Eiropas patiesā identitāte: kristietība vai īsts pagānisms?

"Pēdējos gados Eiropas reliģiskie un politiskie līderi kopā ar vadošajiem zinātniekiem ir uzsvēruši, ka atgriežoties pie Eiropas kristīgās identitātes, bet vēsture stāsta citu stāstu, faktiski, Eiropas vēsturiskajā identitātē un saknēs ir daudz vairāk kopīga ar hinduismu".

2011. gada 11. aprīlī pāvests Benedikts XVI apsūdzēja katru, kurš noliedz Eiropas kristīgās saknes, ka tas cieš no "amnēzijas", un teica, ka tas ir tas pats kā teikt, ka cilvēki "var dzīvot bez skābekļa vai pārtikas". Novembrī to pielaboja Itālijas premjerministrs Mario Monti, kurš teica, ka baznīcas maģistērija un kristīgās saknes Eiropā ir nespēcīgas, saskaroties ar kontinenta ekonomisko krīzi. Vēl 2010. gada 20. maijā, simpozijā Romā, kur sprieda par pareizticīgo un katoļu baznīcu Eiropā, Pontifikālās Kristiešu vienotības padomes priekšsēdētājs, kardināls Valters Kaspers paziņoja: "Ja Eiropa vēlas, lai tai atkal būtu nākotne, tai pirmkārt un galvenokārt, jāatjauno tās kristīgās saknes".

 

 

Liels ieguldījums kristietības ieviešanā sabiedriskajā dzīvē ir britu premjerministram Dēvidam Kameronam un viņa priekšgājējam Tonijam Blēram. 2012. gada 17. maijā, kardināls Kormaks Mērfijs O'Konors, Lielbritānijas Romas katoļu augstākais pārstāvis brīdināja par sekulārisma un ateisma izplatīšanos, kas ir "ļoti, ļoti bīstami", jo veicinot neiecietību un totalitārismu, lai novērstu tautu no kristietības.

Vai Eiropu ir radījusi kristietība?

Kaut arī šādu idealizāciju no kristietības var sagaidīt, īpaši no garīdzniekiem un patiesajiem ticīgajiem, ir bijuši citas balsis, kas redz Eiropas identitāti definētu caur kristietību kā noderīgs pat tad, ja tas faktiski nav taisnība. Pat nelokāmi laicīgā Francija nav bijusi pasargāta, spriežot par ticības nozīmi. Tieši pirms viņš zaudēja amatu, Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī paziņoja: "Mums jāaizstāv abas puses - pieņemot kristīgās saknes Francijā ... vienlaikus aizstāvot sekulārismu ".

Skotijas dzimušais vēsturnieks un politiķis - konservatīvā spārna pārstāvis Nials Fērgusons sauc sevi par "neārstējamu ateistu". Tomēr viņš ir arī aktīvs atbalstītājs tam, lai atjaunotu kristietību, jo nav pietiekamas "reliģiskas rezistences" tam, ka Rietumos ienāk radikālai islāms.

Visu garo rakstu var izlasīt šeit, angļu valodā.

http://www.hinduhumanrights.info/europes-true-identity-christian-or-really-pagan/