Džona Makeina atbilde Putinam.

ASV senators-republikānis un prezidenta ekskandidāts nesen publicēja rakstu Kriebijas interneta MIL "Правда.Ру", kur apvainoja Vladimiru Putinu korupcijā un tirānijā.

Vēršoties pie Krievijas iedzīvotājiem Džons Makeins paziņoja, ka vara Krievijā manipulē ar vēlēšanām, kontrolē MIL un netic tādām vērtībām, kā tiesības uz dzīvi, brīvību un cenšanos būt laimīgam.

Senators atzīmēja, ka bieži kritizē Krieviju, taču ir pārliecināts par tās tautas diženumu un cer, ka valstī radīsies godājama valdība.

Pilns raksts ir te:

http://www.bbc.co.uk/russian/international/2013/09/130919_mccain_pravda_op_ed.shtml

Makeinam atbildēja vienkāršs krievu cilvēks - politiskais bēglis.

 

 

Godājamais Makeina kungs!

Es izlasīju Jūsu atbildi uz Putina aicinājumu amerikāņu presē. Savā rakstā Jūs vēršaties pie Krievijas tautas. Jūs rupji kļūdaties, ja savā aicinājumā nošķiriet Krievijas iedzīvotājus un Putinu.

Putins nav nokritis no debesīm, viņš ir tāds pats Krievijas pilsonis, kā tie, kas viņu ievēlēja. Makeina kungs, vai jūs varat iedomāties pūli, kas reizi pa reizei ievēl par savu vadoni noziedznieku, konkrētu zagli un slepkavu? Tā arī ir Krievijas tauta. Es atbildu par saviem vārdiem. Vēlēšanu falsifikācijas, kurās apvaino Putinu, protams, bija. Taču galvenā iedzīvotāju masa patiešām balsoja par Putinu. Es personīgi pazīstu vairākus cilvēkus, kas pārdeva savas balsis par 1500 rubļiem (tas ir nedaudz mazāk par 50 dolāriem). Man ir fakti, uzvārdi. Taču pierādījumi nav vajadzīgi, Krievijas interneta sehmentā var atrast daudz tādu «vēlētāju» atklāsmes.

Jūsu aicinājums ir balstīts uz loģiskiem secinājumiem, kas seko no vispārzināmiem faktiem. Taču Krievijas iedzīvotāji nepieņem loģiku un patiesību. Patiesība viņiem ir nāvējoša, tāpēc ka tā sagrauj visus mītus, uz kuriem ir būvēta šī totālo melu valsts.

Savā rakstā Jūs pieminat Sergeju Magņicki, ko nogalināja Krievijas cietumā par to, ka viņš atklāja vienu no Putina valdības koruptīvajām shēmām. Vai jūs ziniet par to, ka Krievijā Magņicka uzvārdu praktiski jau ir aizmirsuši?

Krievu cilvēkam ir nospļauties uz to, ka kaut kur, kaut kādu ir nogalinājuši, kamēr tas neskar viņu personīgi. Tieši tāpat ir aizmirsti tādi uzvārdi kā Aleksandrs Ļitviņenko, Anna Poļitkovska, Artjoms Boroviks, Jurijs Ščekočihins. Tos, kas mūsdienu krievijā viņus atceras, var saskaitīt uz pirkstiem. Jūs konkrēti rakstāt, ka Bašara Asada režīms ir noziedzīgs, ka viņš ir iznīcinājis desmitiem tūkstošu savu pilsoņu. Kam Jūs to rakstāt?

Tiem, kam nometnēs ir iznīcināti gandrīz 40 miljoni, kamēr pārējie, vai nu trīcēja no bailēm, gaidot savu kārtu, vai arī rakstīja ziņojumus par saviem tuvajiem, cerībā, ka tādā veidā varēs novilcināt savu galu? Bet pēc tam, kad pagājuši tikai nedaudz vairāk par 50 gadiem, šie paši cilvēki slej pieminekli asiņainajam tirānam Staļinam, kurš ir iznīcinājis daudz vairāk cilvēkus, nekā Hitlers. Un izdod jaunu vēstures mācības grāmatu, kurā melns uz balta ir rakstīts, ka tajā laikā miljoniem nevainīgu cilvēku slepkavības bija vajadzīgas valsts attīstībai!

Savā aicinājumā Jūs apelējiet pie Krievijas iedzīvotājiem, kā pie normāliem cilvēkiem. Taču, vai normāls cilvēks izmatos sava paša mājas iebrauktuvi kā tualeti? Vai normāls cilvēks zīmēs plakātu ar nacistu svastiku, pareizticīgo kruestu un lozungu «Pareizticība vai Nāve?» Vai gleznos svētbildi ar Staļina vai Putina seju?

Vai jūs ziniet, Makeina kungs, ka krievi sauc amerikāņus par «pindosiem»? Katrai tautai krieviem ir kāds apvainojošs vai pazemojošs nosaukums. Piemēram, ukraiņus viņi sauc par «hoholiem», baltkrievus — par «buļbašiem», ebrejus — par «žīdiem», poļus — par «ļahiem» vaj «pagalēm» [oriģinālā - «поленья»], bet visus Tuvo Austrumu un Kaukāza iedzīvotājus bez izņēmuma par «čurkām». Turklāt, tā runā praktiski visi krievi. Kā Jūs domājiet, vai tas ir normāli? Tikai nerunājiet, ka tas viss ir propagandas iedarbības rezultāts. Propaganda darbojas tikai uz tiem, kas atsakās domāt paši ar savām smadzenēm.

Makeina kungs, atļaujiet man uzdot Jums jautājumu. Kā rīkotos Savienoto valstu tauta, ja kāds mēģinātu uzurpēt varu Jūsu valstī līdzīgi tam, kā to Putins izdarīja Krievijā? Man liekas, ka atbilde ir Amerikas Savienoto valstu Konstitūcijā. Es domāju, ka Jūsu tauta ķertos pie ieročiem. Ja es kļūdos, tad izlabojiet mani.

Bet, kā rīkojas Krievijas tauta, konkrēti tās operetes līmeņa opozīcija? Viņi mēģina sarunāt ar noziedzniekiem! Ar to cilvēku mantiniekiem, kas iznīcināja paši savu tautu 1917. gadā! Vajag būt absolūtam nelietim vai pilnīgam idiotam, lai nesaprastu tādu vienkāršu lietu, ka bandīti labprātīgi varu neatdos. Noziedznieki var palikt pie varas tikai tad, ja tauta viņiem absolūti nepretojas.

Ne jau Putins personīgi nogalināja čečeniešus, ne Putins personīgi spridzināja mājas Maskavā un Volgodonskā. Ne jau viņš nogalināja neatkarīgos žurnālistus un lika cietumos opozicionārus. Un protams, ne jau Putins sēdēja tankos laikā, kad Krievija iebruka Gruzijā.

Mūsdienu Krievijā ir politieslodzītie. Cilvēki, kas uzdrošinājās pateikt kaut vienu vārdu pret sistēmu, sēž aiz restēm. Daži pa otrai reizei, kā piemēram, publicists Boriss Stomahins, kurš nepavadīja brīvībā pat gadu un tagad atkal iesēdināts tikai par saviem vārdiem! Krievijā ir saglabājusies PSRS laiku sodošā psihiatrija, tiesību aizstāvi Jevgeņiju Novožilovu cenšas parādīt kā nenormālu. Mihailam Hodorkovskim tiesa piesprieda otro absurdo sodu, bet Sergeju Magņicki vienkārši nogalināja.

Kurš tad dara to visu iepriekš aprakstīto? Vai tiešām Putins personīgi? Nē! To visu dara krievu tauta, uz kuru Jūs vērsaties.

Makeina kungs, Jūs laikam esat dzirdējis teicienu «noslēpumainā krievu dvēsele». Tad lūk, viss krievu dvēseles noslēpums ir tajā apstāklī, ka tā ir verga dvēsele. Krieviem ir paruna: «Mana sēta ir malā». Tas nozīmē vienaldzību pret citu nelaimi, pilnīgu neinteresēšanos pašam par savu likteni. Ar vergiem nevar runāt brīvu cilvēku valodā, viņi vienkārši to nesapratīs. Arī brīvība vergam ir visatļautība un izsprukšana no soda par jebkuru nelietību, un nevis augstākā mērā patstāvīga atbildība. Putins lieliski saprot, ar ko viņam ir darīšana un spēlē pēc viņu noteikumiem. Viņš ir organiska šīs tautas daļa.

Makeina kungs, es zinu, ka saprast to cilvēkam, kas nekad nav dzīvojis PSRS un Krievijā ir grūti. Taču es lūdzu Jūs, pamēģiniet vienkārši noticēt man uz vārda, jo tad Krievijas izturēšanās aina kļūs Jums saprotama kā salikta bilžu mīkla. Kļūs saprotami, no pirmā skata, neloģiskie Krievijas politiķu un konkrēti Putina darbi. Ronalda reigana kungs, kuru es uzskatu par lielāko 20. gadsimta politiķi saprata to un pēc tam viegli varēja pārlaust Ļaunuma Impērijas mugurkaulu.

Katra tauta ir pelnījusi savu valdību.

Es piedzimu un dzīvoju PSRS, bet vēlāk Krievijā līdz 39 gadu vecumam. Sapratis, KAS man ir apkārt, es aizbēgu no turienes kopā ar ģimeni. Par katru savu vārdu es esmu gatavs zvērēt.

Ar patiesu cieņu pret Jums,

Antons Petuškovs, politiskais bēglis Polijā.

http://baltvilks.livejournal.com/155926.html

Par Makeina atbildi Putinam latviski, arī te:

http://www.diena.lv/latvija/viedokli/adijans-makeins-atbild-putinam-14026099