Džims Bačers. Drezdena faili

Džims Bačers (ang. Jim Butcher, dzimis 1971. gada 26. oktobrī, Independensā, Misūri štatā, ASV) ir amerikāņu rakstnieks, bestselleru autors, kas darbojas šausmu, trillera, zinātniskās fantastikas un mistikas žanros. Viņš ir vislabāk pazīstams ar savu mūsdienu fantāzijas grāmatu sēriju „Drezdena faili”. viņš ir arī „Codex Alera” grāmatu sērijas autors. Bačers ir jaunākais dēls ģimenē, viņam ir arī divas vecākās māsas. Pašlaik viņš dzīvo Indepebdensā kopā ar sievu Šenonu K. Bačeri (romantisku romānu autore) un dēlu Džeimsu Džozefu.

Dzimis 1971. gada 26. oktobrī Independensā, Misūri štatā. Beidzis Oklahomas Universitāti ar bakalaura grādu angļu literatūrā. Viņam jau no agras bērnības patika lasīt: bērnībā viņš smagi saslima, un māsas viņu iepazīstināja ar romāniem “Gredzenu pavēlnieks” un “Hana Solo piedzīvojumi” no sērijas “Zvaigžņu kari”, pēc kuriem Bačers sāka interesēties par zinātnisko fantastiku. .

Sērijas galvenie romāni. Latviski autors, cik zinu, nav izdots, tāpēc sērijas krieviskos nosaukumus netulkoju, tie reizēm neatbilst oriģinālajiem.

Гроза из преисподней (Storm Front) (2000)

Луна светит безумцам ('Fool Moon) (2000)

Могила в подарок (Grave Peril) (2001)

Летний рыцарь (Summer Knight) (2002)

Лики смерти (Death Masks) (2003)

Обряд на крови (Blood Rites) (2004)

Барабаны зомби (Dead Beat) (2005)

Доказательства вины (Proven Guilty) (2006)

Белая ночь (White Night) (2007)

Маленькое одолжение (Small Favor )(2008)

Продажная шкура (Turn Coat) (2009)

Перемены (Changes) (2010)

История призрака (Ghost Story) (роман, 2011)

Холодные деньки (Cold Days) (роман, 2012)

Грязная игра (Skin Game) (роман, 2014)

Мирные переговоры (Peace Talks) (роман, 2020)

Поле битвы (Battle Ground) (роман, 2020)

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B5%D1%80,_%D0%94%D0%B6%D0%B8%D0%BC

Džims Bačers (Jim Butcher) — amerikāņu rakstnieks, kas strādā šausmu, trillera, zinātniskās fantastikas un mistikas žanros.

Dzimis 1971. gada 26. oktobrī Independensā, Misūri štatā. Pēc skolas beigšanas viņš iestājās Oklahomas Universitātē, kur sāka mācīties par inženieri, bet beigu beigās, mainījis vairākas specializācijas, absolvēja bakalaura grādu angļu literatūrā. Pirmajā kursā Bačers saustījjās ar savu skolas draudzeni Šenonu (viņiem tagad ir dēls, kuru sauca Džeimss Džozefs). Nepieciešamība apgādāt sevi un ģimeni studiju laikā piespieda Bačeru mainīt vairākus darbus – no jogurta pārdevēja uz pārdevēju, kas pārdod putekļsūcējus.

Interesi par zinātnisko fantastiku Džimam Butčeram iedvesa vecākās māsas (viņam ir divas), kuras skolēnam uzdāvināja Tolkina triloģiju “Gredzenu pavēlnieks” un krājumu “Hana Solo piedzīvojumi” no sērijas “Zvaigžņu kari”.

"Es atceros, cik neapmierināts es biju, ka nevarēju atrast "ideālo stāstu" — jūs zināt, par ko es runāju," saka Bačers. “Šāds stāsts ir absolūts patiess, liek smieties un raudāt, un, kad visas lapas izlasītas, dvēselē atstāj gandarījuma sajūtu. Protams, es saprotu, ka katram no mums ir savs "ideālais stāsts", taču mēģinājums atrast savu lika man uzrakstīt savu pirmo romānu, kad man bija deviņpadsmit. Viņš nebija ideāls. Patiesībā viņš bija briesmīgs. Bet es nepadevos, iestājos rakstīšanas kursā universitātē un mēģināju savu otro romānu pārvērst par “ideālu stāstu”. Atkal neizdevās. Patiesībā viņam bija vēl sliktāk. Tad bija trešā. Ceturtais vismaz izrādījās nedaudz labāks, bet tomēr ne pietiekami labs, daudz sliktāks par "ideālo stāstu". Piektajā romānā es savācu, manuprāt, visu, ko skolotājs man kādreiz iemācīja. Grāmata saucās "Drezdena hronikas, pirmā grāmata: pusautomaģija" («The Dresden Chronicles, Book One: Semiautomagic.»). Pēc vairākām pārskatīšanām tas kļuva par "The Dresden Files, Book One: Storm Front"... Un, lai uzzinātu, es joprojām neesmu uzrakstījis savu "ideālo stāstu". Bet varbūt tas būs nākamais romāns. Vai tas, kas aiz viņa, vai tas, kas aiz viņa, vai...”

Džima Bačera pirmais romāns atklāja sēriju par maģiskā detektīva Harija Drezdena piedzīvojumiem, kurš pēta visdažādākās maģiskas nepatikšanas alternatīvās Čikāgas pasaulē (jāpiebilst, ka pilsēta izrādījās alternatīva ne tikai tāpēc, ka visdažādākie pārdabiskie notikumi notiek tajā, bet arī tāpēc, ka rakstnieks tur nekad nebija bijis un paļāvās tikai uz pētījumiem bibliotēkā un draugu stāstiem). Pats seriāla koncepts, pēc Bačera teiktā, radās, sajaucot agrīnās Laurelas Hamiltones grāmatas par Anitu Bleiku un filmu “Cast A Deadly Spell”, kaut kas tika iegūts no televīzijas seriāla “Bafija, vampīru slepkava”, Džona R.R. Tolkina darbiem un slaveniem detektīvu rakstniekiem Hametu un Čendleru. Tomēr Džims Bačers uzskaita šīs trīs no savām iecienītākajām grāmatām, piemēram, Loisas Budžoldas “Reflection Dance”, Dean Kuntz's “Watchers” un Dženetas Evanovičas “Stefānijas Plumas” sērija.

Romāna izdošana izrādījās ļoti grūts uzdevums (ziņkārīgie var uzzināt sīkāku informāciju rakstnieka oficiālajā vietnē), un līdz brīdim, kad tas iznāca, Bačers jau bija pabeidzis divus turpinājumus. Kopumā sērijā viņš uzrakstīja deviņus romānus, kas guva ievērojamus panākumus, galvenokārt Laurelas Hamiltones un Glena Kuka (šeit mēs domājam sēriju par privātdetektīva Gareta piedzīvojumiem) cienītāju vidū.

"Harijs patoloģiski nespēj ignorēt cilvēkus, kas nonākuši grūtībās, un šķiet, ka viņš ir dzimis, lai pieskatītu sliktas lietas. Trešās grāmatas beigās viņš jau ir iegājis bīstamos ūdeņos, un es nesaprotu, kā viņš var izlocīties no tā, ka ik pa laikam neiegrimst tajos arvien dziļāk. Mani pašreizējie plāni ir tuvināt Hariju pārdabiskajai pasaulei, kā arī sazināties ar viņa vecāku pagātni un viņu nāves noslēpumainajiem apstākļiem, kas viņam nodrošinās miljonu jaunu ienaidnieku un dažus jaunus sabiedrotos," stāsta rakstnieks. . “Ja es varētu darīt tieši to, ko vēlos, es uzrakstītu apmēram divdesmit grāmatas, kas līdzīgas jau izdotajām, un tad pabeigtu sēriju ar lielu triloģiju... Un maz ticamā gadījumā, ja kāds man piedāvātu daudz naudas par turpinājumu, Man ir idejas paralēlai sērijai, kas norisinās tajā pašā pasaulē.

Nu, lai pārāk neaizķertos vienā sērijā, Bačers nolēma izmēģināt spēkus tradicionālajā fantāzijā. 2004. gadā tika izdots viņa jaunais romāns "Furies of Calderon", kas atklāj “Codex Alera” ciklu.

Džims Bačers sevi dēvē par tādu cīņas mākslu kā Ryukyu Kempo, Tae Kwan Do, Gojo Shorei Ryu un Kung Fu entuziastu – viņš tās studē vairāk nekā 15 gadus. Turklāt Bačers ir izcils jātnieks, viņam patīk paukošanās, dziedāšana un "sliktās zinātniskās fantastikas filmas". Tagad rakstnieks dzīvo Misūri štatā ar sievu, dēlu un sargsuni.

https://fantlab.ru/autor957

Drezdena faili

Harijs Drezdens - kas viņš ir? "Jauns burvis, savās acīs uzpūtīgs, bāž degunu citu cilvēku darījumos un staigā uz naža asmens?" Kādreiz viņam jau bija uzvilkta Damokla zobena burvestība. Jautājums ir, kad viņš paklups. Galu galā daži viņa “kolēģi veikalā” dara visu, lai tas notiktu, un uzmanīgi viņu vēro.

Cikla darbība norisinās mūsdienu pilsētā Čikāgā, kur redzēsim tās aizmuguri. Pareizāk sakot, iekšpuse uz āru, burvju un pasaku tautu pasaule, briesmoņi un nedzīvie, kuriem vajadzētu dzīvot tikai pasakās. Bet šeit ir jautājums: vai esat gatavs ticēt šai pasakai, reiz paskatījies tālāk par mums pazīstamo šķautni?

https://fantlab.ru/work40679

Mājaslapa.

https://www.jim-butcher.com/