Evans Vinters. Pūķu niknums

Evans Vinters (Evan Winter) — kanādiešu rakstnieks, fantāzijas žanra romānu autors.

Dzimis Londonā, inženiera un skolotājas dēls. Anglijā topošā rakstnieka tēvs saņēma maģistra grādu ķīmijas inženierijā, pēc tam ģimene pārcēlās uz Zambiju (Centrālāfrika). Evans Vinters sevi dēvē par imigrantu un pasaules cilvēku: sākotnēji no viena kontinenta, dzimis citā, audzis trešajā, dzīvo ceturtajā.

Kopš bērnības Vinters sapņoja kļūt par rakstnieku. Jaunībā viņu lasīja Robertu Džordanu.

Pēc skolas beigšanas Vinters iestājās Juridiskajā fakultātē. Viņš strādāja bāros. Pusotru gadu desmitu viņš strādāja filmu industrijā kā režisors un aktieris.

2017. gadā Vinters pats publicēja savu debijas romānu “Pūķu dusmas”, ko var raksturot kā Troņu spēles un Gladiatoru sajaukumu. Pašu izdotā grāmata kļuva par bestselleru. 2019. gadā Orbit Books atkārtoti izdrukāja romānu un parakstīja četru grāmatu līgumu ar Vinteru. 2020. gada janvārī romāns ieguva Fantasy Stabby balvu par debijas romānu.

Rakstnieka vārdiem sakot: "Lai gan man ir dota tikai viena dzīve, pateicoties lasīšanai un rakstīšanai es varu dzīvot tūkstoš."

Pašlaik Evans Vinters kopā ar ģimeni dzīvo Markemā, Ontario, Kanādā.

https://fantlab.ru/autor97482

Mājas lapa.

http://evanwinter.com/

Pūķu niknums. The Rage of Dragons

2017. gads, no sērijas "Sadedzināšana".

Omehas cilvēki gandrīz divus simtus gadu cīnījās bez uzvarētājiem. Viņu sabiedrība ir veidota ap karu un tikai karu. Laimīgie dzimst apdāvināti. Katrai divai tūkstošai sieviešu ir iespēja izsaukt pūķus. Katrs no katriem 100 cilvēkiem spēj maģiski pārveidot sevi par lielāku, spēcīgāku un ātrāku nogalināšanas mašīnu.

Visi pārējie ir pārtika, kas paredzēta cīņai un nāvei bezgalīgā karā. Jaunais Tau, dzimis bez spējām, to visu zina, bet viņam ir bēgšanas plāns. Viņš tiks ievainots, agri aizies un atradīs sievu, bērnus un zemi. Tikai viņam nav izredžu. Viņam tuvi cilvēki tiek nežēlīgi nogalināti, un viņa skumjas ātri pārvēršas dusmās. Fiksēts uz atriebības, Tau velta sevi neiedomājamajam ceļam. Viņš kļūs par visu laiku lielāko paukotāju, cilvēku, kurš vēlas simt tūkstoš reižu nomirt par iespēju nogalināt trīs, kas viņu nodeva.

https://fantlab.ru/work1250028

The Fires of Vengeance

Romāns, 2020. gads (iznāks novembrī); cikls "Sadegšana"

Lai atgūtu troni un glābtu savus ļaudis, atceltajai karalienei jāapvieno spēki ar jauno Tau karotāju.

Tau un viņa karaliene izstrādā bīstamu plānu. Ja Tau izdosies, karalienei būs pietiekami daudz laika, lai savāktu spēkus un uzsāktu pilna mēroga uzbrukumu galvaspilsētai, kur viņas māsa tiek atbalstīta kā "īstā" Omehas karaliene.

Ja pilsēta tiek ieņemta, ja Ziora var atgūt troni un ja viņa var atkal apvienot savus cilvēkus, tad Omehai ir iespēja izdzīvot uzbrukumā.

https://fantlab.ru/work1250053