Elisone Gudmana. Pūķu vārdotāja

Angļu: Alison Goodman; dzimusi 1966. gada 18. augustā, Melburnā, Austrālijā. Austrāliešu rakstniece, bērnu romānu autore. Trīskārša prestižās austrāliešu prēmijas Aurealis laureāte.

Tā ir viena no divām nacionālajām prēmijām fantastikas un fantāzijas rakstniekiem.

Beigusi Melburnas universitāti ar mākslas maģistres grādu. Viņas pirmais romāns "Suņa zvaigžņu blūza dziedāšana" (angl. Singing the Dogstar Blues), publicēts Austrālijā 1998. gadā, saņēma Aurealis prēmiju nominācijā "Labākais romāns pusaudžiem". 2007. gada jūlijā rakstnieces bērnu krimināltrilleris "Truša slepkavība" tika publicēts ASV un nominēts "DeVita" prēmijai.

Rakstnieces fantastiskās diloģijas pirmā grāmata "Divas gudrības pērles" tika publicēta Austrālijā un Lielbritānijā 2008. gada vidū, ASV tā paša gada decembrī, tikai ar citu nosaukumu "Eona: atdzimusī pūķa acs" (angļ.: Eon: DragonEye Reborn). Vēlāk šo grāmatu tulkoja 11 valodās, iekļāva Starptautiskās Lasītāju asociācijas lasīšanas sarakstā 2010. gadā un arī tā ieguva Aurealis prēmiju nominācijā "Labākais fantastikas romāns".

Darbi.

«One Last Zoom at the Buzz Bar» (1994)

«Dead Spyders» (1997)

«Singing the Dogstar Blues» (1998)

«The Real Thing» (2006)

«Killing the Rabbit»(2007)

«The Two Pearls of Wisdom» (2008)

«Eona» (2011)

«A New Kind of Death» (2012)

«The Dark Days Club: A Lady Helen Novel» (2016)

Krievu valodā tulkoti:

«Эон. Возвращение заклинателя» / Eon (2008) 

«Эона. Последняя заклинательница драконов» / Eona (2011) 

«Клуб „Тёмные времена“» / Lady Helen and the Dark Days Club (2015) 

«Соглашение клуба „Тёмные времена“» / Lady Helen and the Dark Days Pact (2016) 

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D0%B4%D0%BC%D0%B0%D0%BD,_%D0%AD%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BD

Jauna mājas lapa tiek taisīta.

https://www.alisongoodman.com.au/

Pagaidu vietne.

https://darkdaysclub.com/

Eona - pūķu vārdotāja.

Sešpadsmit gadus vecā Eona sapņo kļūt par pūķu vārdotāju un studēt maģiju. To nav viegli izdarīt, jo sievietēm ir aizliegts nodarboties ar maģiju. Sods ir nāvessods. Ja Eonai pieder burvestību zināšanas, viņa saņems patiesi milzīgu spēku, kas var izraisīt vai apturēt lietu, pagriezt upes atpakaļ un apturēt dabas katastrofas. Pozējot kā zēns, viņa pievienojas citiem studentiem un apgūst pūķa maģijas gudrību. Bet viņas noslēpums drīz tiks atklāts.

Gudmens E. "Eona. Pēdējā pūķu vārdotāja"

The New York Times bestsellera "Vārdotājas atgriešanās", turpinājums.

Imperatora pils ieņemta. Tronī nonāk nodevīgais lords Setons. Jaunais valdnieks gatavojas atrast noslēpumainu melno foliantu un izmantot to, lai iznīcinātu pūķu valdniekus un viņu burvestību. Eona ir sešpadsmit gadus veca meitene, kura kļuva par pirmo pūķu apbūrēju pēdējo piecsimt gadu laikā. Viņa ir vienīgā cerība uz impērijas atpestīšanu. Eonai un viņas drosmīgajiem biedriem būs jāpiedzīvo daudz bīstamu pārbaudījumu, lai uzvarētu lordu Setonu un apturētu viņa armiju.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/680749/