Draudzība džeza ritmos. Sakamichi no Apollon

Latvijas televīzijas 1. kanāls ir beidzis atkārtoti rādīt "Robotikas pasauli" un sāk brīvdienu rītos jaunu japāņu anime seriālu. Šoreiz, ne fantastiku, bet parastu stāstu par vidusskolnieku dzīvi. (Spriežot pēc pasenas anotācijas, laikam arī kādreiz jau rādīts, tomēr man bija pagājis garām - t.p.)

Kaoru ir erudīts pianists. Ģimenes problēmu dēļ viņam ir grūtības iegūt jaunus draugus un būt sabiedriskam. Kaoru ir nācies bieži pārcelties, un tieši tādēļ viņš vēlas justies piederīgs un atrast māju sajūtu uz ilgāku laiku. Kaoru iepazīstas ar Sentaro, kurš ir jauns, azartisks un kaislīgs džeza mūziķis.

Lai arī Sentaro nevairās kļūt par izstumto un nereti iekuļas nepatikšanās un konfliktos ar likuma sargiem, viņam piemīt arī taisnīguma sajūta. Kaoru un Sentaro drīz vien kļūst par labiem draugiem. Savukārt allaž dzīvespriecīgā, vitālā Ritsuko ir Sentaro draudzene un brīvo laiku pavada ar Sentaro un Kaouru. Par biežu viņu tikšanās vietu kļūst Ritsuko ģimenei piederošais mūzikas veikala pagrabiņš, kas kalpo arī kā mēģinājumu telpa un vieta, lai trenētos džeza improvizācijā. Drīz vien starp Ritsuko un Kaoru uzplaukst jūtas, kas attīstās tālāk.

https://ltv.lsm.lv/lv/berniem/draudziba-dzeza-ritmos/

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/12531/Sakamichi_no_Apollon

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kids_on_the_Slope

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt2341375/

Viki lapa.

https://sakamichinoapollon.fandom.com/wiki/Kids_on_the_Slope_Wiki

Bērni uz nogāzes. Seriāls krieviski. 2012. gada seriāls, režisori Siničiro Vatanabe, Seiki Sugawara, Kazuto Nakazawa.

http://seasonvar.ru/serial-6617-Deti_na_sklone.html

Sinonīmi: Kids on the Slope, Sakamichi no Aporon, Apollo on the Slope.