīto un brīžiem pretrunīgo personību.

Grāmatā veiksmīgi apvienota omulīga mājas sajūta ar baisi gotisku noskaņu, padarot romānu par ideālu lasāmvielu visiem, kuri vēlas tīksmi pabaidīties.”

Linda Nemiera, rakstniece

Evija Zandberga (Sindra) – piedzīvojumu meklētāja. Trīs gadus bijusi Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrības valdes priekšsēdētāja. Pārbaudījusi savus spēkus “X Faktorā” Londonā un dejo uguns šovu performances grupā “Athar”.

Dace Znotiņa – studējusi datorzinātnes, kognitīvās zinātnes un fotogrāfiju, ikdienā darbojas foto, video un mārketinga jomā. Četri no Daces fantāzijas žanra stāstiem ir lasāmi Apgāda Zvaigzne ABC izdotajos F&F stāstu krājumos.

“Rubīna lapsas medības” ir abu autoru pirmais lielāka apjoma darbs.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/203032-rubina_lapsas_medibas.html