Erve Leteljē. Anomālija

L'Anomalie

"Anomālija" ir romāna sensācija. Izcilais franču rakstnieks Erve Leteljē, divu desmitu grāmatu autors, saņēma Gonkūra balvu un kļuva par pasaules slavenību, uzrakstot fantastisku stāstu par dubultniekiem un Visuma noslēpumainajiem spēkiem.

2020. gadā sarakstītais romāns stāsta par tuvākās nākotnes notikumiem, kas mums jau ir kļuvuši par tuvāko pagātni. 2021. gada jūnijā no Parīzes uz Ņujorku ierodas lidmašīna ar to pašu apkalpi un tiem pašiem pasažieriem, kas ar to pašu reisu ieradās pirms simts dienām, martā. Tajā pašā laikā visi, kas ieradās jūnijā, ir pārliecināti, ka marts ir pagalmā, tas ir, trīs mēneši ir izkrituši no viņu dzīves. Zinātnieki ir neizpratnē par šādu anomāliju, militārpersonas gatavojas atvairīt nezināma ienaidnieka iebrukumu, un romāna varoņi ir kaislību pārņemti. Gudra slepkava, iemīlējusies arhitekte, topoša aktrise, neveiksmīga rakstniece, grūtniece juriste - katrs savā veidā cīnās par mīlestību, par saviem bērniem un tiesībām uz dzīvību.

"Anomālija" izrādījās, iespējams, populārākais romāns no visiem, kas atzīmēts ar Gonkūra balvu par 118 pastāvēšanas gadiem. Francijā vien nepilna gada laikā pārdošanas apjoms pārsniedza vienu miljonu eksemplāru. Tulkošanas tiesības iegādājās 40 valstis.

***

“Ir kāda apbrīnas vērta lieta, kas vienmēr pārspēj zināšanas, inteliģenci un pat ģenialitāti, tā ir neizpratne».

2021. gada jūnijā bezjēdzīgs notikums izjauc simtiem vīriešu un sieviešu dzīvi, kas ir visi lidojuma Parīze–Ņujorka pasažieri. Viņu vidū: Bleiks, cienījams ģimenes cilvēks un tomēr slepkava; Slimbojs, Nigērijas popzvaigzne, nogurusi dzīvot melos; Džoanna, brīnišķīga juriste, kas pieķērusi viņas nepilnības; vai pat Viktors Miesels, konfidenciāls rakstnieks, kurš pēkšņi kļuva par kultu.

Visiem tika uzskatīts, ka viņiem ir slepena dzīve. Neviens neiedomājās, cik tā bija patiesība.

Virtuozs romāns, kurā loģika satiekas ar maģiju, “Anomālija” pēta to mūsu pašu daļu, kas no mums aizbēg.

https://www.goodreads.com/book/show/53970536-l-anomalie

Dzimis Parīzē, Francijā, 21. aprīlī, 1957.

Hervé Le Tellier ir rakstnieks, žurnālists, matemātiķis, pārtikas kritiķis un skolotājs. Viņš ir grupas Oulipo dalībnieks kopš 1992. gada un viens no slavenā France Culture radio šova "papous". Viņš ir publicējis piecpadsmit stāstu, eseju un romānu grāmatas, tostarp "Pietiekami par mīlestību" (Other Press, 2011), "The Sextine Chapel" (Dalkey Archive Press, 2011) un "A Thousand Pearls" (Dalkey Archive Press, 2011).

https://www.goodreads.com/author/show/4622980.Herv_Le_Tellier

Ervē Leteljē. Anomālija

Neviens nesaprot, kā tas notika. Tomēr tas izmainīs viņu dzīvi uz visiem laikiem... Kādas briesmīgas vētras laikā Air France reiss 006 no Parīzes uz Ņujorku neizskaidrojamā kārtā dubultojas. Katram pasažierim tagad ir dubultnieks ar tādu pašu apziņu, ķermeni un atmiņām. Viņus atšķir tikai tas, ka viena lidmašīna nolaižas martā, bet otra ierodas tikai jūnijā. Ja viņi tagad ir divi, kurš no viņiem varēs turpināt iepriekšējo dzīvi? Gatavojoties tikties, viņiem ir jāizlemj, cik tālu kurš ir gatavs doties cīņā par to, kas viņam pieder... “Un brīdī, kad šķiet, ka esi visu sapratis... nu, laikam tomēr tā nav.” Daily Mail “Romāns – prāta mežģis un vienlaikus godalgots literārais trilleris.” Guardian Ervē Leteljē (Hervé Le Tellier) ir franču rakstnieks, žurnālists, matemātiķis, ēdiena apskatnieks un skolotājs. Viņš sarakstījis vairākus romānus, stāstu krājumus un esejas, kā arī romānu “Anomālija”, kas 2020. gadā saņēmis prestižo Gonkūra balvu, kuru ik gadu piešķir labākajam un iztēles bagātākajam daiļliteratūras darbam.

https://veikals.latvijasmediji.lv/shop/product/1666

No franču valodas tulkojusi Inese Pētersone.

https://www.gramatnicaglobuss.lv/gramatas/dailliteratura/romani/anomalija