Elans Mestai. Visas mūsu viltus šodienas

Rakstnieka grāmatas apraksts un ieskats viņa biogrāfijā.

Elan Mastai. All Our Wrong Todays

Ir pienākusi nākotne, par kuru cilvēki sapņoja pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados: cilvēce plaukst, pagalmā ir tehno-utopiska paradīze, kas lido ar automašīnām, pārvietojas ietves un ir mēness bāzes, un pankroks nekad neeksistēja ... labi, vienkārši tāpēc, ka nav nepieciešamības.

Bet Toms Bērens nevar atrast savu vietu šajā lieliskajā, ideālajā pasaulē, un kādu dienu viņa dzīve apgriežas kājām gaisā. Toms pieņem nepārdomātu lēmumu, kas krasi izmaina ne tikai viņa dzīvi, bet arī pašu Visuma lietu. Ceļojuma laikā notiek nelaime, un Toms nonāk mūsu īstajā, 2016. gadā. Tomam mūsu realitāte, šķiet, ir ļoti tumša vieta.

Bet, kad viņš atklāj pārsteidzoši negaidītas versijas par savu ģimeni, karjeru un, iespējams, arī savu dvēseles palīgu, Tomam jāpieņem lēmums: sakārtot vēstures gaitu, nākotni virzot uz versiju, kuru viņš zināja, vai palikt mūsējā. , neparedzama realitāte?

Šis ir stāsts par draudzību un ģimeni, negaidītiem ceļojumiem un alternatīviem ceļiem, par mīlestību daudzos veidos.

https://fantlab.ru/work885847

Recenzija.

Zinātniskās fantastikas rakstnieki jau vairāk nekā gadsimtu raksta par paralēlām realitātēm, hronoparadoksiem, grūtībām un laika ceļojuma sekām, taču Elanam Mastai tomēr izdevās izdomāt oriģinālu sižetu par šo tēmu. Un, to īstenojot, viņš pieskārās dažiem svarīgiem jautājumiem, piemēram, ģeopolitikai, runāja par pāris interesantām tehnoloģijām un par franču filozofiju, kā rezultātā pat izcēla labu morāli. Viss ir tikai lieliski, kopumā - ne velti autors pārdeva tiesības uz šo debijas romānu par vairāk nekā miljonu dolāru. Tomēr grāmatas trūkumi krietni atsver tās nopelnus.

Pirmkārt, romāns ir drausmīgi, neatgriezeniski izvilkts. Noķert nozīmīgus graudus no autora frāžu dubļainā ūdens kļūst garlaicīgi ļoti ātri. Tas ir dīvaini, jo kanādietis Mastai ir veiksmīgs un pazīstams scenārists, viņam nākas tikt galā ar tempu un dinamiku. Bet grāmatas sižets un saturs, nedod Dievs, puse no pieejamā apjoma ir lieka. Ak, nebija saprātīga redaktora, kas pārliecinātu autoru ievērojami saīsināt tekstu. Ir arī vērts atzīmēt krievu izdevuma trūkumus. Tulkotājs pieļauj kļūdas mācību vārdu lietošanā, akli kopējot angļu valodas sintaktiskās konstrukcijas. Šķiet, ka grāmatai vispār nebija korektora - liekie komati un kļūdas ir dāsni izkaisīti visā tekstā.

Rezultātā tehniski nepilnības nogalināja potenciāli ļoti labu grāmatu. Ir grūti to nolasīt tādā formā, kādā tā šobrīd pastāv. Bet scenārijs no tā vienkārši iznāktu diezgan labs. Tā kā Mestai nepārprotami ir par ko runāt, viņam tikai stingri jāsaprot, ar ko grāmata atšķiras no scenārija, un viņam būs visas iespējas uzrakstīt kaut ko patiešām vērtīgu.

https://www.mirf.ru/book/elan-mestaj-vse-nashi-lozhnye-segodnya/

Mājaslapa.

http://www.elanmastai.com/

Par autoru.

Elans Mestai ir kanādiešu scenārists un romānists. Viņš ir vislabāk pazīstams ar filmu "The F Word", par kuru viņš 2014. gada 2. Kanādas ekrāna balvās ieguva Kanādas balvu par labāko pielāgoto scenāriju.

Viņa citi scenāriji ir "MVP: Vertical Primate" un "Fury". Filmu "The F Word" viņš aprakstījis kā pirmo reizi, kad viņš scenāriju rakstīja pats ar savu balsi, nevis izpildot masveida skatītāju filmas komerciālās prasības.

Viņš ir dzimis un audzis Vankūverā, Britu Kolumbijā, pie mātes kanādietes un Izraēlas imigranta tēva. Abi viņa vecāki ir ebreji, un viņi satikās Jeruzalemē. Viņš studējis filmu veidošanu Karalienes universitātē un Konkordijas universitātē.

2015. gadā Mastai nodrošināja 1,25 miljonu ASV dolāru lielu vienošanos par savu debijas romānu "Visas mūsu nepareizās šodienas". Zinātniskās fantastikas romāns, grāmata attiecas uz cilvēku no alternatīvas vēstures utopijas, kurš, kaut arī ir daļa no laika ceļojuma eksperimenta, rada krasu izmaiņas viņa vēsturē un atgūst apziņu mūsu sabiedrībā. Romāns tika publicēts 2017. gada 7. februārī. 2017. gadā viņš tika aprakstīts kā darbs pie scenārija filmai “Visas mūsu nepareizās šodienas” un otrajam romānam.

https://en.wikipedia.org/wiki/Elan_Mastai