Es esmu zombijs

Visi zina zombiju filmas un seriālus, kur zombiji ir viens riebīgāks un pretīgāks, šausmīgāks un briesmīgāks par otru. Lai tādus skatītos, ir vajadzīgas dzelzs iekšas un tērauda nervi.

Taču - vai jūs spējat iedomāties skaistu zombijmeiteni, kura strādā morgā un ēd miroņu smadzenes? Ja nevarat, jūsu skatam tiek piedāvāts detektīvseriāls "Es esmu zombijs" (ASV). 2015. gads, režisori Mairzija Almasa, Robs Tomass un citi. Oriģināla nosaukums "iZombie".

Medicīnas studente Olīvija Mūra, kura mācās par kardioķirurģi, ir ļoti enerģiska, vesela un ar lielām perspektīvām. Tomēr tā sagadās, ka viņa pieņem biedrenes uzaicinājumu, aiziet uz ballīti, kas sarīkota uz kutera. Jauniešu bariņš lieto jauna veida narkotikas, kas "apgriežot smadzenes otrādi". Nē, nevis apgriež, bet pārvērš daudzus par zombijiem. Izglābjas tikai tie, kuri tās nav lietojuši un laikus pārlec pār bortu. Ūdenī iekrīt arī Olīvija, taču viens no zombijiem pagūst viņu savainot. Policija nodomā, ka mirušajiem smadzenes ir apēdušas zivis. Pie mirušiem pieskaita arī Olīviju, taču viņa atmostas. Tagad veselīgā meitene vairā atgādina gotus: mati palikuši praktiski balti, āda nav sārta, ap acīm zilumi. Visi gan domā, ka tas no pārdzīvotā šoka.

Meitenei nākas slēpt no visiem, par ko viņa ir kļuvusi. Lai tiktu pie smadzenēm, viņa maina kursu un sāk strādāt kā praktikante pie pataloganatoma Ravi Čakrabarti. Līva spiesta slepus no miroņiem izņemt kaut daļu no smadzenēm un gatavot no tiem salātus ar visādām piedevām un ļoti asām mērcēm, lai ēdamajam būtu vismaz kaut kāda garša. Turklāt ar apēsto, viņa iegūst arī daļu no mirušā atmiņām.

Izrādās, ka Čakrabarti, slepus jau ir uzzinājis, kas notiek ar meiteni, un atklāj viņai to, gribot Līvu izpētīt no medicīnas viedokļa. Gadās, ka tieši pēdējais līķis ir kāda nepazīstama jauna sieviete, kuras identitāti vēlas noskaidrot policijas izmeklētājs Klaivs Babino. Olīvija impulsīvi to atklāj, bet Ravi nākas melot, ka viņa ir ekstrasense. Īsti ticams tas nav, toties izveidojas trio, kas nākotnē droši vien atklās ne vienu vien noslēpumu,  galu galā tālāk minētajā portālā ir skatāmas pat 4 seriāla sezonas.

http://seasonvar.ru/serial-11398-YA__zombi-1-sezon.html

Fendoma lapa.

http://izombie.wikia.com/wiki/IZombie_Wiki

Raksts par seriālu.

https://www.avclub.com/izombie-settles-into-its-new-reality-1823528600

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/IZombie_(TV_series)