Džaspers Fforde. Pēdējā pūķu medniece

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

Džaspers Fforde (Jasper Fforde) ir dzimis 1961. gada 11. janvārī Londonā (Anglijā), Džona Stendiša Ffordes ģimenē. Viņa tēvs ir 24. Anglijas Bankas galvenais mantzinis un viņa paraksts grezno visas angļu asignācijas.

Pirms iesaistīšanās rakstniecības pasaulē Džaspers trīspadsmit gadus strādāja kā specefektu speciālists dažādās kinokompānijās (ņēma dalību tādās filmās, kā: "Zorro maska", "Zelta acs" un "Lamatas" [«Entrapment», 1999]).

Viņš publicēja romānu virkni, kur galvenā varone bija meitene vārdā Ceturtdiena Betnetā (Thursday Next): 2001. gadā iznāk autora debijas romāns «Dženas lieta, jeb Nežēlīgā Eira» («The Eyre Affair») (kurš jau pirmajā publicēšanas nedēļā iegāja «New York Times Bestseller List»), pŗv tam sekoja «Skrien, Ceturtdiena, skrien, jeb Cietais iesējums» («Lost in a Good Book», 2002), «Bojāgājušo sižetu krātuve jeb Generātu maršs» («The Well of Lost Plots», 2003) un «Kaut kas nav labi mūsu karalistē jeb Minotaura gambīts» («Something Rotten», 2004). Romāns «Izēstās olas noslēpums jeb Oliņboliņa nāve» («The Big Over Easy»), kur darbība notiek tajā pašā visumā, kur grāmatās par Betneto, ir pirmā, Džaspera sarakstītā romāna pārstrāde, kurš tā arī neatrada savu izdevēju (romāns bija pazīstams ar nosaukumu «Nursery Crime», no turienes arī sērijas nosaukums).

Ffordes grāmatas ir pilnas ar literārām alūzijām, vārdu spēlēm, aizraujošu sižetu un pilnīgu neiespējamību noteikt darba žanru, tās iespēdz sevī metafikcijas, parodijas un fantāzijas elementus. Džaspers ir pazīstams arī ar saviem mēģinājumiem iesaistīt lasītāju savas «Thursday Next»pasaules attīstībā ar foruma palīdzību savā mājaslapā ThursdayNext.com, kur jau ir izveidojusies neliela entuziastu kopa.

Tagad Džaspers Fforde dzīvo Velsā, veltot savu laiku grāmatu rakstīšanai un aviācijai.

https://fantlab.ru/autor783

"Pēdējā pūķu medniece". A Last Dragonslayer

Vecos, labos laikos maģija bija nepieciešama - tā varēja saglabāt karalisti un iztīrīt aizsērējušu kanalizāciju. Taču tagad maģija ir zudusi: kanalizācijas filtrs ir lētāks par buršanos, bet brīnumpaklājus izmanto picas piegādēm. Piecpadsmit gadu vecā atradene Dženifera Streindža strādā Kazamā, burvju iznomāšanas aģentūrā, taču dienās, kad maģija pagaist, arvien grūtāk palikt virs ūdens. bet tad sākas vīzijas, kas pareģo pasaules pēdējā pūķa nāvi no nezināmas Pūķu slepkavas rokas. Ja vīzijas izrādīsies patiesība, tad Kazamai un Dženiferam viss mainīsies. Kaut kas tuvojas, kaut kas pazīstams, kā... Lielā maģija.

https://fantlab.ru/work229285

"Kvarkozvēra dziesma". The Song of the Quarkbeast

Daudzus gadus Neapvienotajā karalistē maģija ir bijusi neapskaužamā stāvoklī, taču tagad tā atkal piedzīvo uzplaukumu. Karalis Snods IV lieliski to saprot un perina plānu to iznīcināt.

Sešpadsmit gadus vecajam Kazamas Maģisko mākslu menedžerei Dženiferai Strendžai un viņas nevadāmajai magu komandai pret karali un viņa pakalpiņiem ir maz cerību, taču viņi negrasās padoties bez cīņas!

Aizraujošs un ļoti asprātīgs, satīrisks stāsts par Kvarkozvēru, troļļiem un maģisko siļķi!

https://fantlab.ru/work270073

"Zoltara acs". The Eye of Zoltar

Piedzīvojumi neapvienotajās karalistēs turpinās. Tuvojas kārtējais Troļļu karš. Miglaini pareģojumi vēsta riskantu ceļojumu, kur varēs izprast īsto draudzības vērtību.

Lai glābtu pūķus no kārtējiem burvja Šandara plāniem, Dženiferas Strendžas ceļš ved uz Kembrijas impēriju, lai meklētu leģendāro Zoltara aci. Viņu gaida jauni draugi, veci ienaidnieki, neatrisināmas mīklas, leviatāni, pirāti, bīstamu radījumu pūļi, burvestība un viena kaitīga princese, kurai, lai kļūtu gudrākais, vajadzēs burtiski ielīst svešā ādā.

https://fantlab.ru/work530485

Humans V Trolls.

Agrīnos anonsos grāmata figurēja ar nosaukumu «Strange and the Wizard». Noslēdz ciklu.  Iznāks 2020. gadā. Mājaslapā ir ziņa, ka grāmata vēl nav uzrakstīta un it kā trešā ir pēdējā...

https://fantlab.ru/work604867