Eduards Uspenskis, Andrejs Usačovs. Pašas šausmīgākās šausmas

Ieskats autoru biogrāfijās un neliela atsauksme par viņu kopdarbu

"Kā šī grāmata parādījās un radās? Autori vairākus gadus savā dzīvē veltīja šī materiāla savākšanai un izpratnei. Bet patiesībā viņi neko nesaprata, bet tikai savāca. Mēs radio vērsāmies pie bērniem ar lūgumu nosūtīt biedējošus stāstus pa pastu. Un vēl tūkstošiem vēstuļu ... "Tā par šī unikālā cikla tapšanas vēsturi stāstīja autori-sastādītāji Eduards Uspenskis un Andrejs Usačovs. Rakstniekus ļoti interesēja saprast, kāpēc šie drausmīgie stāsti ir tik pievilcīgi bērniem. Vai viņiem tas izdevās, lasītājam jāizlemj pašiem.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/704159/

Uspenskis Eduards Nikolajevičs (1937-2018) - krievu bērnu rakstnieks, dzejnieks, dramaturgs, scenārists.

Dzimis 1937. gada 22. decembrī Maskavas apgabala Jegorjevskas pilsētā.

Viņš sāka publicēties, būdams vēl Maskavas Aviācijas institūta students. Pirmās joku grāmatas tika sarakstītas kopā ar A. Arkanovu.

Pirmie bērnu dzejoļi tika publicēti "Literaturnaja Gazeta", skanēja radio programmā "Labrīt!"

Viņš kļuva plaši pazīstams kā bērnu grāmatu autors: "Krokodils Gena un viņa draugi", "Lejup pa Burvju upi" un citi. Milzīgu popularitāti ieguva kopā ar R. Kačanovu sarakstītās lugas "Čeburaška un viņa draugi"; "Bahrama mantojums"; "Krokodila Genas atvaļinājums" un citas. 1976. gadā iznāca dzejoļu krājums "Viss kārtībā". 1980. - 90. gados viņš izdeva brīnišķīgu bērnu grāmatu sēriju: "Brīvdienas Prostokvašino" [latviski tulko arī kā Skābpienciemu"], "Tēvocis Fjodors, suns un kaķis", "Rausis iet pa pēdām", "Daudzkrāsainā ģimene", "Sarkanā roka, Melnais palags, Zaļie pirksti (biedējoši stāsti bezbailīgiem bērniem) "un citi.

Eduards Uspenskis darbojās kā animācijas filmu scenāriju autors, rakstīja populārajā bērnu programmā "Radioņaņa", TV šovā "ABVGDeika", vadīja programmu "В нашу гавань заходили корабли". [Dzīves pēdējos gados viņš cīnījās ar vēzi, viņam nācās ciest no putinistu uzbrukumiem, kā arī meitas pārmetumiem, it kā viņš ģimenē esot bijis vardarbīgs alkoholiķis, atbalstījis kāda Viktora Stolbuna sektu, kas atklāti sludinājusi vardarbību pret bērniem. Uspenskis savukārt, atņēma meitai tiesības uz mantojumu. Daļēji no Vikipēdijas - t. p.]

Eduarda Uspenska grāmatas, stāsti un dzejoļi ir tulkoti vairāk nekā 25 pasaules valodās.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/13587/

Andrejs Usačevs (1958) - 20 grāmatu bērniem, vairāku lugu un animāciju autors. Bez dzejas viņš raksta mūziku. Andrejs Usačevs sacerēja scenārijus un daudzas dziesmas TV šovam "Kvarjetē "Priecīgā Kvampānija".

Bērnu izdevniecības "Samovar" nosaukuma autors.

Par sevi:

Dzimis 1958. gada 5. jūlijā Maskavā. Laiks ir neveiksmīgs. Vasarā visi gāja uz visām pusēm: tāpēc ne dzimšanas dienas, ne skolas draugi, ne dāvanas. Nevis kā rudens-ziemas-pavasara laimīgajiem. Man nepatika arī Maskava: vasarnīca Malahovkā un Petuhovkas ciems Kalugas apgabalā ar mežu, upi, ogām, sēnēm un zirgiem bija pilnīgi atšķirīgi. Bet laika gaitā es pie tās pieradu. Tagad man patīk Maskava un tas, ka esmu dzimis vasarā. Viņš sapņoja būt šoferis, jūrnieks, ceļotājs, ģeogrāfs, mūziķis ... Līdz divdesmit piecu gadu vecumam viņš nesapņoja un pat nedomāja kļūt par rakstnieku. Vēl jo vairāk bērniem. Tas notika.

Izglītība - vidējā un pusotra augstākā izglītība: nepilnīgs Elektroniskās inženierijas institūts un absolvējusi Kaļiņina universitāti (filoloģijas nodaļu). No papildu formācijām - divi padomju armijas gadi un divi emigrācijas gadi.

Man nav ne sodāmības, ne valsts apbalvojumu. Tikai ķekars literāru balvu un goda diplomu.

Kopš 1985. gada pastāvīgi un apzināti rakstīju bērniem. Pirmā grāmata tika izdota 1991. gadā. Tad viņš tika uzņemts PSRS Rakstnieku savienībā - valstī, kas pēc pāris mēnešiem bija sabrukusi. Trīsdesmit gadu laikā ir izdotas aptuveni 300 grāmatas (ieskaitot atkārtotus izdevumus). Es oats noteikti to nedarīju. Es daudz rakstu. Un dažādi. Dzejoļi, dziesmu, pasaku, stāstu, lugu, mūziklu libretu, televīzijas un filmu scenāriju teksti. Tulkots 15 valodās.

Precējies, tāpat kā pasakā, trīsdesmit un trīs gadus. Divi bērni. Visi - gan sieva, gan bērni - ir labi. Un vispār man ir paveicies ar labu: labiem draugiem, kaimiņiem, radiem, Maskavu un brīnišķīgu valsti (dažreiz pat valdība patīk). Un, protams, man ļoti paveicās ar planētu.

Kad viņi saka, ka viss ir slikti, es neticu. Es domāju, ka mans optimisms ir ne tikai profesionāls, bet arī dabisks.

Es izturos pret pieaugušajiem ar līdzjūtību. Pret bērniem - ar interesi. No tiem var izaugt labi cilvēki.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/12069/