Dmitrijs Skirjuks. Žuga

Par rakstnieku.

Dmitrijs Igorevičs Škirjuks (dzimis 1969. gada 10. novembrī, Berezņikos. Permas apgabalā) ir krievu zinātniskās fantastikas rakstnieks. 1986. gadā viņš pabeidza Usoļskas 1. vidusskolu, 1987. gadā - Berezņiku pilsētas 47. arodvidusskolu ar elektriķa specialitāti. Viņš dienēja armijā. Pēc armijas pabeigšanas 1995. gadā viņš absolvēja Permas universitāti ar hidrobioloģijas grādu. Tēvs - Igors Vladimirovičs (1936-1995), žurnālists, reģionālā laikraksta "Krasnoje Znamja" redaktors, otrajā specialitātē - lopkopis. Māte - Lidija Mihailovna Artamonova (dz. 1936. g.), Krievu valodas un literatūras skolotāja. Vecākais brālis Svjatoslavs (dzimis 1962. gadā).

No 1987. līdz 1989. gadam viņš strādāja Padomju Armijā, BMP šofera mehāniķa amatā Čehijas Republikā.

Viņš mainīja daudzas profesijas - viņš bija elektriķis, fotogrāfs, izdevniecības redaktors, ihtiologs, zivju aizsardzības inspektors, taču nepārstāja nodarboties ar literārām darbībām. Izdošana sākusies 2000. gadā. Pats pirmais romāns “Rudens lapsa” tika nominēts vairākām literārajām balvām vienlaikus un tika apbalvots kā labākā debija festivālā Zvaigžņu tilts. Gadu vēlāk stāsta par karavīru, ārstniecības augu vācēju un burvi Žugu terpinājums "Dragon Dreams" atnesa autoram "sudrabu" nominācijā "Labākais turpinājums". Viss cikls sastāv no četrām grāmatām, tomēr publicēšanas laikā pirmos divus sējumus izdevniecība atkārtoti sadalīja divās grāmatās katrā (“Rudens lapsa” / “Zobena krēsla” un “Zemes asinis” / “Pūķa sapņi”), kas radīja ievērojamu neizpratni.

2006. gadā autors daudzus negaidīti pievīla no varonīgas fantāzijas pārslēdzoties līdz misticismam un “urbānai fantāzijai”. Grāmata "Melnā suņa blūzs", kas veltīta rokmūziķiem, jauniešu subkultūrai, rokam un liktenim, kā arī Permas pilsētas vēsturiskajiem noslēpumiem, kas piepildīta ar milzīgu daudzumu faktiskā materiāla, izraisīja manāmu interesi un daudz diskusiju literāro un gandrīz literāro aprindu aprindās. 2006. gada Zvaigžņu tilta konferencē romāns saņēma sudraba medaļu nominācijā Gada romāns. Pats autors žanru, kurā romāns ir uzrakstīts, labprātāk dēvē par “mistisko dokumetālistiku”.

Pēc tam Dmitrijs uzrakstīja eseju ciklu par rok- un popmūziku, koncentrējoties uz savu uztveri un pārdomājot savu iecienīto mūziķu darbu, albumus un stilus - šī grāmata tika publicēta 2007. gadā ar nosaukumu “Cits Rock and Roll” un nav “Blūza ...” turpinājums. ". Kā arī tā papildinājums.

2007. gadā Dmitrijs sarakstīja romānu “Krisinda” Alloda Online literārajam projektam, kurš organizatorisku iemeslu dēļ (it īpaši līgumsaistību dēļ) nekad neredzēja dienasgaismu. Publicēts 2013. gadā krājumā "Īstā fantastika '2013" ("EKSMO" un " Снежный ком" kopīga publikācija).

Kopš 2008. gada personisku un radošu iemeslu dēļ Dmitrijs pārtrauca savu literāro darbību.

Viņš spēlēja Maskavas blūza roka grupā «Бобровая хатка» uz mutes harmonikas (it īpaši viņš kopā ar viņu ierakstīja albumā "All the World", 2010).

Dzīvo Usoljē, dažreiz (atkarībā no apstākļiem) Permā vai Maskavā. No 2011. līdz 2013. gadam viņš dzīvoja Krimā, un attālinātības dēļ no Maskavas viņš pārtrauca spēlēt grupā.

Viņš strādā pie monogrāfijas (un rakstu sērijas) par seno galda spēļu izpēti un zaudēto noteikumu atjaunošanu, jo īpaši, daudzi viņa raksti LiveJournal ir veltīti Dambretei un Mancala dzimtas spēlēm.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D0%B8%D1%80%D1%8E%D0%BA,_%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%98%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%Bmutes8%D1%87

Rokasgrāmata - Hermans Melvils "Mobijs Diks".

Iecienītākie klasikas rakstnieki: N. V. Gogolis, A. P. Čehovs, O. Henrijs, Teffi, Henrijs Raiders Hagards, Roberts Luiss Stīvensons, Lūiss Kerols.

Iecienītākie zinātniskās fantastikas rakstnieki: Staņislavs Lems, Džeks Venss, Klifords Saimaks, Roberts Lins Asprins, Andžejs Sapkovskis, Dž. R. R. Tolkins. Arkādijs un Boriss Strugatski, Rodžers Želaznijs, Andrejs Lazarčuks, Boriss Šterns, kā arī misters Oldijs (Gromovs un Ladiženskis). Pēdējos gados saraksts ir nedaudz paplašinājies: pievienoti Umberto Eko, Haruki Murakami, Banana Jošimoto, Nils Geimans, Žans Kristofs Granžē, Freds Vargass, Teds Viljamss, Džins Vulfs, Tims Pauers, no pašmāju - Svjatoslavs Loginovs, Marija Gaļina, Aleksejs Ivanovs.

Iecienītākā mūzika: BG un Aquarium, Kalinov Most, Tom Waits, The Cure, Yello, The Beatles, Dead Can Dance, Cocteau Twins, Nick Cave, Sting, Irish and Scottish folk music.

Iecienītākie klasiskie komponisti: A. Vivaldi, P. Čaikovskis, V. A. ​​Mocarts, Ž. B. Pergolesi.

https://fantlab.ru/autor674

Autora blogs.

https://skyruk.livejournal.com/

Bibliogrāfija.

Romāni.

  2000  Осенний лис  [= Жуга: Осенний лис] 

  2001  Драконовы сны  [= Жуга: Воин] 

  2002  Руны судьбы  [= Жуга: Еретик] 

  2005  Кукушка  [= Жуга: Провидец] 

  2006  Блюз чёрной собаки 

  2006  Прививка против приключений  [= Дети Капитана Гурея - 2] 

Garstāsti

  2002  Парк Пермского периода 

  2002  Пыль на ветру 

  2004  Старков и другие безумства [цикл рассказов] // Соавтор: Андрей Михалыч 

  2013  Крысинда 

https://fantlab.ru/autor674