Džeimss Rollinss. Čaikovskis – tikai, ne komponists.

Džeimss Rollinss ir viens no amerikāņu rakstnieka Džima Čaikovska (dzimis 1961. gada 20. augustā) pseidonīmiem, ar kuru viņš izdod romānus piedzīvojumu trillera veidā. Otrs rakstnieka pseidonīms ir Džeimss Klemenss –  to viņš lieto, kad rakstā grāmatas fantāzijas stilā.

Džims piedzima Čikāgā (ASV) daudzbērnu ģimenē, viņam ir 3 brāļi un 3 māsas. 1985. gadā, pabeidzis Misūrī universitāti, viņš iegūst doktora grādu veterinārajā medicīnā. Pārcēlies uz Kaliforniju, viņš tur atver pats savu veterināro kliniku, ko vada 10 gadus.

Rakstīt Džims sāk vēl 1995. gadā. Savu pirmo romānu “Ala” viņš uzraksta, vēl strādājot veterinārajā klinikā. Džims ilgi meklē izdevniecību, kas būtu ar mieru romānu publicēt, un atrod to tikai 1996. gadā, taču romāns iznāk tikai pēc 3 gadiem. Pa to laiku Džims nolemj pārslēgties uz fantāziju un 1998. gadā iznāk viņa pirmais darbs no cikla “Nolādētie un padzītie” - “Raganas uguns” ar pseidonīmu Džeimss Klemenss. Nespēdams apvienot klīnikas vadīšanu un rakstnieka darbu, Džims pārdod biznesu un sāk rakstīt jaunus romānus.

 

 

Džims aizraujas ar daivingu un speleoloģiju, tas palīdz rakstīt viņa darbus, jo vairums to darbības notiek zem ūdens vai zem zemes.

Tā kā viņa trilleri ir uz robežas ar fantastiku, tad 2007. gadā Džeimsu nolīgst, lai viņš uzraksta filmas “Indiana Džonss un Kristāla galvaskausa karaļvalsts” grāmatas versiju.

Kā piemērs var kalpot viņa pirmā romāna-trillera anotācija.

“Ala”(Subterranean, 1999.).
Dziļi zem ledus bruņām iekaltās Antarktīdas virsmas atklāts milzīgs lpazemes labirints. Vienā no alām atrod senas apmetnes atliekas, kas liekas bijusi apdzīvota jau pirms 5 miljoniem gadu, tas ir pirms pašu senāko cilvēka senču rašanās. Kas gan te ir dzīvojis tik senos laikos? Zinātnieku-antropologu komandai ir jādodas uz Zemes centru, lai atminētu šo mīklu un pie viena jānoskaidro pazemes ciematā atrastās statuetes izcelšanās. Tā ir izgriezta no vesela dimanta. Taču tumšie tuneļi, alas un pazemes upes slēpj ne tikai šo noslēpumu. Zinātnieki visai drīz konstatē, ka viņi noslēpumainajā labirintā nav vieni.

Te, viens no jaunākajiem autora romāniem.

“Ēdenes altāris” (Altar of Eden, 2009.)

Pēc briesmīgās viesuļvētras “Katrīna” robežsargi Misisipi deltā atrod strandējušu trauleri. Taču uz kuģa nav neviena apkalpes locekļa... Toties tilpnē robežsargi atrod ļoti neparastu kravu – veselu neparastu zvēru dārzu būros – papagaili bez spalvām, kas prot izskaitļot skaitli “pī”, zobenzobu jaguāra mazuli, pitonu ar rudimentārām kājiņām un daudzus citus mūsdienām neiedomājamus dzīvniekus, kas it kā ieradušies mūsdienās no aizvēstures. Lai saprastu, ko tas viss nozīmē no Jaunorleānas tiek izsaukta zinātniece Lorna Polka, kurai jānoskaidro, kā šādi dzīvnieki te varēja rasties, un tad uz traulera un tuvējā apkārtnē sāk norisināties šausmīgas lietas...

 

Bet te kaut kas no fantāzijas, pirmais cikla “Nolādētie un padzītie” romāns.

“Raganas uguns” (Wit'ch Fire, 1998.).

Noslēpumaina Grāmata, ko radījuši pēdējie Gaismas magi bargajā laikā, kad Alasijas karaliste brūk zem Tumsas spēku uzbrukuma... grāmata, kura iegūst savu spēku tikai stundā, kad parastā meitenē modīsies lielu burvestību spēks... Stunda ir klāt. Un tagad nākošajai Grāmatas Pavēlniecei ir jāsāk ceļš uz pamesto magu pilsētu, kur jāpiepildās senajam pravietojumam. Viņas pavadoņi – vienrocis karavīrs, ko neņem nāve, brīnišķīga driāde, kas zina seno Koku spēku, drosmīgs kalnietis, varens trollis un divi brāļi-vilkači. Bet viņas ienaidniekiem nav skaita un viņu pusē – ne tikai ieroču spēks, bet arī melnā maģija...

2010. gadā rakstnieks sāk jaunu fantāzijas ciklu “Dievu slepkavas hronikas”.

“Un krita tumsa” (Shadow Fall, 2010.)

Mirillijā valda simts Dievi. Bet te pēkšņi notiek kas nedzirdēts – viena no dievietēm ir nogalināta. Liekas, kas tur – viens dievs vairāk, viens mazāk, taču kaut kas tāds nekad nav noticis. Apsūdzība krīt uz Tilaru de Nohu, bijušo ēnas bruņinieku, vienīgo, kas ir redzējis īsto slepkavu!

Viss jau izklausās pēc īstām lubenēm, taču uzrakstīts patiesi aizraujoši, ja gribas palasīt kaut ko izklaidei. Kaut kas Dena Brauna stilā, bet vienkāršāk.

Saites;

http://www.jamesrollins.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Rollins

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%81_%D0%A0%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81