Džuljeta Mariljēra. Karaļu arfa

Jaunā Livauna skaisti dzied un spēlē flautu, un Broks, viņas brālis, ar savu dziedājumu var izkausēt pat visnežēlīgāko sirdi.

Viņi sapņo iekļūt sastāvā, kur apmāca labākos karotājus. Livaunas un Broka unikālā talantu kombinācija palīdz viņiem to izdarīt. Bardie,-karotājiem tiek uzticēts svarīgs uzdevums - atrast nozagto karaļu arfu, seno karaļu varas simbolu. Viņiem būs jātiekas ar sazvērniekiem un karalisko ģimeņu mantiniekiem, druīdiem un dziedniekiem, gudrajiem un klejojošajiem mūziķiem, jāuzzina, ka maģiskajiem cilvēkiem nav iebildumu iejaukties cilvēku lietās, un jāpieņem lēmums, no kura var būt atkarīga viņu dzīve un laime.

https://kniga.lv/shop/arfa-korolej/

Ēnkrite.

Sešpadsmit gadus vecā Nerina ir viena pati Albānas zemēs, kur karalis pavēlēja noķert un atvest visus, kam ir burvju spēks. Vēloties noslēpt savu neparasto spēju runāt ar laipnām feiri - Nerina dodas uz leģendāro Ēnkriti, kur dzīvo nemiernieki, kuri nolēmuši gāzt ļauno karali Keldeku. Ceļā viņa saņem laipnās tautiņas palīdzību, kuri viņai saka, ka viņu gaida pārbaudījumi, kas noteiks viņas potenciālu. Viņai palīdz arī izskatīgais Flints, kurš, lai arī nezināma iemesla dēļ, izglāba viņu no nāves. Nerina piesardzīgi uzticas saviem sabiedrotajiem. Bet var izrādīties, ka viņa ir atslēga, lai atbrīvotu Albānu no Keldekas tirānijas. Bezpajumtniece, nezinot, kam ticēt, Nerinai ir jādodas uz Ēnkriti ne tikai savas pestīšanas dēļ, bet arī Albānas Karalistes labā.

https://www.litmir.me/bd/?b=558479

Par autori.

Džuljeta Mariljēra (Juliet Marillier) ir dzimusi 1948. gada 27. jūnijā Dunedinā, Jaunzēlandē. Viņas ģimene - Pringle, Greer un Johnston no mātes puses, Scott un Flett no tēva puses - bija no Skotijas un Īrijas. Džuljeta uzauga ķeltu mūzikas un leģendu ieskauta. Tieši šīs spēcīgās ķeltu saknes pamudināja viņu uzrakstīt savu pirmo grāmatu ciklu.

Džuljeta apmeklēja Artūra ielas pamatskolu un Otago meiteņu vidusskolu. Pēc tam viņa iestājās Otago universitātē, kuru absolvēja ar diviem grādiem: mūzikas bakalauru ar izcilību un literatūras un valodu bakalauru.

Gados no 1971. līdz 1972. gadam viņa pasniedza mūziku Toronto universitātē, kā arī īsu brīdi Jaunzēlandes un Austrālijas vidusskolās. Turklāt Mariljēra bija operdziedātāja un kora diriģente. Turklāt, sākot ar 1989. gadu, trīspadsmit gadus Džuljeta strādāja vairākās valdības aģentūrās.

Pirmo romānu “Meža meita” («Daughter of the Forest») viņa uzrakstīja, turpinot strādāt pilnu slodzi. 1999. gadā Pan Macmillan Australia publicēja šo romānu, kuru ļoti sirsnīgi uzņēma lasītāji un kritiķi. Nākamajā gadā "Meža meita" tika publicēta ASV un Lielbritānijā, un tad sāka parādīties tulkojumi citās valodās. Kopš 2002. gada Mariljēra ir pilnībā nodevusies grāmatu rakstīšanai.

Mariljēras romāni apvieno vēsturisko fantastiku, tautas fantāziju, romantiku un ģimenes drāmas. Stāstījuma stiprās puses, piemēram, folklora un vēsture, atspoguļo viņas bezgalīgo interesi par abām šīm jomām. Tomēr viņas raksts nepārprotami ir vērsts uz cilvēku attiecībām un atsevišķu varoņu piedzīvojumiem. Džuljeta ir druīdu kopienas OOBOD (Bardu, Ovātu un Druīdu ordenis) locekle, garīgās tēmas, kā likums, atspoguļojas viņas stāstos, un cilvēku attiecībām ar dabas pasauli ir ļoti svarīga, nozīmīga loma .

Mariljēras darbs galvenokārt ir domāts pieaugušajam lasītājam, taču viņa ir uzrakstījusi arī vairākus romānus pusaudžiem un pāris īsus stāstus antoloģijām. Džuljeta ir pastāvīga līdzautore blogā Writer Unboxed, kur viņas ieraksti parādās katru mēneša pirmo otrdienu.

Mariljēras grāmatas ir nominētas dažādām balvām un ir ieguvušas daudzas balvas.

Džuljeta bija precējusies ar akadēmiķi un mūziķi Glyn Marillier. Viņai ir četri pieauguši bērni un četri mazbērni, kuri visi dzīvo Austrālijā. Pati Mariljēra dzīvo Austrālijas rietumos, Swan Valley priekšpilsētā netālu no Pērtas, kopīgi izmantojot simtgadīgas kotedžas patvērumu ar diviem suņiem, kaķi un jaunāko pieaugušo bērnu. Savā dārzā viņa audzē kokus un zāles, ievērojot druīdu viedokli.

2009. gada sākumā Mariljērai tika diagnosticēts krūts vēzis. Kopš tā laika viņa ir izgājusi pilnu ķīmijterapijas kursu, bet 2009. gada augustā - sešu nedēļu staru terapijas kursu.

https://fantlab.ru/autor7728

Mājaslapa.

https://www.julietmarillier.com/