Džefs Kinnijs. Ļoti draudzīgs piedzīvojums

Īsta drauga dienasgrāmata. Roulija Džefersona grāmata, 1

Diary of an Awesome friendly Kid: Rowley Jefferson’s Journal

Uzmanību! Uzmanību! Jauns papildinājums Džefa Kinnija radīto dienasgrāmatu klāstā! Lūdzu iepazīstieties ar jaunu autoru – Rouliju Džefersonu!

Roulija labākais draugs Gregs Heflijs ir dokumentējis savus pamatskolas gadus jau daudzās dienasgrāmatās. Un nu beidzot ir pienācis laiks lasītājiem kaut ko uzzināt arī no Roulija. “Īsta drauga dienasgrāmatā” Roulijs raksta par piedzīvoto kopā ar Gregu un ir ar mieru uzņemties drauga pastāvīgā biogrāfa pienākumus. (Galu galā, kādu dienu Gregs kļūs bagāts un slavens un ikviens alks uzzināt viņa dzīvesstāstu.) Tomēr šī loma Roulijam nav gluži piemērota, viņa rakstītā Grega “biogrāfija” ir īsts juceklis.

“Roulija Džefersona grāmata” piedāvā lasītājam jaunu ieskatu Grega pasaulē – īstens fans to nedrīkst palaist garām!

No angļu valodas tulkojusi Daina Ozoliņa.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/182936-ista_drauga_dienasgramata_roulija_dzefersona_gramata_1.html

Roulija Džefersona ļoti draudzīgais piedzīvojums, 2

Rowley Jefferson’s Awesome Friendly Adventure

PIEDZĪVOJUMI TEVI GAIDA!

Roulijs Džefersons neapstājas pie dienasgrāmatas rakstīšanas. Viņa bagātā fantāzija ir radījusi episka mēroga piedzīvojumu stāstu. Pievienojies Rolandam un viņa labākajam draugam Gargam Barbaram, kuri dodas garā un bīstamā ceļojumā uz Ledus cietoksni, lai no Baltā burvja gūsta izglābtu Rolanda mammu. Vai mūsu varoņiem tas būs pa spēkam?

No angļu valodas tulkojusi Daina Ozoliņa.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/197613-roulija_dzefersona_loti_draudzigais_piedzivojums_2.html

Rīgā ieradies «Grega dienasgrāmatu» autors Džefs Kinnijs. Samērā veca ziņa, protams

Šodien Rīgā no Amsterdamas ieradies bērnu grāmatu sērijas «Grega dienasgrāmata» autors Džefs Kinnijs. Kinniju un viņa komandu lidostā sagaidīja gan rakstnieka fani, gan masu mediju pārstāvji, jo turpat lidostā norisinājās preses konference. Populārās bērnu grāmatu sērijas «Grega dienasgrāmata» autors nupat laidis klajā desmito un pēdējo «Grega dienasgrāmatu» - grāmatu «Vecā skola».

Ņemot vērā, ka rakstnieks nolēmis ar desmito grāmatu pabeigt sēriju par Grega piedzīvojumiem, viņš dodas pasaules tūrē, apmeklējot 15 pilsētas piecos kontinentos. Kinnijs iecerējis apmeklēt Londonu, Ņujorku, Bostonu, Tokiju, Pekinu, Sidneju, Madridi, Lisabonu, Frankfurti, Atēnas, Stambulu, Bukaresti, Amsterdamu, Riodežaneiro un Rīgu. Kinnijam sekos filmētāju komanda no ASV, kas iemūžinās šo pasaules tūri. Turpmāk filma tiks rādīta viņa rīkotajos pasākumos, kā arī tiks ievietota tīmekļa vietnē «Youtube».

Ar Latvijas faniem Kinnijs tiksies arī 9. decembrī, kad Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies «Grega festivāls».

Kinnija «Grega dienasgrāmata» patlaban pasaulē izdota vairāk nekā 164 miljonos eksemplāru un tulkota vairāk nekā 60 valodās, padarot viņu par pasaulē slavenāko mūsdienu bērnu rakstnieku.

Kopš pirmās pārdošanas dienas 2011. gadā arī Latvijā «Grega dienasgrāmata» un tās turpinājumi atrodami pārdotāko grāmatu topa desmitniekā.

Kinnijs ir interneta spēļu veidotājs un karikatūrists, bet viņa grāmatu sērija «Grega dienasgrāmata» kopš pirmās grāmatas iznākšanas 2007.gadā kļuvusi par «New York Times» bestselleru.

https://www.tvnet.lv/5114752/riga-ieradies-grega-dienasgramatu-autors-dzefs-kinnijs

Klajā nāk 11. «Grega dienasgrāmata»!

Tieši šodien visā pasaulē un arī Latvijā savu ceļu pie lasītājiem sāk nu jau pēc kārtas 11. «Grega dienasgrāmata».

Nebūs pārspīlēts, ja teiksim – amerikāņu rakstnieks Džefs Kinnijs ar pirmo grāmatu no sērijas «Grega dienasgrāmata» 2007. gadā aizsāka jaunu ēru visas pasaules bērnu un pusaudžu literatūrā. Apgalvojumi, ka mūsdienu bērni vairs grāmatas nemīl un nelasa, izrādījās nieki – grāmatas par Grega Heflija piedzīvojumiem ar aizrautību lasa un ar nepacietību gaida visā pasaulē, turklāt lasītāju vidū ir gan dažāda vecuma zēni un meitenes, gan (nereti) viņu vecāki, kuri no saviem bērniem šīs grāmatas klusībā «aizņemas»… Grega uzvaras gājiens visā pasaulē ir iedvesmojis daudzu līdzīgu sēriju tapšanu – «Nikijas dienasgrāmata», «Toms Geitss» un citas – tomēr Grega popularitātes fenomens paliek nepārspēts.

Pirms nepilna gada – 2015. gada decembra sākumā – vienlaikus ar 10. Grega dienasgrāmatas iznākšanu Latvijā viesojās arī pats Džefs Kinnijs, un grāmatas atvēršanas pasākums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcināja gandrīz tūkstoti bērnu no visiem Latvijas novadiem. Šā pasākuma laikā izskanēja arī ziņa, ka desmitā ir šīs sērijas pēdējā grāmata; to dzirdot, īstenie Grega draugi ne pa jokam noskuma. Par laimi, tas izrādījās vien pārpratums, un no šā gada 1. novembra pie lasītājiem visā pasaulē un arī Latvijā steidz jau 11. Grega dienasgrāmata – «Uz naža asmens».

Grega Heflija dzīve kļūst arvien saspringtāka. Viņa mamma domā, ka videospēles pārvērš smadzenes biezputrā, tāpēc vēlas, lai dēls beidzot noliktu pulti un attīstītu savu «radošo pusi». It kā ar to vēl nepietiktu, tuvojas Helovīna vakars, un Gregam no visām pusēm uzglūn raizes.
Kad Gregs atrod paciņu želejas tārpu, viņam rodas ideja. Varbūt mamma liks viņu mierā, ja viņš uzņems filmu un... kļūs bagāts un slavens? Bet varbūt šā plāna īstenošana tikai dubultos Grega nepatikšanas?

Džefs Kinnijs ir ne tikai iemīļots rakstnieks, bet arī interneta spēļu veidotājs, karikatūrists, producents un grāmatnīcas un kafejnīcas īpašnieks. Laikrakstā Times viņš nosaukts par vienu no 100 ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē. Grega dienasgrāmatas izdotas vairāk nekā 60 valstīs un tulkotas 35 valodās. Pēc iemīļotajām grāmatām uzņemtas trīs filmas un ir izziņota arī ceturtā. Wimpy Kid ir sava oficiāla mājas lapa un fanu klubs (www.wimpykid.com).

https://www.tvnet.lv/4623106/klaja-nak-11-grega-dienasgramata

Džefs Kinijs

Džefs Kinijs (angļu: Jeff Kinney; dzimis 1971. gada 19. februārī Fortvašingtonā) ir amerikāņu rakstnieks un karikatūrists. Kinijs visplašāk pazīstams ar savu bērnu romānu "Grega dienasgrāmata" un tam sekojošo grāmatu sēriju. Tāpat Kinijs ir izveidojis bērnu interneta mājaslapu Poptropica.

2009. gadā žurnāls "TIME" nosauca Kiniju par vienu no 100 ietekmīgākajiem pasaules cilvēkiem.

https://lv.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEefs_Kinijs

Plašāk.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jeff_Kinney