Dzīvo miroņu nakts. Krājums

Džonatana Meiberija un Džordža E. Romero redakcijā.

1968. gadā pasaule piedzīvoja pilnīgi jauna veida šausmas: uz kinoekrāniem parādījās slavenā filma “Dzīvo miroņu nakts”. Kopš tā laika zombiji pārliecinoši ir iebrukuši visos populārās kultūras aspektos.

Un tagad godalgotais antoloģijas apkopotājs Džonatans Meiberijs (Jonathan Mayberry) kopā ar žanra “krusttēvu” Džordžu E. Romero un mūsdienu šausmu talantīgāko meistaru plejādi piedāvā jums pilnīgi jaunu stāstu kolekciju, kas notika šī leģendārā zibšņa četrdesmit astoņu stundu laikā. Gatavojieties! Šīs naktis būs ļoti garas ... un ļoti baisas!

https://www.litres.ru/raznoe-4340152/nochi-zhivyh-mertvecov/

Dzīvo miroņu nakts atgriežas tajā naktī, zibsnī, tur, kur tas viss sākās. New York Times bestselleru autors Džonatans Meiberijs sadarbojas ar paša dzīvo miroņu krusttēvu Džordžu A. Romero, lai iepazīstinātu ar pilnīgi jaunu stāstu kolekciju, kas izveidota uz šī leģendārā uzliesmojuma četrdesmit astoņu stundu laikā.

Dzīvu miroņu naktī iekļauti dažu mūsdienu nozīmīgāko rakstnieku stāsti: Brian Keene, Carrie Ryan, Chuck Wendig, Craig E. Engler, David J. Schow, David Wellington, Isaac Marion, Jay Bonansinga, Joe R. Lansdale, John A. Russo, John Skipp, Keith R.A. DeCandido, Max Brallier, Mike Carey, Mira Grant, Neal and Brenda Shusterman, and Ryan Brown. Turklāt, te ir arī oriģinālie Romero un Maberry stāsti!

Ikvienam, kam patīk biedējoši stāsti, ņemiet to vērā!

https://www.amazon.com/Nights-Living-Dead-Jonathan-Maberry/dp/1250112249

Jonathan Maberry

Džonatans Meiberijs (dzimis 1958. gada 18. maijā) ir rakstnieks un rakstīšanas prasmju skolotājs kopš 1978. gada. Viņa agrīnās grāmatas bija vērstas uz džudo, juju-džitsu un miksētām cīņām. Tomēr viņš pameta šo žanru, lai rakstītu grāmatas par okultām tēmām ar paranormālu parādību aprakstu un folkloras pieminēšanu.

Džonatans Maiberijs ir ārštata komiksu grāmatu autors kopš 2009. gada augusta. sadarbojas ar Marvel Corporation.

2010. gada maijā Meiberijs rakstīja scenāriju Havier Grillo-Marxuach televīzijas projektam - “Department Zero”.

Turklāt Meiberijs ir Nacionālās rakstnieku savienības (National Writers Union) spīkers, Šausmu rakstnieku asociācijas (Horror Writers Association) pasniedzējs, Amerikas mistēriju rakstnieku (Mystery Writers of America) biedrs.

Mayberry šobrīd ir The Big Thrill, ikmēneša Starptautiskā trilleru rakstnieku biļetenu redaktors, kā arī Liars Club partneris-dibinātājs, tīklā savienotu speciālistu izdevējdarbības un citu aspektu grupa.

Jonathan Mayberry ir Bram Stoker balvas laureāts un grāmatu Dark World vampīru visuma autors. Pirms romāna “Pacients nulle”, kas Krievijā tika publicēts ar nosaukumu “Virus”, tas bija labi pazīstams tikai amerikāņu un angļu lasītājiem; viņa jaunā sērija par terorismu, bioloģiskajiem ieročiem un zombiju draudiem ir padarījusi viņu slavenu visā pasaulē.

Meiberijs bija filmas “The Wolfman” 2010. gada rimeika scenārists. (* Lomās: Benicio del Toro, Entonijs Hopkinss, Emīlija Blānta un Hugo Vivings.)

2007. gadā viņš bija Bram Stoker balvas nominācijā par balvu "Labākais debijas romāns" - "Ghost Road Blues".

Jonotan Mayberry ir astotais melnās jostas dans pie Shinowara-ryu Jujutsu. 2002. gadā pasaules Sokeship Family Council vadītājs viņu ieveda Starptautiskajā cīņas mākslas slavas zālē, bet 2004. gadā viņš tika iecelts cīņas mākslas slavas zālē.

https://www.litmir.me/a/?id=55202

Džonatana Meiberija sastādītās antoloģijas un krājumi.

2017

Svešie. Vaboļu medības. Antoloģija (sastādītājs)

Pērtiķu planēta. Aizliegtās zonas vēsture (krājums)

Dzīvo miroņu naktis (krājums, sastādītājs)

2016

The X-files. Slepenie materiāli. Nevienam neuzticies (krājums, sastādītājs)

2012

V-Wars. Vampīru kari (sastādītājs)

https://www.litres.ru/dzhonatan-meyberri/

George Andrew Romero

Džordžs Endrjū Romero (an. - George Andrew Romero; dzimis 1940. gada 4. februārī Ņujorkā – miris 2017. gada 16. jūlijā Toronto) ir amerikāņu kinorežisors, scenārists, redaktors un aktieris.

Džordžs Romero dzimis 1940. gada 4. februārī Ņujorkas pilsētā, studēja Pitsburgas universitātē. Romero sāka filmēt jau bērnībā, sākot no 14 gadu vecuma, izmantojot 8 mm kameru. Pēc absolvēšanas Romero veidoja īsfilmas un reklāmas. Drīz 60. gados Romero kopā ar draugiem izveidoja uzņēmumu Image Ten Productions, pateicoties kuram viņš uzkrāja savu pirmo naudas kapitālu 100 tūkstošu ASV dolāru apmērā. Izmantojot šo naudu, Romero veidoja savu pirmo spēlfilmu “Dzīvo miroņu nakts”, kas mainīja šausmu filmu žanru un noteica zombiju filmu savdabīgo virzienu. Filma tika uzņemta melnbaltā krāsā. Daudzas publikācijas sāka runāt par filmu, jo īpaši, Readers Digest kritizēja daudzas filmas ainas, kas bija piesātinātas ar kanibālismu un citām zombiju dzīves izpausmēm. Tā pat tika organizēta kā sava veida kustība, lai aizliegtu filmu. Ar naudu, kas saņemta no filmas, Romero uzņem drāmu “Like Flies to Honey” (1971). Tajā pašā gadā Romero apprecējās ar Nensiju, ar kuru viņš bija precējies līdz 1978. gadam. 1972. gadā tika izlaista viņa šausmu filma “Izsalkušās sievas” (filma tika atkārtoti izlaista 1982. gadā jaunā izdevumā un ar jaunu nosaukumu “Raganu laiks”). Šīs filmas komplektā Romero satika savu nākamo sievu Cristina Forrest, ar kuru viņš apprecējās 1981. gadā. Trešais Romero režijas darbs bija filma “Atrakciju parks”, kas nekad netika izlaista. 1973. gadā tika izlaista viņa šausmu filma The Crazies, kas stāsta par nelielu pilsētiņu, kas piesārņota ar slepeniem militāriem ieročiem, un tas liek cilvēkiem kļūt trakiem.

1978. gadā tika izlaista filma "Martin", filma stāstīja par maniaku, kurš sevi uzskata par vampīru. Agrīnais režisora ​​darbs (precīzāk pirmās piecas filmas) tika filmēts Pitsburgā un tās apkārtnē. Tajā pašā gadā tika izlaista jauna filma par zombijiem - "Dead of the Dead". Filma guva milzīgus panākumus: iztērējot 1,5 miljonus ASV dolāru, filma piesaistīja aptuveni 40 miljonus. Šī filma lielu daļu panākumu ir parādā Džordža draugam, vizāžistam, aktierim, režisoram un kaskadierim Tomam Savini, kurš filmā “Martin” strādāja pie specefektiem. Arī filmu kritiķi nepalika vienaldzīgi, un Savini par grimu saņēma Saturna balvu. Filmu rādīt ārzemēs palīdzēja Dario Argento. [Arī slavens šausmu filmu režisors – t.p.]

Dawn of the Dead iznākšana atvēra Romero durvis uz liela budžeta filmām. 1981. gadā tika izlaista filma Knights on Wheels, bet 1982. gadā - Šausmu kaleidoskops, kas sastāvēja no trim daļām, kuru pamatā bija Stīvena Kinga darbi. 1984.-1986.gadā Romero iesaistījās seriālā "Tales of the Dark Side" (viņš bija viens no seriāla veidotājiem). 1985. gadā tika izlaista vēl viena filma par zombijiem - “Mirušo diena”, taču filmai nebija liela budžeta, kuras dēļ nācās pārtaisīt visu scenāriju. Tādējādi 1987. gada filmai Šausmu kaleidoskops 2 Romero uzrakstīja tikai scenāriju.

1988. gadā tika izlaista filma "Monkey Killer" - sava veida drāma ar šausmu elementiem. 1990. gadā Romero kopā ar Dario Argento veidoja filmu Divas ļaunās acis. Romero 1993. gadā sāka Stīvena Kinga darba adaptāciju filmas “Tumšā puse” pamatā un neko nefilmēja līdz 2000. gadam. 2000. gadā tika izlaista filma "Bouncer", taču filma nebija veiksmīga. Abas šīs filmas tika izlaistas visā pasaulē, taču neveiksmīgi. Romero bija viens no filmas “Resident Evil” režisora ​​krēsla kandidātiem, taču producentiem nepatika viņa scenārijs un idejas, un režisors Pols Andersons vadīja filmu. Tomēr Zaha Snidera uzņemtais Dawn of the Dead pārtaisījums atdzīvināja filmu kompāniju interesi par Romero, un Romero drīz sāka gatavoties Mirušo zemes filmēšanai.

Warner Brothers piešķīra 15 miljonus ASV dolāru galīgajām zombiju filmām par mirušo zemi (kuras pareizāk būtu sērijas kontekstā tulkot kā “Miroņu zeme”). Filma īsā laikā tika uzņemta Kanādā neapmierinošos apstākļos, taču Džordžs Romero bija laimīgs un ieguva iespēju. Filmēšanu internetā noskatījās tūkstošiem režisora ​​radošuma fanu. Bija paredzēts, ka filma “Mirušo zeme” tiks izlaista uz Halovīni ekrāniem, taču filmas “DOOM'a” filmēšana aizkavējās, un filmu kompānija piešķīra vēl 3 miljonus dolāru, lai paātrinātu filmas rediģēšanas procesu. 2005. gada 24. jūnijā tika izlaista sērijas ceturtā filma. Tā bija triumfāla ģēnija atgriešanās meinstrīmā.

Filmai bija mēreni panākumi, un 2007. gadā tika izlaista vēl viena filma par zombijiem “Mirušo dienasgrāmatas”. Filmu vairs nevar nosaukt par piekto sērijā, Romero sāk jaunu filmu ciklu par zombijiem. Ja “Mirušo zeme” rāda jau loģiski sekojošo post-apokaliptisko pasaules ainu, kurā cilvēki dzīvo pilsētā, kas norobežota ar dzeloņstieplēm un ko apsargā militārpersonas, tad “Mirušo dienasgrāmatas” mūs atgriež atpakaļ stāsta sākumā, kad tikai parādās zombiji.

Daudzi kritiķi ir redzējuši sociālo zemtekstu lielākajā daļā Romero darbu. Viņi redzēja Dzīvo mirušo nakti kā filmu, kas veidota, reaģējot uz vētrainajiem 60. gadiem, Mirušo rītausma kā satīru patērētājsabiedrībā, Mirušo dienu kā zinātnes un militārpersonu konflikta izmeklēšanu un Mirušo zemi kā klašu konflikta pētījumu. 2009. gadā tika izlaista režisora jaunā filma “Surviving the Dead”.

Romero nomira 2017. gada 16. jūlijā Toronto no plaušu vēža.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BE,_%D0%94%D0%B6%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B6