Džo Aberkrombijs. Labāk pasniegt aukstu

Anotācija:

“Atriebība ir ēdiens, ko labāk pasniegt aukstu.” - Pjērs Šoderlo de Laklo

Stīrijā iestājies pavasaris. Un tas nozīmē karu.

Asinis ir lijušas deviņpadsmit gadu. Nežēlīgais erchercogs Orso nikni cīnās ar ķildīgo Astoņu savienību, un šajā karā viņi izpostījuši visu zemi. Kamēr maršē armijas, ripo galvas un deg pilsētas, aizkulisēs baņķieri, priesteri un senāki, tumšāki spēki spēlē nāvējošu spēli, lai noteiktu, kurš kļūs par karali.

Karš ir elle, taču Talinsas čūskai Monzai Murkato, bīstamākajai un slavenākajai no hercoga Orso algotņiem, tas ir sasodīti labs peļņas avots. Izcīnīto uzvaru dēļ viņa ir pārlieku mīlēta tautā, un darba devējam tas nav pa prātam. Nodota, nomesta no kraujas un atstāta nomirt — Murkato atalgojums par kalpošanu ir sakropļots ķermenis un kvēla vēlēšanās atriebties. Septiņiem vīriem ir jāmirst, lai ko tas maksātu.

Starp viņas sabiedrotajiem ir Stīrijas neuzticamākais dzērājs, Stīrijas nodevīgākais indētājs, ar skaitļiem apsēsts slepkava, kā arī ziemeļnieks, kurš vienkārši vēlas kļūt par labāku cilvēku. Monzas ienaidnieku rindās ir lielākā daļa valsts. Turklāt, lai pabeigtu hercoga Orso iesākto, viņai pa pēdām tiek sūtīts bīstamākais cilvēks pasaulē …

Stīrijā iestājies pavasaris. Un tas nozīmē atriebību.

Džo Aberkrombijs (Joe Abercrombie) ir viens no mūsdienu populārākajiem fantāzijas žanra rakstniekiem. Visā pasaulē ir pārdoti pieci miljoni viņa grāmatu eksemplāru. Triloģija "Pirmais likums" ir tulkota vairāk nekā 30 valodās.

http://www.lgramata.lv/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=96241&category_id=183&option=com_virtuemart&Itemid=28&vmcchk=1&Itemid=28

Par viņu jau rakstīts.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/dzo-aberkrombijs-pats-asmens

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/dzo-aberkrombijs-pirms-tie-pakarti

Par jaunāko tulkojumu.

https://www.gramatnicaglobuss.lv/gramatas/dailliteratura/romani/labak-pasniegt-aukstu