Dinozauri, iespējams, bijuši vēl lielāki

dinozaurs_pavadaFoto: Flickr/Mykl Roventine

LETA
2010. g. 2. oktobrī

Jaunā pētījumā noskaidrots, ka dinozauriem bijis liels skaits skrimšļu un daži dzīvnieki varētu būt bijuši līdz pat desmit procentiem garāki, nekā tika uzskatīts līdz šim, ceturtdien paziņojuši ASV paleontologi.

Misūri universitātes un Ohaio universitātes pētnieki informē, ka dinozauru locītavās bijušas plānas skrimšļu kārtas, kas varēja pievienot vairāk nekā 30 centimetrus viņu garumam, kā arī mainīt viņu ātrumu un stāju.

 

 

"Dinozauru mūsdienu pēcteču ķermeņa locekļu izpēte liecina, ka dinozauri bija ievērojami garāki, nekā līdz šim uzskatīts," atklāj Misūri Universitātes Medicīnas skolas anatomijas profesore Keisija Holideja, kura vadīja šo pētījumu.

Pētījums, kurš tika publicēts zinātniskajā izdevumā "PLoS-ONE", atklāj, kā veidojušās reptiļu un zīdītāju, arī cilvēku, locītavas.

Pētījuma gaitā tādu dinozauru kā tiranozaurs (Tyrannosaurus Rex) un triceratopss (Triceratops) fosilie ķermeņa locekļi tika salīdzināti ar strausu un aligatoru - tuvāko dinozauru radinieku - locītavām.

Ohaio Universitātes Osteopātijas koledžas anatomijas profesors Lorenss Vitmers norāda, ka dinozauru kauli, kas ir apskatāmi muzejos, patiesībā neatspoguļo dzīvnieku patieso garumu dzīves laikā, jo ir zuduši skrimšļi un citi mīkstie audi.

Oriģinālu lasiet šeit