Džons Skalci. Omnibusa izdevums. Cikls "Lock In"

Neliels ieskats autora daiļradē.

https://fantlab.ru/work696558

Būrī. Lock In, 2014.

Tuvākajā nākotnē visā pasaulē izplatās jauna augsti infekcioza vīrusa epidēmija. Lielākā daļa cilvēku, kas to noķer, piedzīvo tikai gripu, drudzi un galvassāpes. Bet vienam procentam iedzīvotāju - aptuveni pieciem miljoniem dvēseļu tikai Amerikas Savienotajās Valstīs - nav ļoti paveicies, jo šī slimība izraisa "izolācijas" stāvokli. Viņa upuri ir apzināti, bet nespēj pārvietoties vai vispār reaģēt uz apkārtējo pasauli. Šī slimība skar jaunus, vecus, bagātus, nabadzīgus, visu krāsu un tautību cilvēkus. Pasaule mainās, lai cīnītos pret šo jauno stāvokli.

Pēc ceturtdaļgadsimta pasaulē, kuru pārmaiņas ir pārņēmušas tā dēvētais "Heidena sindroms", iesācēju FBI aģents Kriss Šeins kļūst par pārinieku aģentam-veterānam vārdā Leslijs Vanns. Viņi tiek nosūtīti, lai izmeklētu slepkavības lietu viesnīcā Watergate, kas, no pirmā acu uzmetiena, ir saistīta ar Heidensu, jo aizdomās turamais ir "integrators" - persona, kas spēj kļūt par pagaidu čaulu "slēgtajiem". Ja slepkavības brīdī šis integrators ietvēra Heidena klienta prātu, tad īstā aizdomās turētā vārda uzzināšana kļūst problemātiska.

Bet vārds “problemātisks” joprojām maigi izsakās. Kad Šeins un Vanns atšķetina slepkavības pavedienu, kļūst skaidrs, ka patiesā mistērija - un patiesais noziegums - ir lielāks nekā jebkurš var iedomāties. "Slēgto" pasaule mainās, un līdz ar šīm izmaiņām ir iespējas, kuras ambiciozi cilvēki izmantos par katru cenu. Izmeklēšana, kas sākās kā slepkavības lieta, Šeinu un Vannu aizved no korporatīvās varas zālēm virtuālās "noslēgtas" telpās un topošās, apbrīnojamās jaunās cilvēku kultūras pašā sirdī.

https://fantlab.ru/work552453

Vīruss.

Unlocked: An Oral History of Haden’s Syndrome

Garstāsts pirmo reizi publicēts portālā www.tor.com 2014. gada 13. maijā.

Teksts oriģinālā. https://www.tor.com/2014/05/13/unlocked-an-oral-history-of-hadens-syndrome-john-scalzi/

Ar visu spēku. Head On, 2018.

Hilketh ir traka un vardarbīga spēle. Spēles mērķis: iegūt ienaidnieka galvu. Ar cilvēka ķermeni šāda veida sports nebūtu bijis iespējams. Bet visi spēlētāji ir roboti, kurus kontrolē cilvēki. Neviens netiek ievainots, taču vardarbība ir reāla, un pūlis to mīl.

Bet kādu dienu spēles laikā nomira cilvēks - hilketa zvaigzne.

Vai tas ir nelaimes gadījums vai slepkavība? FBI aģentiem Krisam Šeinam un Leslijai Vannai jānoskaidro patiesība. Lai to izdarītu, viņiem būs jāpiedziļinās strauji augošā hilketh sporta veida tumšajā pasaulē, kur nemitīgi kļūst bagāti un zaudē visu, un kur spēlētāji un īpašnieki dara visu, lai uzvarētu gan laukumā, gan ārpus tā.

https://fantlab.ru/work974480

Par autoru un viņa darbiem lasiet šeit.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/dzons-skalci-imperijas-krisana/