Endija Šeferda. Zēns, kas dzīvoja ar pūķiem.

Autores daiļrades apskats un ieskats autores biogrāfijā

Zēns, kas audzēja pūķus. The Boy Who Grew Dragons (The Boy Who Grew Dragons 1)

Kad Tomass atklāj dīvainu vecu koku vecmāmiņas dārza dziļumā, viņš par to daudz nedomā. Bet viņš paņem smieklīgo augli no koka atpakaļ mājā - un saņem šoku un prieku par savu dzīvi, kad no tā izšķiļas mazs pūķis!

Koks ir pūķa augļu koks, un Tomass ir ieguvis savu pūķi Flikeru.

Tomass drīz uzzina, ka dzīve ar Flikeru ir ļoti jautra, bet arī ļoti ... neparedzama. Jā, pūķi ir brīnišķīgi, taču tie arī aizdedzina tavu zobu birsti un atstāj bikses karājamies uz TV antenas.

Tomasam ir jāiemācās, kā pieskatīt Flikeru - un ātri. Un tad notiek kaut kas ārkārtējs - kokā parādās vairāk pūķu augļu. Tomass oficiāli audzē pūķus ... Pirmā grāmata dzirkstošajā un pilnīgi apburošajā jaunajā sērijā.

https://www.waterstones.com/book/the-boy-who-grew-dragons/andy-shepherd/sara-ogilvie/9781848126497

Zēns, kas dzīvoja ar pūķiem. The Boy Who Lived with Dragons (The Boy Who Grew Dragons 2)

Otrā grāmata brīnišķīgi smieklīgajā un dzirkstošajā sērijā: ZĒNIS, KURŠ AUDZĒJA PŪĶUS, tika izvēlēts Waterstones bērnu grāmatu balvai “Neatvairāma ... mūsdienu klasika” "GUARDIAN" par zēnu, kurš audzēja pūķus.  ”Sirsnīga debija ... jauki , izteiksmīgs, raksturīgs" SUNDAY TIMES  vietnē par "The Boy Who Grew Dragons". Tomasam ir noslēpums - liels noslēpums. Viņam ir savs mazais pūķis Flikers! Pūķis, kas auga uz ļoti īpaša koka viņa vecmāmiņas dārza dziļumā. Un ne tikai tas, ka arī viņa draugiem Tedam, Kajam un Ketai ir pūķi, kuri visi ir izauguši uz viena un tā paša pūķa augļu koka ... Ja jums ir savs pūķis, tas ir maģiski -, bet Tomass gatavojas arī uzzināt, kā patiesībā ir dzīvot kopā ar pūķi. Kad sākas elpošana ar uguni un ik pēc piecām sekundēm jūs dziedat, tas ir tāpat, kā kabatā būtu neparedzams vulkāns. Mācīšanās apmācīt pūķus un pasargāt viņus no nepatikšanām skolā un mājās, prasīs visu Tomasa radošumu un pacietību ... Turklāt pūķu augļu koks sāk izskatīties nokarens un slikts. Tomasam un viņa draugiem ir jādara viss iespējamais, lai to atjaunotu un atklātu visdziļākos noslēpumus, kā arī jamēģina noskaidrot, kāds lielais slepenais vietējais kauslis Liams, 'problēmu karalis', ir apmeties piedurknē ... Viens lieta ir pārliecināta, ka dzīve nekad nav garlaicīga, ja jums kabatā ir pūķis.

https://www.waterstones.com/book/the-boy-who-lived-with-dragons-the-boy-who-grew-dragons-2/andy-shepherd/sara-ogilvie/9781848126800

Zēns, kas lidoja ar pūķiem. The Boy Who Flew with Dragons (The Boy Who Grew Dragons 3)

Trešā grāmata brīnišķīgi dzirkstošajā, smieklīgajā un siltajā sērijā: ZĒNIS, KAS AUDZĒJA PŪĶUS. Tomas nevar iedomāties dzīvi bez sava mazā pūķa Flikera. Viņš ir kļuvis vairāk nekā mājdzīvnieks - viņš ir draugs, kā neviens cits. Un pūķu audzēšana uz pūķa augļu koka dārzā kopā ar draugiem Tedu, Ketu un Kaju ir visu laiku pārsteidzošākā lieta. Bet Tomass vectētiņam ir kaut ko apsolījis - ka viņš un viņa draugi ļaus saviem pūķiem atgriezties tur, kur viņiem jāiederas. Vienīgā problēma ir - tas nav tik vienkārši izdarāms. Ne tad, kad viņiem joprojām ir tik jautri ar pūķiem Flikeru, Sanniju, Kristelu un Dodžeru. Ne tad, kad viņiem vēl ir jāizdomā, kur atrodas pūķu mājas, un kā panākt, lai pūķi aizietu prom. Un ne tad, kad Tomass ir tik tuvu, lai atklātu patieso stāstu par noslēpumaino pūķa augļu koku ...

https://www.waterstones.com/book/the-boy-who-flew-with-dragons-the-boy-who-grew-dragons-3/andy-shepherd/sara-ogilvie/9781848127357

Zēns, kas sapņoja par pūķiem. The Boy Who Dreamed of Dragons (The Boy Who Grew Dragons 4)

Ceturtajā grāmatā Endija Šeferda apburošā dīvainajā sērijā redzams, ka no Tomasa pūķu augļu koka izšķiļas vēl viena pūķene, kas rada visdažādākās nedienas un haosu.

Vienpadsmit gadus vecajam Tomasam ir slepens draugs, kā nevienam citam: Flikers, pūķis ar mirdzošām acīm un zvīņām, kas mirgo no ugunīgi oranžas līdz rubīna sarkanai. Bet Tomassam ir jāpierod arī pie tā, ka Flikers ir prom, tagad, kad viņa pūķa mājas ir atpakaļ saltajos ziemeļos.

Tomass piedzīvojums nekad nav tālu - kā viņš uzzina, kad uz pūķa augļu koka dārza apakšā izšķiļas vēl viens pūķis, pūķis, kurš diezgan ātri izlemj, ka stingri turas pie Tomasa! Zings ir sīks pūķis ar pārāk lieliem spārniem, kurš rada postījumus visur, kur dodas.

Kad jauna meitene Aura sāk strādāt skolā, pasludinot sevi par pūķa ekspertu, Tomass ir apjucis. Viņš galu galā ir ar pūķiem un pūķu augļu koku! Pirms viņš to zina, Tomass ir izstāstījis savu noslēpumu Aurai un tas iedarbina virkni notikumu, kas novedīs pie piedzīvojumiem un daudz haosa ...

https://www.waterstones.com/book/the-boy-who-dreamed-of-dragons-the-boy-who-grew-dragons-4/andy-shepherd/9781848129252

Autores 10 mīļākās grāmatas par pūķiem.

'Tell Me A Dragon' by Jackie Morris.

'Sylvia and Bird' by Catherine Rayner.

'How To Train Your Dragon' by Cressida Cowell.

'Dragon Daughter' by Liz Flanagan.

'The Reluctant Dragon' by Kenneth Grahame.

'The Emperor of Absurdia' by Chris Riddell.

'Dragonology' by Dugald Steer.

'That's Not My Dragon' Fiona Watt & Rachel Wells.

'Ace Dragon Ltd' by Russell Hoban and Quentin Blake.

' Dragon Machine' by Helen Ward with illustrations by Wayne Anderson.

'The Lonely Sea Dragon' by Helen Dunmore and illustrated by Rebecca Cobb.

https://www.andyshepherdwriter.co.uk/my-top-10-dragon-books

Par autori.

Endija Šeferda ir bērnu rakstniece, kura strādā pie stāstiem 5–12 gadus veciem bērniem.

Uzaugusi Anglijas piekrastē, viņa lielāko daļu laika pavadīja, rakstot stāstus un jaucoties ap laivām. Tagad viņa dzīvo netālu no Kembridžas kopā ar vīru, diviem dēliem un absurdu skaitu sīku pūķu, un savu brīvo laiku pavada, cenšoties saprast, kā šo skaisto pilsētu pārvietot tuvāk jūrai.

Endijas debija “Zēns, kurš audzēja pūķus” tika iekļauts 2019. gada bērnu grāmatu balvas “Waterstones”, Šefīldas grāmatu balvas sarakstā, kā arī ilgi iekļuva  the Blue Peter Book balvas garajā sarakstā.

Atruna: Lūdzu, ņemiet vērā, ka visa pūķu audzēšana notiek tikai uz audzētāja pašu risku, un Endija nevar būt atbildīgs par jebkādiem jūsu pūķa nodarītiem zaudējumiem.

https://www.amazon.com/Andy-Shepherd/e/B07T85C6Z1/ref=dp_byline_cont_pop_book_1

Ilustratore Sāra Ogilvija.

Sāra Ogilvija ir dzimusi Edinburgā, Skotijā 1971. gadā un dzīvo Ņūkāslā pie Tainas Anglijas ziemeļos.

Kopš skolas absolvēšanas 1993. gadā ar ilustrāciju / grafiku BA Hons un PG diplomu 1994. gadā Edinburgas Mākslas koledžā, viņa turpināja veidot un attīstīt darbus, kas izstādīti visā Lielbritānijā un ārzemēs, tostarp ASV, Kanādā, Polijā, Japānā, Korejā, Francijā.

Strādājot kā ārštata ilustratore, Sāra veido attēlus redakcijai, dizainam, publicēšanai un reklāmai. Viņu Londonā pārstāv NB Illustration.

Viņa ir ieguvusi daudzus apbalvojumus par savu darbu, tostarp Britu Sadraudzības valdības vadītāju komisiju, lai izveidotu kopīgi izdotu litogrāfiju ar Edinburgas drukātājiem, pasniedzot Nelsonam Mandelam, karalienes augstākajai valdībai un valstu vadītājiem. 2001. gadā viņa bija uzaicināta viesmāksliniece / pasniedzēja Mineapoles Mākslas un dizaina skolā (ASV), kur gadu nodzīvoja, bet nesen - Malaspina Printmakers Vankūverā, Kanādā.

Darbu iedvesmo vārdi, ielu dzīve, senlietas, plakāti, vecu sievu pasakas, sadzīves tehnika, paklāji, maskas, skaņu burvestību mēģinājumi, iesaiņošana, vecu, lietotu grāmatu veikali un ekscentrisku garāmgājēju dīvainības...

Mājaslapa. http://www.saraogilvie.com