“Divu torņu” viennozīmīgais triumfs

Paul Clinton, CNN. Teksts iz vecās lapas, info gan jau nedaudz ar bārdu, bet tiem, kam patīk Gredzenu pavēlnieks, būs mīlīgi pakavēties atmiņās. vecajā lapā laikam Annas Gintere ievietojusi un arī tulkojusi priekš tās.


 “Gredzenu pavēlnieka” episkā leģenda turpinās un tās otrā daļa – “Divi torņi” ir pilnīgs triumfs.

Kā jau lielākā daļa no mums zina, Tolkiena visas trīs “Gredzenu pavēlnieka” grāmatas tika filmētas vienlaicīgi.divi torņi

“Divi torņi” sākas tieši tur, kur beidzās “Gredzena brālība”. Filmā mēs atkal satiekam hobitus Frodo (Elijah Wood) un Semu (Sean Astin), kuri atvadījās no Brālības un apmaldījās Emin Muilas kalnos. Viņi joprojām sēro par laipnā burvja Gendalfa (Ian McKellen) nāvi, kas aizgāja bojā pirmajā filmas daļā. Bet neuztraucieties: Gendalfs nav nekur pazudis.

Hobitiem seko noslēpumainais Golums, brīnumaina būtne, kas ir pilnībā datorģenerēts tēls. Goluma balsi ierunājis Andy Serkis. Golums bija gredzena glabātājs līdz brīdim, kad Frodo tēvocis Bilbo Baginss (Ian Holm) nozaga gredzenu un aiznesa to uz Šairu.

Rūpīgajam Semam, kas ar dedzību izpilda Gendalfa norādījumus sargāt Frodo, Golums nepatīk, bet uzticīgais Frodo, iespējams juzdams līdzību ar kādu, kurš arī ir cietis no gredzena nēsāšanas, iežēlojas par dīvaino, bezmataino radījumu. Golums pievienojas Semam un Frodo, vedot viņus uz Mordoru, kur mīt ļaunais pavēlnieks Saurons. Saurons vēlas atgūt gredzeni, kas ļaus viņam pakļaut Viduszemi un iegrūst to mūžīgā tu

 

Divos paralēlos ceļojumos hobiti Merijs (Dominic Monagahan) un Pipins (Billy Boyd) ir Uruk-haju gūstā, savukārt Aragorns (Viggo Mortensen), elfs Legolass (Orlando Bloom) un rūķis Gimli (John Rhys-Davies) ir aizturēti Rohanas karaļvalstī, kuras valdnieks Teodens (Bernard Hill) ir pakļauts Saurona pakalpiņa burvja Sarumana ietekmei.

Var tikai atgādināt, ka filmā ir redzami Jaunzēlandes iespaidīgie dabasskati, papildināti ar datorgrafiku. Stāsts paralēli virza trīs notikumus. Brālības biedri nemitīgi saskaras ar šķēršļiem un briesmām, ieskaitot Sarumana vadīto milzīgo armiju.

Arī otrās filmas veidošanā ir piedalījušies tie paši cilvēki, kas triloģijas pirmajā daļā, ieskaitot režisoru Pīteru Džeksonu. Džeksons ir ieguvis Akadēmijas balvu par “Gredzena brālību” un neapšaubāmi iegūs arī par “Diviem torņiem”. Šī filma ir pārsteidzošs turpinājums, kas pamatots uz pirmās daļas, piepildīts ar milzīgu enerģiju un mērķa sajūtu.

Šī triloģijas vidusdaļa iznes uz saviem pleciem milzīgu lielā romāna daļu, neatlaidīgi virzot notikumu gaitu uz kulmināciju trešajā un beidzamajā epizodē. Šajā daļā ar skatītāju tiek iepazīstināti ne tikai Golums un karalis Teodēns, bet arī citi ne mazāk svarīgi personāži: Teodēna brīnišķīgā radiniece Eovina (Miranda Otto), kas piesaista Aragorna skatienus par spīti mīlestībai uz Arvenu (Liv Tyler), Eovinas brālis Eomērs (Karl Urban) un glumais karaļa Teodēna padomnieks (Brad Dourif), kas patiesībā ir Sarumana spiegs.

Mazāk attīstītā no visām trim sižeta līnijām ir par Merija un Pipina gaitām. Izbēguši no Uruk-hajiem asiņainas cīņas laikā, viņi nonāk pie Entiem – Koku tautas, kas ir dzīvi, staigājoši koki un ir visvecākās dzīvās būtnes Viduszemē. Līdz pat pašām filmas beigām Merijs un Pipins pārvietojas visapkārt koku zaros un žēlojas par to, ka Enti nav ieinteresēti palīdzēt Brālībai cīņā pret Sarumanu.

divi torņiAragorns, Legolas un Gimli ir ierauti intrigu un krāpšanu virpulī Rohanas karaļvalstī, kamēr Sems un Frodo –  jau aiz Barad-duras, dziļi tumšajos Mordoras mežos cenšas izdzīvot nemitīgajos uzbrukumos un mēģinājumos viņus nogalināt un atņemt gredzenu.

Nevis kāds no drošsirdīgajiem Brālības biedriem, bet gan tieši nožēlojamais, aizkustinošais Golums ir personāžs, kas filmā piesaista visvairāk. Viņa nemitīgās iekšējās cīņas – nogalināt hobitus vai tiem palīdzēt, atgūt gredzenu vai ļaut to iznīcināt, ir īpaši papildinātas ar izciliem grafiskajiem efektiem.

Aplūkojot gaismas zobenu nēsājošo Jodu pēdējos “Zvaigžņu karos”, trīcošo Dobiju pēdējā “Harijā Potterā” un tagad Golumu ar izvalbītajām acīm, gluži vai gribas ticēt, ka jāizvirza jauna kategorija Akadēmijas balvām – gada labākais ne-cilvēks / datorģenerētais aktieris. Un uz to nevarēs pretendēt nedz Madonna, nedz kāds cits no aktieriem…

“Divi torņi” nesagādās vilšanos. Šī filma ir pilntiesīgs un atbilstošs turpinājums satriecošajai “Gredzena brālībai”. Filma paliek arvien labāka un labāka. Ja trešajā daļā, lielā piedzīvojuma noslēgumā, tiks saglabāts šis pats temps, noskaņojums un izpildījums – un mums nav pamata domāt, ka tā nebūs – šī triloģija ierakstīsies kinematogrāfijas vēsturē kā izcils meistardarbs.

  Komentāri  

Ishelos 2002-12-20 12:54:00
Otraa dalja ir kaukas vienkaarshi supeiigs. Es gan vinju pagaidaam esu redzeejis tikai piraatiskajaa sliktas kvalitates ieraxtaa bet nu vienalga... Tas tachu ir Lord Of The Rings!!! Viena no labaakajaam filmaam, kas jebkad taisiita! Un Golums arii ir kruts radiijums! Milzoniigs darbs ielikts tanii visaa! 5 zvaigznes!

 

Andza 2002-12-23 15:33:57
Buus,gribot,negribot,jaadiebj uz pirmizraadi.

 

 

Češīras kaķis 2003-01-05 20:37:33
Bet, ko darīt man kuram, nav ne videomaģa. par pirātiskajām versijām nemaz nerunājot?!Un ar naudiņu tā pašvaki?... Bet man šķiet daudzsološi, ka šī filma biedē bērnus - arī tādus daudzpieredzējušus, kādi mūslaikos ir satopami pārsvarā...tāpēc es notiekti uz šo filmu aiziešu.

 

 

Maarbija 2003-01-11 14:12:39
Protams,protams, filmele nu vislabaakaa utt, bet, manupraat, tai tomeer bija 2 miinusi:1)paaraak daudz humora prieksh fantastikas filmas;2)Paaraak daudz deus ex machina. Pirmaa shajaa zinjaa bija labaaka. Bet man jau tik vai taa shaushaliigi patiikaas...

 

 

AnnA[FN] 2003-02-12 09:01:32
"LOTR: Two towers" šogad nominēts tikai 6 Oskariem, salīdzinājumā ar pagājušā gada 13. P.Džeksons šoreiz nav nominēts arī kā labākais režisors. Galējie rezultāti būs zināmi 23. martā.

 

 

Mulders 2003-02-12 13:24:33
shogad buus gruutaak, jo buus Matrix un Terminators konkurencee :)

 

 

Traks 2003-02-12 14:04:40
Jā, pareizi vien ir. Nav tajā filmā nekā no kā elpa aizrautos. Vienīgi bīdīs masās fantasy idejas

 

 

Evenstar 2003-02-21 18:32:24
Nominaacijas nav galvenais.

 

 

Lauma 2003-04-30 19:56:22
Es uz "Diviem torņiem" biju divreiz, un tā joprojām ir mana mīļākā filma. Tā ir kolosāla! Man īpaši patika, kā Aragorns meklēja pēdas, kā Merijs un Pīns bija aizbēguši no urukhajiem. Un kauja no tās vietas, kur viņi mēģināja pierunāt, lai sauc Gondoru palīgā. Man teksti patika. Un nominācijas tiešām nav svarīgas. Man parasti patīk tieši filmas, kuras kritiķi novērtē zemu. Šī gan patika pat viņiem...

 

 

Art_Wizard 2003-05-02 19:01:48
Hmm... Man gan labāk patika pirmā filma, lai gan otrajai arī nav ne vainas... Gribētos piebilst, ka pirmā ir tuvāka grāmatai un otrajā dažreiz zūd loģika...

 

 

marsa kukainis 2003-06-26 17:12:10
es uz filmu biju divas reizes...fantastiski ar nepacietiibu gaidu tresho dalju.

 

 

Hmmmmm 2003-06-26 23:36:10
tikai bez asaraam

 

 

GoldLeader 2003-12-02 12:03:44
Nu papildinaataa versija vienkaarshi rulleee!!

 

 

Raven9 2003-12-02 14:32:42
Filma jau ir efektiiva un iespaidiiga, bet man, cilveekam, kas vairaakas reizes izlasiijis LOTR, shii filma rod vilshanos par daudziem, shiis filmas rezzisora rezzisora nesaprotamiem izgaajieniem. Nesaprotu, kaada vella peec LOTR, buutu jaaizdomaa jauni sizzetiskie pagriezieni un notikumi.............???????????!!!!!!!!!!!

 

 

Artis 2003-12-03 14:17:53
Tālab, ka pilnībā pārnes grāmatu uz kinoekrānu nav iespējams - grāmatā [ļoti daudz ko iztēlojas pats lasītājs, savukārt kino režisors cenšas izcelt un uzsvērt kādas idejas un sižeta līnijas...

 

 

Hedzis 2003-12-17 16:34:20
Man patiiiiiiiiiiiiiiiiik šī filma. Es to dievinu. Elias Vuds & Orlando Blūms to padara par vēl apburošāku.