«Draugiem.lv» svarīgs paziņojums saistībā ar «Jauno vilni»

Trešdiena, 2014. gada 23. jūlijs

BtOI-GeIEAAiaft.jpg largeKopš mana vakardienas paziņojuma par Jaunā viļņa izslēgšanu no draugiem.lv top saitēm, esmu saņēmis gan uzslavas, gan draudus, gan arī jautājumus. Pacentīšos izskaidrot savu pozīciju. Uzreiz pateikšu, ka šis lēmums bija mana iniciatīva, ko akceptēja arī citi kolēģi.

Vienmēr esmu uzskatījis un uzskatu joprojām, ka Latvijā ne vien jārīko Jaunais vilnis, bet gan daudz efektīvāk jāizmanto situācija, kad valstī vairākas dienas uzturas ievērojama daļa pasaules naudas maka. Var apsaukāties uz šo pasākumu par tā muzikālo kvalitāti, gaumi u.t.t., bet var vienkārši to neskatīties un dzīvot mierā. Galu galā arī mūsu «estrāde» nežilbina ar super augstvērtīgu muzikālo un estētisko materiālu. Krieviem patīk un daudziem latviešiem arī. Fakts. Vakar uzzināju, ka Pasaules koru olimpiādes laikā Latvijā uzturējās ietekmīgi Āzijas investori, bet neviens no LV valdības vai investīciju aģentūras pat pirkstu nepakustināja, lai no tā valsts uzņēmējiem atlēktu kāds labums, bet vajadzēja, tāpat kā to bija jādara Jaunā viļņa laikā.

 

 

Šis ievads bija tāpēc, lai uzreiz izkliedētu aizdomas, ka esmu viens no ikgadējiem vilni aizklapēt pieprasītājiem. Nē, esmu par bagātu cilvēku viesošanos Latvijā.

Šis gads ir īpašs. Ja līdz šim fašisma atdzimšana valstī, kas uzvarēja fašismu, bija viņu iekšējā darīšana, šobrīd tā ir sākusi karu. Iebrukums Ukrainā, daļēja tās okupācija un teroristu atbalstīšana šīs valsts teritorijā nozīmē, ka miers Eiropā ir beidzies. Vladimiram Krievijā, tāpat kā Ādolfam Vācijā un Josifam PSRS ir teju 100% sabiedrības atbalsts, ko nodrošina jaudīga propagandas mašīna, kas sevī ietver visu neatkarīgo mediju likvidāciju, totālu smadzeņu skalošanu un mutīgu oponentu tādu vai citādu aizvēršanu. Viena no obligātajām komponentēm, kas nodrošina vadoņa gaišo tēlu, ir vērienīgas izpriecas. Visiem diktatoriem ir nepieciešama «uzticīga kultūra». Ļaudis, kas dzied pareizās dziesmas, uzņem pareizās filmas un sacer pareizos dzejoļus vai humoreskas. Kultūras ešelons ir tikpat jaudīgs ierocis kā mediju meli par vadoņa dižajiem darbiem.

Šobrīd Jūrmalā, Eiropas Savienības pilsētā ir sapulcējies kremļa kultūras zieds un daudzi tā finansiālie atbalstītāji. Manuprāt, šogad tam šeit nevajadzēja notikt. Kaut vai tāpēc, ka mēs nevaram ar kaut kādām ekonomiskajām vai militārām sankcijām ietekmēt situāciju Ukrainā, Krievijā un pasaulē. Mēs esam pārāk maza valsts, bet maza nenozīmē sīka, ja vien uz to nenorāda pieņemtie vai nepieņemtie lēmumi. Manuprāt, šogad šai ballītei bija jāpasaka nē. Piedodiet, bet nav īstais brīdis, kad jums pie mums rīkot izpriecas. Jūsu slavinātā vadoņa uzdevumā šobrīd notiek slepkavības valstī, kuras iedzīvotāji ir gatavi cīnīties par tiesībām dzīvot Eiropas vērtību sistēmā. To vērtību, kuras pati Eiropa šobrīd nav gatava aizstāvēt.

Mūsu lēmums par Jaunā viļņa ignorēšanu TOP saitēs, neietekmē informācijas plūsmu, tā ir vienkārša attieksmes demonstrācija. Attieksme ir svarīga, jo īpaši, ja nav citu ieroču. Es uzskatu, ka Latvijas medijiem šogad vajadzētu ignorēt šo pasākumu. Saprotu arī, ka tā ir lieliska labi lasītu viegli pieejamu ziņu ražošanas iespēja. Kā jau atzīmēja kāds ziņu portāls, pats esmu strādājis dzeltenajā presē un zinu kā tas notiek. Tāpēc mēs neizplatījām nekādus skaļus paziņojumus, aicinājumus uz barikādēm u.t.t., bet vienkārši sava portāla sākumlapu attīrām no tā, ko tur nevēlamies redzēt.

Zinu, ka daudzi krievi to uzvēra kā vēršanos pret viņu kultūru. Tāds ne tuvu nav mūsu mērķis. Ceru, ka Jūrmala un citas Latvijas pilsētas piedzīvos daudzus lieliskus krievu kultūras pasākumus. Varbūt kāds Latvijā varētu sarīkot festivālu, kurā Makarevičs un domubiedri varētu izdziedāt sāpi par to, kas notiek viņu zemē? Draugiem.lv to noteikti atbalstītu.

http://apollo.tvnet.lv/zinas/draugiem-lv-svarigs-pazinojums-saistiba-ar-jauno-vilni/659976