Džefs Lemīrs. Saldummīlis

Sweet Tooth (Saldummīlis) — komiksu grāmatu sērija, ko izveidojis Džefs Lemirs un izdevis Vertigo, nospiedums no DC Comics. Komiksa darbība galvenokārt notiek laukos postapokaliptiskā vidē, kur daži no radījumiem ir cilvēku un dzīvnieku hibrīdi. Komiksa galvenais varonis ir Gess – puika ar ragiem galvā, viens no hibrīdiem. Komikss ir aprakstīts kā "Mad Max Meets Bambi" ("Trakais Maksis satiek Bembiju").

Sižets.

Out of the Woods/ No meža (1-5)

Gess ir zēns ar brieža ragiem uz galvas. Viņš dzīvo klusu dzīvi meža dzīlēs un daudz uzzina par reliģisko pravietojumu medicīnisko palīdzību. Tēvs viņam aizliedz iziet no meža, sakot, ka tur ir ļoti bīstami, ka visur ir uguns un elle. Lai gan Gess mīl savu reliģisko tēvu, viņš ilgojas atbrīvoties, kad uzzina, ka aiz meža nav uguns un elles. Dažas dienas pēc tēva nāves slimības dēļ Gess satiek dīvainus cilvēkus, kuri ieradušies viņu notvert. Viņus nogalina negaidīti parādījies vīrietis vārdā Džepards un apsola Gesam aizvest viņu uz rezervātu – drošu vietu tiem pašiem hibrīdiem. Noguris no vientulības, Gess dodas ceļā ar Džepardu. Viņi savā ceļā saskaras ar daudzām problēmām. Cilts gandrīz nogalina Džepardu, bet Gess viņu izglābj. Pēc tam, apēdis visu Geparda šokolādi, Gess iegūst savu jauno segvārdu - "Saldzobis jeb Saldummīlis". Viņi arī izglābj vairākas sievietes no prostitūcijas. Galu galā izrādās, ka Džepards melojis Gesam. Viņš viņu ved nevis uz dabas rezervātu, bet uz zinātnisku laboratoriju. Apmainījis Gesu pret sievas kauliem, Džepards aiziet un izpilda pēdējo mīļotās vēlēšanos - tikt apglabātai savā mājā.

In Captivity/ Gūstā (6-11)

Gess, neskatoties uz zinātniskās laboratorijas šausmām, ir draugos ar atlikušajiem bērnu hibrīdiem. Džepards atceras sievas nāvi un sāk justies vainas apziņas pārņemts. Viņš nolemj atgriezties un glābt Gesu. Pa ceļam viņš paņem līdzi divas sievietes, kuras bija izglābis agrāk, un simts hibrīdo okultistu no cilts. Pateicoties draudzīgajam apsargam, kurš Džepardu izglāba agrāk, kamēr viņš tika turēts gūstā, bērni aizbēg. Pa ceļam Gesam jānogalina aligatora hibrīda mazulis, kurš ir kļuvis mežonīgs un uzbrucis Gesa draugiem. Drīz vien Gess un citi hibrīdi tiek noķerti un atvesti atpakaļ, taču šajā laikā Džepards un viņa armija jau uzbrūk laboratorijai.

Animal Armies/ Dzīvnieku armija (12-17)

Cīņa un draudzīgā apsarga iejaukšanās atkal ļauj Džepardam, sievietēm, hibrīdiem un zinātniekam aizbēgt no laboratorijas. Bēgšanas laikā vienu no bērnu hibrīdiem sagrābj un apgrauž hibrīdu okultistu līdera suņi. Drīz vien izrādās, ka tas ir Džeparda dēls. Neskatoties uz emocionālo satricinājumu, grupa nolemj doties uz Aļasku, lai aizsargātu hibrīdbērnus. Pētniecības stacijas priekšnieks nogalina cilts vadoni un aizved uz slimnīcu vēl dzīvo Džeparda dēlu.

Endangered Species/ Apdraudētās sugas (18-25) un tālākie izdevumi:

Unnatural Habitats        Wild Game         The Return

https://ru.wikipedia.org/wiki/Sweet_Tooth

Autors.

Džefs Lemīrs (angļu Jeff Lemire; dzimis 1976. gada 21. martā Eseksā, Ontārio štatā, Kanādā) ir komiksu rakstnieks, kurš vislabāk pazīstams ar sekojošiem darbiem: Eseksas grāfiste. Triloģija, The Nobody, Sweet Tooth, Black Hammer, kā arī darbs pie seriāla: Animal Man, Green Arrow, Hawkeye, Extraordinary X-Men, Moon Knight, Old Man Logan, Bloodshot, Descender un Plutona.

Džefs Lemire dzimis un audzis nelielā lauksaimniecības pilsētiņā Eseksā netālu no Sentklēras ezera, Ontario. Lemīrs iestājās kinoskolā, bet nolēma nodarboties ar komiksiem, kad saprata, ka filmas veidošanas process nav īpaši piemērots viņa vientulībai pakļautajai personībai.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80,_%D0%94%D0%B6%D0%B5%D1%84%D1%84