Dzintra Aulmane. Ežuks brauc ar auto

Apraksts

Kādu rītu Ežuks iznāk no savas mājiņas, pasaka “labrīt” kaimiņiem, iesēžas savā auto un dodas ceļā. Visu dienu Ežuks kopā ar draugiem dara labus darbus.

Grāmatā ir daudz ilustrāciju, maz teksta, līdz ar to bērnam ir daudz vietas iztēlei. Kopīga grāmatas lasīšana dos iespēju vecākiem ar bērnu parunāt par draudzību, izpalīdzību, dabas aizsardzību u.c. tēmām.

Nedaudzie rakstītie vārdi var mudināt bērnu “Ežuks brauc ar auto” izlasīt kā savu pirmo grāmatu.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/203142-ezuks_brauc_ar_auto.html

Filmu māksliniece, grafiķe Dzintra Aulmane

Animācijas filmu māksliniece, bērnu grāmatu ilustratore, grafiķe - Dzintra Aulmane. Lai arī ir pagājuši vairāki gadi, kopš pirmoreiz ieraudzījām mākslinieces zīmētos tēlus no animācijas filmām "Zaķīšu pirtiņa", "Sisi Vijoļkāja", "Zelta Sietiņš" u.c. Viņa turpina zīmēt, radīt, skolot bērnus un iedvesmoties no dabas. Stāsta Zane Lāce. P.S. Vienīgais interneta attēls – miglasbilde.

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/talanti-un-pieludzeji/filmu-maksliniece-grafikje-dzintra-aulmane.a15800/

Mazais jēriņš.

Apraksts

Apgāds Zvaigzne ABC ir aizsācis jaunu bērnu grāmatu sēriju. Tajā iekļautas mākslinieku pašu sarakstītas un ilustrētas grāmatas. Katru grāmatu mākslinieks vispirms ir ieraudzījis vizuāli un tikai tad pierakstījis klāt tekstu.
Grāmatas ir ļoti atšķirīgas, un katrā no tām realizēts kāds aizraujošs stāsts. Tās ir gudras, labestīgas, varbūt reizēm šķietami nepareizas grāmatas, un tās lasīt būs interesanti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Turklāt grāmatu daudzveidīgā tematika vecākiem dod iespēju sarunai ar bērnu – par ģimeni, draudzību, drosmi, prieku, atjautību un tieksmi uz pilnveidošanos.

Mazajam Jēriņam ir laba dzīve kopā ar vecākiem, radu saimi un draugiem. Bet reiz Jēriņš kļūst pārgalvīgs un dodas ceļā...
Par Jēriņa piedzīvojumiem un to, kā viņu izglābj Labais Gans, lasi grāmatā.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/134624-mazais_jerins.html