Džordžs Duglass. Skotijas leģendas un teiksmas

Džordžs Duglass - slavens skotu folklorists - šajā grāmatā apkopojis pasakas, tradīcijas, leģendas un teikas no Skotijas augstienēm.

Jūs uzzināsiet par lepno augstkalnu klaniem, seno piļu noslēpumiem, par skarbo dabu, kas izaicina drosmīgus cilvēkus. Šādā konfrontācijā tika izkalts šīs tautas ārkārtējais raksturs, un pastāvīgā cīņa ar stihijām viņu spēcīgajai iztēlei piešķīra drūmu nokrāsu. Skotijas folkloras filozofija noliedz niecīgas cilvēciskas jūtas, tā ir brīnuma pilna par Visuma nesaprotamību un cilvēka dvēseles noslēpumu.

https://www.ozon.ru/product/legendy-i-predaniya-shotlandii-duglas-dzhordzh-174476697

Sers Džordžs Brisbens Skots Duglass (1856–1935) bija skotu dzejnieks un rakstnieks, kā arī baronets. Viņš dzimis 1856. gada 22. decembrī Gibraltārā. Viņa māte Dona Sančesa de Pina arī bija gibraltāriete. Viņš nekad nav bijis precējies, un viņš apvienoja liela lauku īpašuma pārvaldīšanu ar literārajiem un akadēmiskajiem centieniem. Vinš mācījās Harrow and Trinity College Kembridžā. Viņa pirmā grāmata tika publicēta 1880. gadā. Dažu grāmatu autors, lietojot Sera Džordža Duglasa vārdu. Ģimenes sēdeklis bija Springvudas māja, Kelso Skotijas pierobežā. Viņš mira 1935. gada 22. jūnijā.

https://en.wikipedia.org/wiki/George_Brisbane_Scott_Douglas