Elizabete Maknīla. Brīnumu cirks

Circus of Wonders

1866. Kādā piekrastes ciematā Anglijas dienvidos Nela plūc vijolītes iztikai. Viņa ir atdalīta no kopienas savu dzimumzīmju dēļ, kas raibina viņas ādu, Nelas pasaule ir viņas mīļais brālis un uzticība jūrai.

Bet, kad ciematā ierodas Džaspera Jupitera Brīnumu cirks, Nelu nolaupa. Viņas tēvs viņu ir pārdevis, apsolot Džasperam Jupiteram pašam savu leoparda meiteni. Tā ir Nellas dzīves lielākā nodevība, taču, augot viņas slavai, viņa atklāj draudzību ar citiem izpildītājiem un Džaspera maigo brāli Tobiju, viņa sāk domāt, vai pievienošanās šovam ir labākais, kas ar viņu ir noticis.

Londonas laikraksti Nelu raksturo kā astoto pasaules brīnumu. Viņas tēlā ir atlietas figūriņas, un pūļi steidzas skatīties, kā viņa planē pa gaisu. Bet kurš var izstāstīt Nelas stāstu? Kas notiek, kad viņas slava draud aptumšot šovmeņa, kurš viņu nopirka, slavu? Un, kad viņa iemīlas Tobijā, vai viņš var atrauties no pagātnes un briesmīgā noslēpuma, kas viņu saista ar brāli?

Pārceļoties no Viktorijas laika Londonas izpriecu dārziem uz kauju skartajiem Krimas līdzenumiem, "Circus of Wonders" ir pārsteidzošs stāsts par varu un īpašumtiesībām, slavu un neredzamības draudiem.

https://www.goodreads.com/book/show/56379302-circus-of-wonders

Par rakstnieci. Elizabeth Macneal 

Elizabete Makneala dzimusi Edinburgā un tagad dzīvo Austrumlondonā. Viņa ir rakstniece un keramiķe un strādā nelielā studijā sava dārza apakšā. Viņa lasīja angļu literatūru Oksfordas universitātē, pirms vairākus gadus strādāja pilsētā. 2017. gadā viņa pabeidza radošās rakstīšanas maģistra grādu UEA 2017. gadā, kur viņai tika piešķirta Malkolma Bredberija stipendija.

"Leļļu fabrika", Elizabetes debijas romāns, ieguva Kaledonijas Noela balvu 2018. Tas tiks izdots divdesmit astoņās valodās, un televīzijas tiesības ir pārdotas uzņēmumam Buccaneer Media.

http://www.elizabethmacneal.com

The Doll Factory.

Elizabetes Maknīlas debijas romāns "Leļļu fabrika" ir reibinošs stāsts par mākslu, apsēstību un pārņemšanu.

Londona. 1850. Haidparkā tiek uzcelta Lielā izstāde un starp skatītājiem, kas vēro šo izrādi, tiekas divi cilvēki. Topošajai māksliniecei Īrisai tā ir mirkļa satikšanās – pēc dažām sekundēm aizmirsta, bet dīvainā un skaistā sajūsminātajam kolekcionāram Silam šī tikšanās iezīmē jaunu sākumu.

Kad Īrisa tiek lūgta par modeli pirmsrafaelīta māksliniekam Luisam Frostam, viņa piekrīt ar nosacījumu, ka viņš viņai iemācīs arī gleznot. Pēkšņi viņas pasaule sāk paplašināties, kļūt par mākslas un mīlestības vietu.

Bet Sīls kopš viņu tikšanās ir domājis tikai par vienu lietu, un viņa apsēstība kļūst arvien tumšāka. . .

https://www.goodreads.com/book/show/38591165-the-doll-factory

Mājaslapa.

http://elizabethmacneal.com/about