Emma Kleitone. Jauns vārds britu fantastikā

Emma Kleitone ir dzimusi 1968. gada 11. jūnijā. Britu bērnu romānu autore, kas nesen sarakstījusi arī savu pirmo romānu – distopijas trilleri The Roar (krievu valodas tulkojumā - “Agonija”). Romāns ir ticis nominēts  Carnegie Medal 2009, ieguvis  Yorkshire Coast Book Award, ticis izvēlēts USBBY 2010 Outstanding International Books Honor List un  2010 Texas Lone Star Reading List.

Jau skolā Kleitone interesējās par dažādiem mākslas veidiem, taču 16 gadu vecumā skolu pamet, jo nav apnierināta ar parastajiem karjeras taisīšanas ceļiem. Vēlākajos tīņu gados viņa mācās par lauka arheologu, īsu laiku strādā par ārštata ilustratoru, pēc tam, savu divdesmito gadu vidū atgriežas pie izglītības, studējot kinomākslu un scenārista profesiju. Pirmo romānu viņa saraksta 26 gadu vecumā, pēc meitas piedzimšanas. Dažus gadus vēlāk seko romāns The Roar.

 

 

Romāna darbība aizved mūs nākotnē, kur cilvēki dzīvo saspiestās, pārapdzīvotās pilsētās, kuras no visām pusēm apjož biezas, betona sienas. Virs tām izvilktas dzeloņstieples ar pievienotu strāvu. Sienas aizsargā cilvēkus no dzīvniekiem, tāpēc ka tie pārnēsā mēri, no kura jau ir izmirusi puse no cilvēces. To vidū, kas ir izdzīvojuši, arvien biežāk dzimst bērni ar pārdabiskām īpašībām. Pēkšņi šie bērni sāk viens pēc otra pazust. Klīst baumas, ka kāds no viņiem cenšas radīt neuzvaramu mutantu armiju... [Mazliet atsit atmiņā seriālu “Tumšais eņģelis”? - t.p.]

«Grāmatā ir jūtama noslēpuma atmosfēra, tiek skarti svarīgi filozofiski jautājumi un ir mānīgs nobeigums, kas ļauj domāt par iespējamo turpinājumu. » - tā Mara Alperte no Losanželosas publiskās bibliotēkas.

Noderīgas saites:

http://en.wikipedia.org/wiki/Emma_Clayton

http://knizhnik.org/page/emma-klejton-agonija.html

http://www.amazon.co.uk/Roar-Emma-Clayton/dp/1905294638